Skocz do zawartości

Jaka karta muzyczna do Sennheiserów HD515 lub HD555 ?


Recommended Posts

Witam, przymierzam się właśnie do kupna nowych słuchawek Sennheiser 515 lub 555. Słuchawki będą mi służyły głównie do gier multiplayer i słuchania muzyki na komputerze. Zdaje sobie sprawę, że takie słuchawki potrzebują dobrego źródła dźwięku, ale o ile orientuję się w sprzęcie komputerowym to w kwestii kart muzycznych jestem kompletnie zielony. Obecnie mam płytę główną (Gigabyte 770T-USB3) ze zintegrowaną dźwiękówką Realteka. I teraz kilka pytań:

 

1. Czy w moim wypadku kupno karty będzie niezbędne żeby odczuć różnicę pomiędzy moimi obecnymi słuchawkami (Creative Fatal1ty)?

 

2. Ile trzeba przeznaczyć na kartę dźwiękową, która dobrze by współpracowała z moimi nowymi słuchawkami?

 

3. W sumie najważniejsze: jakie modele kart są warte polecenia? Tutaj chciałbym coś możliwie nie bardzo drogiego, ale żeby zakup miał sens. Wolę dołożyć do słuchawek niż pakować się w drogą dźwiękówkę. Nie jestem audiofilem więc nie mam jakichś ogromnych wymagań, ale potrafię rozróżnić dobrą jakość dźwięku.

 

4. Słuchawki będą mieć dużego jacka i przejściówkę na małego, czy powinienem dołączyć jeszcze jakiś mały przedłużaczyk do małego jacka żeby cała przejściówka nie wisiała w powietrzu i nie wywierała nacisku na wyjście słuchawkowe?

Link to post
Share on other sites

1. nie

2. 400-500

3. szukasz wzmacniacza a nie karty, tudziez karty ze wzmacniaczem. najtansze, dobre, to wzmak: holdegron(400zl), "karty" ze wzmacniaczem: audinst lub nuforce udac (500zl).

4. nie(koniecznie), gdyz dzwiek dupnym przedluzaczem mozesz zdegradowac. sam sie zdrowiem gniazda nigdy nie przejmowalem.

Link to post
Share on other sites

Czy do wzmacniacza słuchawkowego nie będzie trzeba i tak lepszego źródła jak zintegrowana karta dźwiękowa? W przypadku tych kart ze wzmacniaczem czy chodzi o coś co się nazywa DAC? Będzie on lepszy od karty na PCI / PCI-E?

Czy DAC to będzie zewnętrzna karta dźwiękowa podłączana na USB? I czy można kupić coś powiedzmy do 300 zł?

Link to post
Share on other sites

Czy do wzmacniacza słuchawkowego nie będzie trzeba i tak lepszego źródła jak zintegrowana karta dźwiękowa? W przypadku tych kart ze wzmacniaczem czy chodzi o coś co się nazywa DAC? Będzie on lepszy od karty na PCI / PCI-E?

Czy DAC to będzie zewnętrzna karta dźwiękowa podłączana na USB? I czy można kupić coś powiedzmy do 300 zł?

a czy do lepszego zrodla nie bedziesz potrzebowal wzmacniacza? idealem by bylo, gdybys obie rzeczy mial lepsze, jesli chcesz miec tylko 1 z nich to zdecydowanie lepszym wyjsciem jest posiadanie dobrego wzmacniacza i "jakiegos" zrodla, niz dobrego zrodla i "zadnego" wzmacniacza.

DAC to digital-to-analog converter. czyli 0 i 1 tlumaczy na prad, DAC jest zarowno w kartach dzwiekowych, jak i w wym przeze mnie audiscie i nuforsie. zrowno audinsta jak i nuforca podlaczasz przez usb do kompa i jest to zewnetrzna karta dzwiekowa, z ta roznica, ze sterownikow nie uswiadczysz. nie pobawisz sie EQ itp, one po prostu graja i nic poza tym. holdegron to sam wzmacniacz, musisz miec karte w kompie. to opcja wbrew pozorom najdrozsza, bo az grzech nie dolozyc 100zl do wesji h2.

do 300 dostaniesz uzywki, kupno nowego wzmacniacza sluchawkowego w tej cenie sobie odpusc.

