Skocz do zawartości

Acer Predator XB241Hbmipr - posiada ktoś ten monitor?Czy warto go kupić?


Recommended Posts

Ok. Zmówiłem w Amazonie.Ostateczna cena to 1898 zł.Pierwszy raz kupuję w tym sklepie.Przelicznik EURO/PLN 4,6 za 1 EURO.Spodziewana dostawa 5-6 październik.Napiszę jak przyjdzie.


Obawiam się tylko tego że jeżeli będą jakieś problemy z przesyłką lub będę musiał go zwrócić to nie wiem  kogo i jak się zapytać.Nie znam języka.Ale myślę że nie pozwolą sobie na jakieś zgrzyty.To przecież w końcu nie jest polski sklep.

Link to post
Share on other sites

Jesli chodzi o amazona, to chyba nie ma lepszej obslugi klienta :)

 

Dobrze jakbys mial kogos kto czyta po angielsku lub niemiecku, ale sprawa ze zwrotem jest dosyc prosta: po zalogowaniu na swoje konto, wyszukujesz zamowienie ktore chcesz zwrocic, klikasz przycisk, podajesz przyczyne i drukujesz naklejke zwrotna, ktora jest jednoczescie przedplaconym 'znaczkiem pocztowym' i odnosisz paczke na poczte/umawiasz kuriera.

 

Jesli zamiast zwrotu wybierzesz wymiane, nowy monitor zostanie wyslany nastepnego dnia po zgloszeniu. Zostanie jednak pobrana ponownie kwota zakupu, ktora zwracaja po dotarciu do amazona przesylki ktora odsylasz.

 

Daj znac koniecznie jak nowy monitor sie sprawuje.

Link to post
Share on other sites

Pieniądze z konta zeszły,ale nie dostałem żadnego maila od Amazona ani sms-a z banku w tej sprawie...Czy to normalne?

Jesli pieniadze zeszly z konta, to znaczy ze wyslali. Czasami mail potwierdzajacy wysylke przychodzi z opoznieniem, moze osoba odpowiedzialna za klikniecie 'wyslano' wyskoczyla na papierosa? :) Najlepiej sprawdzic stan zamowienia na swoim koncie na amazonie.... 

Link to post
Share on other sites

Powitać wszystkich.Monitor przyszedł.Napiszę o nim jutro bo na razie nie wiele wiem (testuję,sprawdzam).Mam tylko jedno pytanie na dzisiaj: nie mam żadnej faktury od Amazona.Monitor jest a na maila ani z paczką nie przyszło żadne potwierdzenie że kupiłem u nich.Czy to jest normalne?Czy w przypadku awarii,uszkodzenia lub nawet odesłania w ciągu 30 dni bez podania przyczyny przyjmą mi go?Skąd będą wiedzieli że  u nich kupowałem?


Na stronie Amazona na moim koncie jest tylko info że paczka dzisiaj została odebrana.Czyli wszystko się zgadza oprócz faktury...

Link to post
Share on other sites

Po zalogowaniu sie na konto w amazonie, odszukaj swoje zamowienie i kliknij w prawym gornym rogu na Invoice->Print Invoice. Powinna ci sie otworzyc faktura w formacie PDF. Warto zmienic jezyk na EN jesli korzystasz z amazon.de i preferujesz angielski.

 

Jesli chodzi o zwroty, to skorzystaj z przycisku 'Return or Replace Items' w panelu zamowienia. To uruchomi cala procedure i pozwoli wydrukowac potrzebne do zwrotu dokumenty.

