Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

 

Potrzebuję pomocy w wyborze dysku/chmury na pliki.

Od ponad 2 lat korzystam z Dropboxa. Początkowo byłem zadowolony jednak do czasu. Miesięcznie płaciłem te 45zł (10euro) i było ok. Dostęp z każdego miejsca, apka mobilna, udostępnianie plików. Obecnie skończyło mi się miejsce 1TB oraz transfery są za niskie. Upload i Download na poziomie 1-3Mb/s nie zadowalają mnie. Postanowiłem poszukać alternatywy i znalazłem hubic. 10TB za 5euro. Serwery z ovh więc mówię super. Jednak transfer na poziomie 1.5 Mb/s. Poddałem się.

Przeszukałem trochę internetów i nie znalazłem nic co mnie zadowala więc wpadłem na pomysł NAS-a lub własnego serwera.

W NAS-ie na plus przemawia za mną wiele możliwości, apka mobilna i tak naprawdę tyle. We własnym serwerze martwi mnie wybór skryptu, znam Seafile i Owncloud jednak ich możliwości są mocno okrojone no ale jednak nie musze się martwić o miejsce czy transfery.

Rozwiązanie na serwerze jest zdecydowanie tańsze bo wystarczy kupić zwykły serwer rack 1u używany lub komputer, natomiast NAS jest dość drogi i boję się o transfery.

A więc podsumowując: Szukam czegoś gdzie mogę trzymać wszystkie pliki od 300 dokumentów tekstowych po 1Kb do 5 plików po 10Gb. Transfery dyskowe na poziomie co najmniej 30Mb/s, najlepiej więcej. Aplikacja mobilna na iOS i Android, możliwości udostępniania plików. Pojemność co najmniej 2TB. Jeśli mowa o urządzeniu to obowiązkowo obsługa RAID 1.

Jeśli chodzi o koszt to przyjmę wszystkie propozycje do 800zł bez dysków lub max 60zł miesięcznie.

Edytowane przez tomanluke
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...