Link to post
Share on other sites

Jeśli tylko do muzyki to bym polecił te cacko-USB DAC Audinst HUD-mx1 (600zł)

http://www.audiostereo.pl/usb-dac-audin ... 64115.html

są jeszcze dwie opcje: Xonar ST ,bądź Crative Titanum HD (około 650zł razem w wzmacniaczami, u Xonara jest lepszy) jakościowo, nie odbiegają znacznie od dac. jak integry ,czy pozostałe kreativy. Karty te najbardziej uniwersalne: gry , muzyka, film. Wysoka jakość generowanego dźwięku. Po przesadce z zintegrowanych to i tak czeka cię niezła jazda.

Link to post
Share on other sites

ale na tym nie pograsz sobie.

bo? wielkim graczem nie jestem, jednak do tej pory tytulu, ktory odmowilby wspolpracy nie znalazlem. dzis v-dac smiga najczesciej z nba2k11 i FO:NewVegas, problemow brak. inna kwestia jest sens takich urzadzen do gier. o jakosci cd mozna w nich pomarzyc, wiec sens zaden, integra ze wzmacniaczem zrobi ta sama robote.

 

Czym się będzie różnił dźwięk z DACa od karty, że na DACu nie pogram sobie? Te karty są za drogie dla mnie.

dac zagra wszystko tak, jak dostanie w postaci cyfrowej. idea mainstreamowych kart dzwiekowych polega na sterownikach i zabawie z cyferkami, zanim zostana wyslane do przetwornika. poczawszy od samego ukladu, poprzez cala reszte analogowa, wewnetrzne karty nie maja zadnych argumentow. zaczynaja miec w takim przedziale cenowym, w ktorym mozna dostac porzadnego, zewnetrznego, daca. powod jest prosty, czyli jakosc i koszt podzespolow. zupelnie inna sprawa jest sam fakt koniecznosci zaopatrzenia sie w takie zrodlo... dlatego na daca nie namawiam, namawiam na wzmacniacz.
Link to post
Share on other sites

Szukałem ofert w internecie i tak:

 

Holdegron H1 - 400 zł na zamówienie, ale jakoś nie mam przekonania do tego (tutaj żeby to podłączyć pod komputer muszę mieć przejściówkę z minijacka na 2xRCA? Druga para RCA z tyłu urządzenia to wyjścia?

 

NuForce uDAC 2 - 500 zł

http://www.audiomagic.pl/wzmacniacze-sl ... -udac.html

 

NuForce uDAC 2 HP - 400 zł (tutaj nie ma wyjść RCA tylko tak na prawdę to ja chyba ich nie będę potrzebował, przynajmniej nie w najbliższym czasie)

http://www.audiomagic.pl/wzmacniacze-sl ... c2-hp.html

 

FiiO E9 - 420 zł (coś takiego jest jeszcze w tej cenie, ale nie wiem czy warto się tym interesować)

http://www.audiomagic.pl/wzmacniacze-sl ... io-e9.html

 

Audinst HUD-mx1 USB DAC - 585 zł (najdroższy z nich, w sumie raczej za drogi jak dla mnie)

http://www.mp3store.pl/article/audinst- ... 41107.html

 

znalazłem też takie coś:

B-Tech BT 928 - 210 zł (zdecydowanie najtańszy tylko czy warto dołożyć do czegoś lepszego?)

http://sklep.rms.pl/index.php?p1286,wzm ... -928-bt928

 

 

No i ostateczny wybór na co tak realnie się zdecydować? Nie wiem w końcu czy brać DACa czy wzmacniacz, bo cały czas nie wiem czy moja integra wystarczy, a jak sam wzmacniacz to który? Jakieś rady co mi się bardziej przyda?

