Skocz do zawartości

Jaka karta muzyczna do Sennheiserów HD515 lub HD555 ?


Recommended Posts

Nie. Ale na 555 kiedy nic nie robię na kompie to nie słychać nic niepokojącego.

 

A może to od tego, że mam w windowsie/sterownikach głośność na 75 %? W grach i playerach zwykle mam niski poziom głóśności ustawiony. Generalnie na 555 musiałem pościszać dźwięki w grze bo grały dużo głośniej od fatalitów.

Link to post
Share on other sites

jak dla mnie to są właśnie uroki integry nie dość, że słabo graja to do dodatku skrzypią, trzeszcza, szumią. Przy dobrych słuchawkach wychodzą na wierzch wszelkie robactwa. Miałem nieco podobnie gdy podłączyłem Creative Aurvala Live do pod jakiegoś Realteka. Narq...

Link to post
Share on other sites

A może to od tego, że mam w windowsie/sterownikach głośność na 75 %? W grach i playerach zwykle mam niski poziom głóśności ustawiony. Generalnie na 555 musiałem pościszać dźwięki w grze bo grały dużo głośniej od fatalitów.

wiec moze wydajnosc pradowa w integrze mizerna i az jej zyla na czole wychodzi po wpieciu 555?

nie wiem, na odleglosc nie ma szans aby Ci dobrze doradzic a jest szansa na to, ze potrzebny ci sam wzmak. gwarancji jednak nie ma, bo syfu fatality po prostu mogly nie grac. ktos z bardzo duzym doswiadczeniem by Ci pomogl, ja sie w tym momencie musze poddac. co moglem, to zasialem ;)

idealnie by bylo, gdybys mogl pozyczyc wzmacniacz...

Link to post
Share on other sites

na eBay czasami pojawia AUDIOTRAK Prodigy HD2 (tylko do muzy) ta kompozycja będzie dużo lepsza niż sam wzmacniacz który za wiele nic nie zrobi jak nie ma dobrego źródła , jak nie wierzysz napisz to na każdym audio forum (mp3.store) to ci to potwierdzą i zalecą kupno tej karty, bo już nie raz zamawiali. Z Dostawą do Polski za 200 zł jest też prawdopodobieństwo, że naliczą ci jeszcze ze 60 zł ale szansa 1 do 3 ,że dostaniesz naliczenie. A kiedyś postaraj się w późniejszym czasie o jakieś opamy. Po modyfikacji karty dystans do HIFI zmniejsza się.

Link to post
Share on other sites

Też jego nie potrafię zrozumieć. Czasami zdarzy mi się na wszelkich forach poskakać i tam jednoznacznie polecają wzmacniacz do naprawdę dobrych słuchawek, gdzie potrzebują dopalacza ale i bez źródła taki wzmacniacz nie okaże wszystkich zalet.

Pozdro. ;)

Link to post
Share on other sites

X-Fi Titanium HD http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=84425

When knowledgeable and curious buyers of sound cards and high quality headphones examine the Titanium HD packaging, they can look on the back and side panels of the box and immediately find product information they want. The specifications state that the sound card has a front panel PC case connector and a dedicated headphone amplifier on the card's back panel. The headphone amplifier is capable of powering fairly demanding headphones up to 330ohms

To jest dedykowane wyjście słuchawkowe ma pary do napędzenia do 330ohm oparte o 2 opampy naszego wyboru i jrc4556 czyli opek zaprojektowany specjalnie jako wzmacniacz operacyjny dla wyjść słuchawkowych wersji jest masa coś jak z NE5532, ten z THD został użyty między innymi w wzmacniaczu grado ra-1 ( czyli troszkę bardziej zaawansowany cmoy za kosmiczne pieniądze ;) ) i chyba jeszcze na nim headbox chodzi czyli standardowo jakość dźwięku jak na wzmacniaczu słuchawkowym za 400-500zł, brzmienie jest bardzo przyjemne nawet AKG z nim nie brzmią jak brzytwa.

W Xonarze mamy dedykowany wzmacniacz słuchawkowy czyli kostkę TPA z niektórymi słuchawkami to plus z niektórymi kaplica.

Czyli w zasadzie wzmacniacz jest i go nie ma :D wszystko się rozbija o definicje :E

Link to post
Share on other sites

ale i bez źródła taki wzmacniacz nie okaże wszystkich zalet.

