Skocz do zawartości

Czy to już pora na wymianę R290 na Gtx 1070


Recommended Posts

Zastanawiam się czy wymienić już swoją Radka na Gtx? Jak myślicie czy poczekać aż karty jeszcze trochę stanieja? W sumie to z nowości nie ma za bardzo w co grać. Wiesiek chodzi stabilnie ok 40fps w lasach gdzie jest duże obciążenie graficzne przeszło 30fps, bez modów na grafikę stabilnie 50-60 karta podkręcona 1000>1060

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Ja miałem właśnie r9 290 i wymieniłem na tego gtx 1070. I nie przesadzajmy z tym że słaba nie była ale różnica w wydajności jest nawet. Ja swoją wyższe OC miałem niż ty to może dla mnie miejsza różnica dla mnie jest. Duży plus gtx to 8gb vramu to w nowym rise of the tomb rajder bardzo się przydaje bo ta gra zabiera 8gb vramu. Ja tam nie żałuję i polecam z firmy palit, bo stosunek ceny do kultury pracy najlepsza.

Link to post
Share on other sites

Ja miałem właśnie r9 290 i wymieniłem na tego gtx 1070. I nie przesadzajmy z tym że słaba nie była ale różnica w wydajności jest nawet. Ja swoją wyższe OC miałem niż ty to może dla mnie miejsza różnica dla mnie jest. Duży plus gtx to 8gb vramu to w nowym rise of the tomb rajder bardzo się przydaje bo ta gra zabiera 8gb vramu. Ja tam nie żałuję i polecam z firmy palit, bo stosunek ceny do kultury pracy najlepsza.

 

Nie wiem jak z tym vramem jest w ROTTR, bo u mnie dałem praktycznie wszystkie suwaki w prawo i miałem stałe 60 fps-ów full HD, w pojedynczych przypadkach spadek do ok. 55 na gtx 970 z tym kulawym 3,5+0,5gbvram, ale i tak msi af pokazywał non stop 4gb użycia i nic nie cięło...

Podobnie ze zwykłym ram-em jak miałem 8gb to wykorzystywało ok.7gb, jak dołożyłem drugie 8 to zaczeło brać 11gb, a różnicy praktycznie nie było.

Różnicę dopiero zobaczyłem dx12, gdzie ogólnie gorzej mi chodzi ROTTR niż dx11.

Edytowane przez luck85
Link to post
Share on other sites

Mi chodziło czy się wstrzymać np do nowego roku i te karty stanieja? I dopiero wtedy kupić Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

 

Karty mogą stanieć a równie dobrze zdrożeć, znając nasz chory rynek....

 

Po za tym pewnie starą kartę będziesz sprzedawał a na horyzoncie GTX 1050 (też wersja Ti) a i GTX 1060 3GB jest w dobrej cenie. Tak więc cena R9 290-tki leci w dół :).

Link to post
Share on other sites

Ganster na ile miałeś ustawione zegary w radku? Ja mam przy wyższym prawie 93c + 80%coolera i zaburzenia obrazu. Ja myślałem o MSI, na tym forum chwalą właśnie.? Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Miałem 1200/1600

 

Nie wiem jak z tym vramem jest w ROTTR, bo u mnie dałem praktycznie wszystkie suwaki w prawo i miałem stałe 60 fps-ów full HD, w pojedynczych przypadkach spadek do ok. 55 na gtx 970 z tym kulawym 3,5+0,5gbvram, ale i tak msi af pokazywał non stop 4gb użycia i nic nie cięło...

Podobnie ze zwykłym ram-em jak miałem 8gb to wykorzystywało ok.7gb, jak dołożyłem drugie 8 to zaczeło brać 11gb, a różnicy praktycznie nie było.

Różnicę dopiero zobaczyłem dx12, gdzie ogólnie gorzej mi chodzi ROTTR niż dx11.

W moim wypadku gra tyle brała vramu. Nawet w ustawieniach jak dawałeś w teksturach jak dobrze pamiętam to pisało ,żeby mieć 6 gb vramu przy większej rozdzielczości tekstur (rożnie z tym bywa w praktyce co piszą a jak jest naprawdę) ale użycie vramu na wysokich na jednaj i drugiej karcie brało mi podobnie ale przy większej było zauważalnie widać ,że vramu brakuje r9 290 i gra traciła na płynności. A ile masz fps w Geotermalnej dolinie bo tam chyba miałem coś ok 40 - 50 fps to góra przy wysokim OC gtx.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...