Link to post
Share on other sites

znalazłem też takie coś:

B-Tech BT 928 - 210 zł (zdecydowanie najtańszy tylko czy warto dołożyć do czegoś lepszego?)

 

No i ostateczny wybór na co tak realnie się zdecydować? Nie wiem w końcu czy brać DACa czy wzmacniacz, bo cały czas nie wiem czy moja integra wystarczy, a jak sam wzmacniacz to który? Jakieś rady co mi się bardziej przyda?

tu naprawde nie ma cudow, to co znalazles zagra niewiele lepiej od DXa. polka na ktorej sie poruszamy moze sie wydawac highendowa, ale tylko w Polsce. na tym poziomie nikt jeszcze nikogo nie kroi za marke. 210 to 2x mniej niz 400... a te 400 sa i tak bez kosztow zarzadu, marketingu i innych nie grajacych pierdol :)

 

jesli nie planujesz nigdy zmieniac karty dzwiekowej w kompie po zakupie wzmacniacza, to wez udaca, jesli rozwazasz taka ewentualnosc to wez holdegrona, najlepiej z zalanym trafem czyli h2. jesli kieszen bedzie cierpiec, to szukaj uzywek na allegro. to nie karta graficzna, zeby 3 letni sprzet byl za stary...

Link to post
Share on other sites

nie rozumiem po co tak drogie rzeczy skoro autor pisal, ze nie jest audiofilem i glownie sluchawki beda do grania. sam ostatnio kupilem HD 555 do swojej X-Fi xtreme music ktora ma wzmacniacz sluchawkowy. karte mozna kupic za ok. 130-150 zl. jesli ktos nie lubi creativa moze wybrac asusa.

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jeszcze jedno mi się przypomniało. Jako, że gram głównie w gry multiplayer muszę używać też mikrofon (czyli muszę kupić jakiś na klipsie żeby móc go przypiąć do koszulki).

 

I teraz: czy automatycznie odpada mi kupno DACa, bo gry nie będą potrafiły nagrywać integrą, a jednocześnie dawać dźwięk przez DACa? Takie coś w ogóle da się ustawić w systemie, że działają 2 karty i jedna nagrywa, a druga odtwarza w grach? Mam windows 7 pro.

 

Wydaje mi się, że na chwilę obecną kupno wzmacniacza słuchawkowego było by najuniwersalniejszym wyjściem, chociaż jeszcze kilka dni temu nie myślałem, że oprócz słuchawek dojdzie mi taki wydatek. Taki wzmacniacz może działać pod każdym źródłem dźwięku jeśli tylko doprowadzimy go przez RCA.

 

Zakładając, że rozpatrzył bym możliwość kupienia czegoś pokroju holdegrona, to czy później kupno czegoś pokroju ASUS Xonar DX/XD za ok 300 zł będzie miało sens w moim przypadku? Czy znowu jeśli miałbym zmieniać coś zamiast integry to mam szykować się na duży wydatek? Jeśli tak to na jaki?

 

I ostatnie pytanie: rozumiem, że podpięcie wzmacniacza pod kartę muzyczną/źródło, które ma też jakiś wbudowany wzmacniacz jest bezpieczne dla wzmacniacza słuchawkowego i samych słuchawek?

Link to post
Share on other sites

kosiarka tez ma silnik...

masz bardzo glebokie przemyslenia widze. autor wyraznie zaznaczyl, ze nie chce nic drogiego, a Ty mu polecasz wzmacniacz za 400 zl. zarowno karty asusa jak i creative maja wzmacniacze sluchawkowe. za <300 zl mozna kupic DX, gamera lub poszukac czegos uzywanego na allegro.

