Skocz do zawartości

Windows 10 Pro vs Nowe MOBO i CPU


Recommended Posts

Mam oryginalnego win 10 PRO (byłem od początku w testach)

Na teraz mam  Athlona X3 450 i MSI 760GM P23 (FX) z 6 gb ramu i zainstalowanego Win 10 PRO 64x

Zakupiłem w piątek Xeona X3450 i ASUS P7P55D-E i teraz nie wiem co z systemem.

Wolałbym uniknąć formata a nie wiem czy mogę instalować jeszcze raz z poprzedniego klucza lub licencji, a wiem że po wymianie MOBO system nie ruszy.

Jak to jest czytałem ze mam pisać do microsofta po nowy klucz a nie wiem ile to będzie trwać? 

Edytowane przez tobexor
Link to post
Share on other sites

Jaka dokladnie masz wersje tego Windowsa Pro 10 ? OEM czy BOX ?

Jak masz wersje OEM to po prostu dzwonisz do Microsoftu i mowisz ze uszkodzila Ci sie plyta glowna i potrzebujesz nowy klucz :)

Klucz przywiazuje sie do plyty glownej wiec nawet jak zainstalujesz Windowsa na nowej plycie z prockiem nie aktywujesz go juz ponownie (wersja OEM).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Właściwie to nie wiem jaka tam jest wersja a teraz jestem w domu i nie mam jak sprawdzić.

Na 99% jest to wersja box, więc czy mogę po prostu przy instalacji podać klucz obecnego systemu ? 

Jest jakiś sposób by nie musieć od nowa instalować systemu? Mam na dysku sporo gier typu gta V bf 4 hrd itp które ważą po 30-50 gb a w internacie internet to kupa z nie wiadomo z czym jeszcze.

Jest jedno wyjście mam nielimitowane LTE w telefonie które w internacie osiąga prędkość 3-5 mb/s downloadu i 2-3 uploadu wiec ewentualnie bf4 którego gram najczęściej pobrał by się w kilka godzin, ale słyszałem że w tym ,,nielimitowanym LTE'' występuje tzw lejek.

Jak do tej pory wykorzystałem 42,71 gb internetu LTE i prędkość wydaje się taka sama. Czy możliwe że u mnie takie coś jak ,,lejek" nie występuje mam ofertę Play mix 24x30zł z ofertą 6 miesięcy nielimitowanego LTE 

sorry za offtop ale mnie to ciekawi 

Link to post
Share on other sites

Jak masz wersje BOX to bez problemu powinienes zainstalowac i aktywowac system na nowej plycie bez koniecznosci dzwonienia gdziekolwiek :)

Glownie chodzi o to zeby ten Windows byl aktywny tylko na 1 komputerze (chociaz watpie by ktos to tak doglebnie sprawdzal).

Jak zmieniasz plyte razem z prockiem to chyba nie masz innego wyjscia jak postawic system od nowa.

Link to post
Share on other sites

Mam klucz na papierku. 

Bez problemu aktywowałem system na msi 760gm a potem na laptopie lenovo b50-80 ale po 30 dniach od aktywacji laptopa oba systemy miały jakiś błąd z licencją.

Na kompie wystarczyło kliknąć by automatycznie rozwiązał problem ale na laptopie to już nie zadziało więc użyłem aktywatora bo mi marudził że coś z licencją

Edytowane przez tobexor
Link to post
Share on other sites

Ostatnio przeinstalowywałem windowsa(wymiana całej platformy praktycznie) i jakby klucz do 10 był o jedną kolumnę za krótki,przeszło bez problemów w instalacji(aktywuj później) . Następnie bez żadnego problemu klucz był podpięty do mojego konta microsoft. Wystarczyło kliknąć ,że to jest ten właśnie komputer i aktywacja nie wymagała żadnego dzwonienia i niczego (klucz z dreamsparka ,nie do końca wiem czy to oem czy box :) )

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ostatnio przeinstalowywałem windowsa(wymiana całej platformy praktycznie) i jakby klucz do 10 był o jedną kolumnę za krótki,przeszło bez problemów w instalacji(aktywuj później) . Następnie bez żadnego problemu klucz był podpięty do mojego konta microsoft. Wystarczyło kliknąć ,że to jest ten właśnie komputer i aktywacja nie wymagała żadnego dzwonienia i niczego (klucz z dreamsparka ,nie do końca wiem czy to oem czy box :) )

Dokładnie mam tak samo klucz do W7 PRO dostałem od uczelni. Później zrobiłem aktualizacje do W10

Wczoraj założyłem konto Microsoft oraz dla pewności wyciągnąłem klucz produktu z systemu.

 

Mam w takim razie zapisany klucz w profilu MS, Klucz W7 i klucz W10 oraz obraz W10 na USB

Jutro robię format i szykuje dyski pod wymianę Procesora, płyty i ramu

Link to post
Share on other sites

Fakt  @Grzesiek jest jeszcze sprawa USB. Przy instalacji z Pendriva w ogóle nie wydaje mi się ,żeby instalator pytał o klucz bo jest już jakby "wpisany". Ja niestety nie mogłem tego zrobić w ten sposób bo nie mam usb 2.0 portów żadnych i musiałem jechać przez napęd :( (ah ta technologia).

Link to post
Share on other sites

same problemy robią w tym microsofcie 

najwyżej zrobię to aktywatorem i tyle 

zresztą żadnej różnicy czy mam pirata czy oryginał 

aktualizacje są a o pomoc techniczną i tak rzadko kto prosi 

win 10 to mój pierwszy legalny win i jakoś mnie nie przekonał do kupowania lub wykupienia abonamentu na win 10/1 w przyszłości 


!!! UWAGA !!!

Po wymianie sprzętu win 10 ruszył bez zająknięcia, włączał się tylko trochę dłużej ok 1,5 min bo robił coś i pisało konfiguracja nowego sprzętu czy coś takiego.

Nie widziałem dokładnie bo akurat wyszedłem i zauważyłem tylko kątem oka, licencja itp wszystko jest ok zero problemów.


!!! UWAGA !!!

Po wymianie sprzętu win 10 ruszył bez zająknięcia, włączał się tylko trochę dłużej ok 1,5 min bo robił coś i pisało konfiguracja nowego sprzętu czy coś takiego.

Nie widziałem dokładnie bo akurat wyszedłem i zauważyłem tylko kątem oka, licencja itp wszystko jest ok zero problemów

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...