 

 

Dosyc o 'malo istotnych sprawach' - pisz jak monitor :)

Edytowane przez bartus_s
Link to post
Share on other sites

No cóż,oś już mogę napisać o tym monitorze chociaż recenzentem jestem słabym.Otóż odczuwam pewien niedosyt.Nie ukrywam że kupowałem ten monitor tylko i wyłącznie ze względu na gry.Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to jednak smużenie które zawsze najbardziej mi przeszkadzało. Włączyłem Crysis 3 i przy przemieszczaniu się w lewo lub w prawo obiekty względem których się przesuwam smużą i to bardzo moim zdaniem.Myślałem że tego smużenia nie będzie.Gdyby nie to że monitor musiałem kupić to wróciłbym do mojej Iiyamy Prolite E2480HS która niefortunnie mi upadła i w różnokolorowych kreskach jest 1/5 ekranu a na której smużenie jest takie samo.Technologia G-Sync na którą tak bardzo liczyłem robi robotę ale też nie tak jak się spodziewałem.Chociaż z drugiej strony rzeczywiście obraz jest bardziej płynny.Przy ustawieniach grafiki na full,dosłownie wszystko na full przy 40 FPS-ach widać że obraz nie drży tak jak to jest bez G-Sync.O 144 Hz lub nawet 180 Hz bo tak też można go ustawić mogę napisać tylko w odniesieniu pracy na pulpicie i korzystania z internetu bo przy mojej karcie osiągnięcie 144 Hz na przykład w takim Crysisie 3 hest niemożliwe.Jest tu oczywiście różnica,myszka jest o wiele płynniejsza ale to akurat najmniej mi przeszkadzało.Bardzo ważna jak dla mnie sprawa to menu w jęz. polskim co mnie mile zaskoczyło.Oczywiście jeszcze muszę go potestować. Na dzień dzisiejszy jestem trochę zawiedziony a może za dużo oczekiwałem...Aha jeszcze jedna sprawa.Monitor ma też wejście HDMI.Po podłączeniu DP i HDMI nie mogę przełączyć przez menu monitora pomiędzy tymi złączami chociaż jest taka możliwość przez naciśnięcie INPUT. Mimo wszystko że przełączę z DP na HDMI wyświetla się brak sygnału.W odwrotną stronę jest to samo.Ale to też jest najmniejszy problem bo wiadomo że będę jechał na DP.Jest też opcja ULMB ale jest nie aktywna.Prawdopodobnie da się ją włączyć al muszę jakoś pokombinować.Gdyby ktoś wiedział to proszę o pomoc.Generalnie monitor dobry ale nie za tą cenę.Powinien kosztować góra 1200-1300 zł.


Z kolei gram teraz w demo najnowszego Outlasta i żadne smużenie nie występuje.Obraz mega płynny.Ale gra działa mi w 120 FPS-ach.Może tu tkwi problem z tym smużeniem...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak tak już wiem. ULMB przy wyłączonym G-Sync i dodatkowo od 120 Hz w dół.I nie wiem komu to ULMB potrzebne.Obraz jest dużo gorszy,ciemniejszy.


Jest już dostępny w Redcoonie.Tylko nie mam pojęcia co to za sklep i czy można im ufać.Tylko jest jakaś niejasność  bo piszą że to jest matryca IPS a to jest TN-ka.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Czy moge zapytac jaka jest data produkcji na naklejce na pudelku i czy posiadasz takie dziwne 'cos' (kawalek plastiku w ksztalcie trojkata, szpicem skierowane w strone za monitor - wieszak na sluchawki?) na samej gorze nogi do regulowania pozycji gora/dol?

 

Dzieki

 

//Edit

Obrazki, jakbys nie wiedzial o co mi chodzi:

 

http://www.slashgear.com/acers-ifa-2016-gaming-monitors-keep-an-eye-on-your-eyes-31453956/#jp-carousel-453961

 

http://www.slashgear.com/acers-ifa-2016-gaming-monitors-keep-an-eye-on-your-eyes-31453956/#jp-carousel-453962

Edytowane przez bartus_s
Link to post
Share on other sites

O to super że ktoś jeszcze ma ten monitorek. Też kupiłeś w Amazonie?Kiedy kupiłeś?Ale masz ten trójkąt czy nie?Jaką cenę końcową zapłaciłeś?Jak masz ustawiony obraz?Sorry że tyle pytań.