 

sennheiser HD555 - 299 zl

uzywana karta x-fi xtreme music 140 zl

suma - 439 zl

do gier idealne.

wiem wiem, pewnie nie mam racji i zaraz bedziesz prawil swoje madrosci. na temat audio wiesz wiecej niz ja ale zobacz co zaproponowales, a co chcial autor tematu. troszke sie to mija.

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

ASUS Xonar DX to nawet lepsza alternatywa niż X-FI Music dla gier filmów i muzyki . Do HD 555 gorąco się poleca jakiś wzmacniacz w innym przypadku dźwięk może być przytłumiony, bez życia. Zastanów się nad Creative Aurvana Live! dla wielu leprze od HD 555 kompozycja z Xonarem będzie bardzo dobra te słuchawki nie wymagają wzmocnienia tylko dobrego źródła, wiec DX będzie w sam raz.

Link to post
Share on other sites

wiem wiem, pewnie nie mam racji i zaraz bedziesz prawil swoje madrosci.

alez sie zbulwersowales. idac Twoim tokiem rozumowania odradzmy koledze x-fi i polecmy integre. tez zagra i bedzie taniej, a najlepiej, jakby nic nie kupowal, zyska 450 zl a ma przeciez fatality.

niestety nie wymysle lepszego porownania. do rodzinnego vana tez polecisz 0,5 litrowy silnik? bo wyjdzie taniej a przeciez silnik to silnik, grunt zeby byl, jakis.

wez kiedys swoje 555 pod pache i idz poszukac lepszej dziurki, najlepiej spietej z integra, wowczas zrozumiesz.

Link to post
Share on other sites

Tak się jeszcze zastanawiam czy te senki 555 nadadzą się przy działaniu z mikrofonem. One są otwarte czyli wszyscy będą słyszeć całą moją grę, a wiem jak to potrafi być irytujące. Zwykle gram z otwartym mikrofonem czyli, że cały czas jest aktywny i nic nie muszę przyciskać żeby zacząć mówić. Więc jak? Nadadzą się czy raczej szukać jakichś zamkniętych? Myślałem kiedyś o CALach ale szczerze to z wyglądu przypominają mi one moje obecne creativy, które są na mnie przymałe i cisną w uszy przy dłuższym graniu. Dlatego szukałem czegoś większego od nich. Jest jakiś zamknięty model Sennheiserów albo innych o wyglądzie, rozmiarach i jakości podobnej do 555 w cenie ok 300 zł?

Link to post
Share on other sites

Dlatego szukałem czegoś większego od nich. Jest jakiś zamknięty model Sennheiserów albo innych o wyglądzie, rozmiarach i jakości podobnej do 555 w cenie ok 300 zł?

 

HD215, ale do niego musowo jakiś wzmacniacz słuchawkowy bo słuchawki wymagające, moim zdaniem lepsze od HD555 ale to tylko moje skromne zdanie.

Link to post
Share on other sites

Więc jak? Nadadzą się czy raczej szukać jakichś zamkniętych?

nic nie bedzie slychac. TS lub ventrilo tez przeciez musisz ustawic tak aby mikrofon nie "zbieral" Twojego stukania klawiszy. ma reagowac na glos. co do zamknietych sluchawek to odradzam - bardzo mecza. wczesniej mialem HD212pro.
Link to post
Share on other sites

Poczytaj i może coś z tego wyniesiesz :)

http://audio.x.pl/audio/audiovoodoo/

kolega moze sie kiedys rozwinie, bo juz drugi raz trafiam na tego linka przywalonego ni z gruchy ni z pietruchy?

jakos tak sie dziwnie sklada, ze autor strony byl/jest aktywnym uczestnikiem forum audiostereo i walczy z kablami, ale zasilajacymi sprzet audio. z listwami, bezpiecznikami i wszystkim tym, co przed trafo. o oczywistych bzdurach i przegieciach nie wspominam.

kazda nadgorliwosc jest gorsza od faszyzmu, objawem takiej (na tym forum) sa wszyscy fani produktow audio "4gamers", takze nihil novi.