Pozdro. ;)

ale prawidlowo napedzi sluchawki. z dwojga zlego sam zdecydowanie wole dobrze napedzone dobre glosniki ze slabszym zrodlem, niz dobre glosniki, dobre zrodlo i pseudowzmacniacz.

tak patrze na audio, najpierw przetworniki, pozniej wzmacniacz, a na koncu zrodlo. koniec koncow i tak wszystko jest istotne i ma wplyw na jakosc, ale imo w tej kolejnosci. wg tej zasady wybor jest dosc prosty, sam majac integre i troche kasy nie kupowalbym drugiej karty bez wzmacniacza tylko wzmacniacz i tyle.

 

.daft: idac tym tropem mozna powiedziec, ze burr-brownowski pcm-1796 siedziacy w titanium HD siedzi tez i tu:

http://usa.denon.com/US/Product/Pages/P ... 9e4086af59

jest jeszcze kwestia zasilania tego wszystkiego (z plyty/z 5V/z 12V), kondow w torze etc. wszystkie te kostki w porownaniu z koncowym produktem kosztuja grosze.

Link to post
Share on other sites

Mam już pieniądze na kartę. Waham się teraz pomiędzy:

 

Audiotrak Prodigy 7.1e X-Fi NRG

http://allegro.pl/audiotrak-prodigy-7-1 ... 95111.html

 

AUDIOTRAK Prodigy 7.1 HiFi

http://allegro.pl/audiotrak-prodigy-7-1 ... 43931.html

 

Cena obu prawie identyczna ~400 zł. X-FI jest na PCI-E a Hifi na starym PCI.

Wcześniej pisaliście, że X-FI raczej do gier, a ta druga do muzyki. Ale czym to się będzie objawiać? Hifi zagra słabiej w grach, gorzej będzie pozycjonować? Którą z nich wybrać? Oprócz HD555 mam też głośniki Logitech X-530 (z pewnych przyczyn nie używam tylnich głośników i mam je odpięte).

Link to post
Share on other sites

Różnice w dźwięku między nimi są dla niektórych marginalne, a dla niektórych nieco większe. W przypadku 7.1 HIFI zastosowane lepszej jakości podzespoły, to typowa karta do muzyki, aniżeli z X-FI. Producent, by nie zwiększając ceny za bardzo jednego z nich zakupił procesor X-FI ,to odbiło się lepszym wsparciem dla gier i nieco gorszej jakości w muzyce niż w przypadku tego drugiego. Obydwie konstrukcje grają bardzo dobrze. Jak już się na nie zdecydujesz obowiązkowo pobaw się w wymianę opamów ( takie OC kart muzycznych)
Też jest ciekawa propozycja nrt, ale bez wsparcia dla gier
http://www.audiomagic.pl/wzmacniacze-sl ... -udac.html
Tylko w tym przypadku jest trochę więcej głosów niezadowolenia.

Link to post
Share on other sites

O i jeszcze jedno, mam obudowę SilentiumPC Gladius 600, która w standardzie ma podpięty front panel (E-sata, 2xUSB, 2xminijack). Czy do tych kart audiotraka da się go podpiąć? Będzie to wpływało na jakość dźwięku czy w ogóle odpuścić sobie to wszystko i wszystko podpinać bezpośrednio pod kartę? Dałoby się podpiąć na stałe głośniki + słuchawki z tyłu do karty dźwiękowej i tylko przełączać w sterownikach co ma grać (głośniki lub słuchawki). W tych audiotrakach wszystkie minijacki będą połączone z tym "wzmacniaczem" na karcie czy tylko np. jeden z nich odpowiedzialny za słuchawki?

Link to post
Share on other sites

O i jeszcze jedno, mam obudowę SilentiumPC Gladius 600, która w standardzie ma podpięty front panel (E-sata, 2xUSB, 2xminijack).

smieci slyszysz w obu dziurkach (na fronpanelu i z tylu)?

Głupio się przyznać, ale tylko na front panelu, nie sprawdzałem wcześniej tylniej ścianki, ale jak zamiast głośników podpiąłem słuchawki z tyłu to już nie słyszałem szumów, przynajmniej teraz jak sprawdzałem.

Link to post
Share on other sites

Głupio się przyznać, ale tylko na front panelu, nie sprawdzałem wcześniej tylniej ścianki, ale jak zamiast głośników podpiąłem słuchawki z tyłu to już nie słyszałem szumów, przynajmniej teraz jak sprawdzałem.

to sie przynajmniej dowiedziales, ze kabelek nieekranowany :)

ale testuj dalej...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...