Powiem ci że byłem sceptyczny co do tego monitora ale postanowiłem zaryzykować bo przede wszystkim bardzo byłem ciekaw bajeru pod tytułem G-Sync a to był najtańszy chyba monitor z tą technologią.Ale moim zdaniem nie opłaca się tyle dopłacać za G-Sync. Jest różnica ale nie na tyle duża.Być może mam za słabą kartę(Ty masz taką samą,przynajmniej model) i na przykład z GTX 1070 efekt byłby lepszy.Przykład Mafia III.Tragicznie zoptymalizowana gra.W najwyżych ustawieniach działa mi od 30 FPS-ów wzwyż ale przy tych 30 FPS-ach nie widzę wielkiej różnicy gdy mam włączony G-Sync lub wyłączony.


Ale z kolei Battlefield 1 działa bajecznie na tym monitorze,ale nie jest to moim zdaniem zasługa G-Sync tylko bardzo dobrze zoptymalizowanej gry.Tutaj gra działa mi z kolei od 70 do 110 FPS-ów w najwyższych możliwych ustawieniach grafiki. A jakie ty masz spostrzeżenia?


Może trochę przesadziłem pisząc że słabe są efekty działania  G-Sync. Włączyłem teraz Mafię III przez HDMI oczywiście bez G-Sync I 60Hz to rzeczywiście jest spora różnica...powiem szczerze tak bardzo jeszcze nie porównywałem działania gier z G-Sync i bez G-Sync ale teraz widzę że różnica jest...

Edytowane przez login1969
Link to post
Share on other sites

Monitor kupilem na amazon.co.uk za 435EUR, przyszedl kilka dni temu. Tak, mam ten smieszny trojkat :) Jesli chodzi o ustawienia, to w zasadzie wszystko oprocz zmniejszonej jasnosci do 40, zostawilem na wartosciach fabrycznych. Troche balem sie matrycy TN, ale jestem mega zadowolony z kolorow i naprawde nie rozumiem opinii ludzi narzekajacych na ta technologie. Podswietlanie tez jest bardzo dobre.

 

Jesli chodzi o G-Sync to poki co gram tylko w BF1 i jest mega plynnie, zobaczymy co to bedzie w innych grach. 

Link to post
Share on other sites

To chyba troszkę przepłaciłeś.Na Amazon.de jest za 399 EUR.A jaką cenę końcową zapłaciłeś w PLN?


Ale na tej stronie na której kupowałeś kupuje się we funtach: https://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_noss?url=search-alias%3Daps&field-keywords=Acer+Predator+XB241Hbmipr


I do Polski nie jest dostarczany...

Link to post
Share on other sites

A to rozumiem.


To się teraz trochę wkurzyłem.Dłuższy czas zastanawiałem się nad kupnem tego monitora: http://www.ceneo.pl/31218739?se=ULLTrXVncXxAhSLdIXFObMsuYNmaiX-8&gclid=Cj0KEQjwkdHABRCHiZ2gs6yGh50BEiQAA91Wlppj_PoYKogZaYMmYfvf36_AWb-ePVMnF-CYj_QNKtoaAmlA8P8HAQ.Byłoto w lipcu i sierpniu aż nagle cena powędrowała w połowie sierpnia 300 zł do góry.Oczywiście całkowicie sobie ten monitor odpuściłem.I w tej samej cenie kupiłem właśnie tego Acera.Dzisiaj patrzę a cena AOC z powrotem 300 zł w dół!!! Tylko że ja już jestem po zakupie!.Teraz pytanie który lepszy bo cenowo na Amazonie.de wypadają podobnie.Bardzo szkoda że nie ma tego Acera dostępnego w Polsce(naprawdę nie wiem dlaczego) bo myślę że cena byłaby podobna do AOC a tak to przepłaciłem przynajmniej 260 zł.

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...