Link to post
Share on other sites

Więc jak? Nadadzą się czy raczej szukać jakichś zamkniętych?

nic nie bedzie slychac. TS lub ventrilo tez przeciez musisz ustawic tak aby mikrofon nie "zbieral" Twojego stukania klawiszy. ma reagowac na glos. co do zamknietych sluchawek to odradzam - bardzo mecza. wczesniej mialem HD212pro.

Ok czyli reasumując. Jeśli rzeczywiście nie będzie tragedii z zagłuszaniem mikrofonu to wezmę jednak Senki 555 ze względu na wygodę i ergonomię.

 

Mam jednak pytanie: jak bardzo (jak głośno) słuchać te słuchawki na ich zewnątrz? Tzn przypuśćmy, że je pożyczasz koledze i siedzisz przy nim, on gra czy tam słucha muzyki. Jak bardzo będzie przeszkadzał innym w pokoju? Cały czas się o ten mikrofon obawiam, mam nadzieje, że nie będę musiał grać z nim wyłączonym. Tu już nie chodzi o jego aktywację głosem, bo zawsze można zmniejszyć jego czułość (czego nie lubię) lub aktywować go klawiszem tylko, że jak już się aktywuje czy nie zbierze też dźwięku z słuchawek dając denerwujący pogłos innym.

 

Dzięki wszystkim za wypowiedź. Jakbyście mieli jeszcze jakieś rady to słucham. Słuchawki kupię najprawdopodobniej w ten weekend.

Link to post
Share on other sites

Więc jak? Nadadzą się czy raczej szukać jakichś zamkniętych?

nic nie bedzie slychac. TS lub ventrilo tez przeciez musisz ustawic tak aby mikrofon nie "zbieral" Twojego stukania klawiszy. ma reagowac na glos. co do zamknietych sluchawek to odradzam - bardzo mecza. wczesniej mialem HD212pro.

To dziwne, mnie po założeniu od razu sennek na 4h po dojściu ( wcześniej miałem tylko otwarte ) nic nie bolało itd. :) Loozem można w nich słuchać, lecz widzę że to różnie bywa, mnie nic nie męczy ( a potrafię przesiedzieć w słuchawkach po 12h przy montażu filmów, a tam to dopiero trzeba znać szczegóły piosenki ) nawet jak siedzę w nich długo. Oczywiście chodzi mi tu o HD215. Dodatkowo 1 zjawiskiem może być tylko zmiana ciśnienia, tzn takie jak byśmy schodzili pod wodę i woda by nalewała nam się do uszu i takie ( hmm nie wiem jak to nazwać ) "zatkanie" uszu :zamykamy:

Co do układu otwartego, to tak będzie go słychać po całym pokoju, niestety ale dopiero przy układach zamkniętych już jest to tłumione ( oczywiście jeżeli ma ktoś dane słuchawki na głowie ), Ja słuchałem na max i trochę na zewnątrz było słychać ( przy układzie zamkniętym ) więc wyobraź sobie jak będzie przy układzie otwartym na max :).

Link to post
Share on other sites

Pokój mam własny, więc tu nie chodzi o przeszkadzanie domownikom tylko o to żeby, mikrofon nie zbierał dźwięku z słuchawek i nie dawał pogłosu innym graczom. To trzeba usłyszeć podczas gry jak to potrafi być mega denerwujące jak ktoś dołączy do gry i np używa głośników + mikro cały czas aktywnego.

 

Myślę, że dla mnie słuchawki zamknięte nie są problemem. Problemem za to jest rozmiar słuchawek od creativa - te, które mam są na mnie za małe/za ciasne, muszle cisną małżowinę uszną, a CALe nie wyglądają na specjalnie większe od nich. Senki 555 poza jakością dźwięku i wykonania przemawiają do mnie rozmiarem i wygodą używania.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...