Skocz do zawartości

RX 460 której firmy wybrać?


Recommended Posts

Witam, przymierzam się do zakupu Radeona RX460. Zakup planuję zrobić nie przekraczając 640 zł (jak zawsze lepiej mniej). Moja specyfikacja komputera która mogłaby wpłynąć na działanie karty (nie rozpisując się niepotrzebnie) to:
8GB RAM, i5 2500k, Asrock P67 Pro3 (posiada PCI-E 2.0), zasilacz 530W.

Na oku mam dwie wersje: wersję od Gigabyte 4GB i od Sapphire Nitro również 4GB.

Pytanie pierwsze brzmi: czy 4GB coś da w porównaniu do 2 jak za tą klasę karty.
Pytanie nr 2,  która z wymienionych firm ma najlepszą konstrukcję (podobno gigabyte cichszy i CHYBA chłodniejszy, ale sapphire ma dodatkowe gniazdo zasilania (pytanie czy realnie wpłynie to na FPS).
Zaznaczam że jeśli chodzi o gry to Battlefield 4 i w przyszłości 1 wchodzi w gre (hehe). Do tego FIFA, czasami (raz na pół roku) wyrenderuje sobie jakiś film w Vegasie.

Obie karty są w tej samej cenie (różnica dosłownie kilku zł.).
Wcześniej miałem (a raczej mam) Asusa EAH HD 6850 i jako tako dało się grać w BF4 chociaż szału nie było.

A może coś innego polecacie? (innego niereferenta bo raczej innej karty nie chcę)

Link to post
Share on other sites

W tym filmie jest odpowiedź czy te 4GB vram coś dają. Szafirek 4GB jest minimalnie wydajniejszy od Gigabyte 4GB (troszeczkę bardziej podkręcona) , ale słyszałem coś, że szafirki w RX są głośne (nie wiem czy to prawda). Ja brałbym Gigabyte'a, bardzo mi się podoba z wyglądu ;)

Edytowane przez kladiator
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...