Skocz do zawartości

Artefakty po wgraniu sterowników do karty graficznej


Recommended Posts

1.Konfiguracja komputera: procesor Intel Core i5-4460 /3.2GHz,6MB, LGA1150, Płyta MSI B85-G43 Gaming /intel B85, LGA1150, DDR3 8GB 1600MHz CL9 Crucial Ballistix, HDD Seagate 1 TB 64MB Cache SATA600 7200rpm, Asus Radeon R9 270 DirectCU II OC 2GB DDR5 256bit, Zasilacz Thermaltake Smart SE 530W 80+ mod.


2.System operacyjny: Windows 7 ultimate 64 bit


3.Zmiany wprowadzone w systemie i sprzęcie przed wystąpieniem kłopotów: Żadne zmiany. Oprócz zainstalowanie jakiś nowych gier.


4.Używany program antywirusowy: AVG


5.Wykonane czynności w celu napraw problemu: Formatowanie PC, instalacja nowych sterowników ( nawet z płytki) Oczyszczanie z kurzu, sprawdzenie sprawności monitora i podłączenie innego kabla zamiast hdmi, przywracanie systemu.


6.Informacje dodatkowe: Problem zaczął się od momentu kiedy grałem w gre ( The Crew nowo zainstalowana gra.) Gra chodziła bez problemu, bez jakiś większych temperatur, nagle podczas gry zamigał ekran i komputer się zawiesił, nie dało się go nawet wyłączyć jedynie guzik z tyłu komputera pomógł wyłączyć, po ponownym włączeniu komputera, załadowaniu się paska windows, ekran się wiesił i robił czarny. pomagało jedynie wejście w system awaryjny lub odinstalowanie sterowników do karty graficznej. Na następny dzień zrobiłem format kompa, wszystko działało do czasu kiedy zainstalowałem sterowniki do karty graficznej, po zainstalowaniu sterowników system się właczał na jakąś minute na ekranie były paski ( artefakty ) i po minucie wyłączał się ekran czyli to samo co wczesniej. Po odinstalowaniu sterowników system działa normalnie nawet można filmiki na YT oglądać. system działa poprawnie dopóki nie zainstaluje sterowników do karty graficznej. najgorsze jest to że nie jestem na 100% pewien z powodu jakiego podzespołu jest to wina, Czy karta graficzna dała plame, czy może zasilacz? :/


 

Link to post
Share on other sites

a na tym forum tak wiele osób polecało 270 innym graczom .......... i co teraz. Nie jestem fanem żadnej marki cenię uczciwe doradzanie innym.

Co to ma wspólnego? Elektronika jak wszystko się psuje, TV też potrafią "paść" tydzień/miesiac po gwarancji. Mój Radek padł po 5 latach, więcteoria bez podstaw.

Link to post
Share on other sites

Bo po zainstalowaniu sterowników grafiki masz artefakty, więc chyba logiczne że grafika padła. Na domyślnych chodzi bo sterownik jest windowsowy do karty plug and play czyli jak do jakiejś integry, gdy wgrywasz sterownik and karta od razu dostaje taktowania wyższe jak i uruchamia inne pierdoły a one nie działają jak powinny stąd artefakty. Tak jak koledzy radzą możesz ją wygrzać w piekarniku i na jakiś czas to może pomóc.

Link to post
Share on other sites

Co to ma wspólnego? Elektronika jak wszystko się psuje, TV też potrafią "paść" tydzień/miesiac po gwarancji. Mój Radek padł po 5 latach, więcteoria bez podstaw.

Poczytaj trochę po forach zanim obalisz moją teorię na temat problemów z 270. Fakt elektronika się psuje zgoda, ale padniętych 270 ostatnio jakoś dużo .... zarówno amd/ati jak i geforce miały lepsze i gorsze układy (czytaj m.in bardziej awaryjne) i chyba 270 należą do tych gorszych (fx od geforce też dno i wodorosty)

Edytowane przez Alcedo1
Link to post
Share on other sites

Poczytaj trochę po forach zanim obalisz moją teorię na temat problemów z 270. Fakt elektronika się psuje zgoda, ale padniętych 270 ostatnio jakoś dużo .... zarówno amd/ati jak i geforce miały lepsze i gorsze układy (czytaj m.in bardziej awaryjne) i chyba 270 należą do tych gorszych (fx od geforce też dno i wodorosty)

 

To nie jest wina układu a zmian  technologi lutowania dzięki normie RoHS, która moim prywatnym zdaniem jest na rękę producentom sprzętu.

Niestety problem odklejonych układów to dzisiaj norma.

Możesz sobie wygooglować  że temat nie tyczy się tylko AMD a dotykał Nvidię oraz Intela i nie tylko...

Link to post
Share on other sites

Czytaj ze zrozumieniem nie jechałem po amd tylko wspomniałem że każda firma ma lepsze i gorsze produkty, intel miał swoje pentium 4, geforce fx i tak dalej.... Prawda jest też taka  że sporo  zależy od użytkownika. Sam widziałem obudowy komputerów w których mieszkały pająki 

Link to post
Share on other sites

Niby są problemy z tą kartą, ale przez półtora roku dobrze mi służyła bez problemowo, a teraz w ciągu jednego migniecia ekranu karta się sypnęła. Czyli teraz jedyne wyjście to gwarancja lub nowa karta racja?

Jeśli masz kartę na gwarancji to nic nie kombinuj tylko ją oddaj. Wszelkie próby samodzielnej próby naprawy skończą się utratą gwarancji.

Link to post
Share on other sites

Z tego co mi się wydaje asus daje gwarancję na trzy lata a nie dwa, w razie czego postrasz ich Rzecznikiem Praw Konsumenta. Czy na dowodzie zakupu masz jakąś informację o długości trwania gwarancji. Polecam kontakt również z Supportem Asusa może da się z nimi dogadać .............

Link to post
Share on other sites

Sprawdzałem w pudełku, tam była instrukcja i jest na niej napisane " 3 years warranty " Co oznacza 3 lata gwarancji. Ogólnie tej karty na esc.pl nie da się już kupić, ale mi się wydaje  że jak ją kupowałem to była na 3 lata gwarancja.

 

Taki śmieszny dodatek jeszcze, gwarancja która według nich była na 2 lata skończyła się miesiąc temu xD!

Edytowane przez DeamoNxF
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...