Skocz do zawartości

27" 16:9 lub 34" 21:9 Budżet bez ograniczeń


Recommended Posts

Witam, poszukuje monitora do składanego nowego komputera. 

Zastanawiam się, wziąć 21:9 34" cale w UWQHD(UWHD chyba będzie trochę za mało jak na tak duży monitor) czy 16:9 27" w WQHD(chyba że coś większego w UHD,ale czy to nie będzie za dużo, w sensie za duży monitor i za dużo rozdzielczość do minimum 60fps  jak na jedną kartę)?

 

Czy jest sens pakować kasę w coś porządnego w UW za 5-6k np jak ASUS ROG PG348Q, czy jednak kupić coś konkretnego w 16:9 za sporo mniejsze pieniądze, może jeszcze inne rozwiązanie ?

 

Czy 21:9 to dobry wybór, sporo gier ma problemy z nią problem,a nie ukrywam czasami chciałbym wrócić do starszych gier?

 

Nie miałem przyjemności widzieć w akcji takich monitorów więc nie wiem jak to ma się w praktyce, 3-4 lata temu miałem taniego 27 calowego BenQ w FHD za 800 zł, od tamtej pory na 15 calowym laptopie. Pamiętam jedynie, że FHD w 27" monitorze to za mało i jakby był parę cali większy/dłuższy nie było by źle. 

 

Monitor będzie służyć głównie do grania w jakieś rpg, fps-rpg(jak mass effect), w typowe fps bardzo rzadko lub wcale, jedynie podobało mi się mass effect 3 online, może czasami jakiś film ale to nie jest wymagane, z grami nie jestem na topie bo szczerze komputer do gier miałem może pół roku, potem postanowiłem sprzedać.

 

Chciałbym by kolory były dobrze oddane i kąty widzenia nie było jak w matrycach TN. 

 

PC: i5 6600k lub i7 6700k, gtx 1070/1080... 

Budżet- tyle ile będzie trzeba to zapłacę, ale żeby tylko taki zakup miał sen, bo kupowanie czegoś np za 5k, gdzie rzecz o 2k tańsza spełni te same funkcje uważam za głupie.

 

Jakby ktoś mógł powiedzieć coś na ten temat, wyprowadzić mnie z ewentualnych błędów i powiedzieć jak to się ma w praktyce z własnego doświadczenia będę bardzo wdzięczny. 

Pozdrawiam 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Mam LG 34UC88 ultrawide 21:9, rozdzielczość 3440×1440 i mogę polecić ten monitor ze względu na bardzo dobre podświetlenie matrycy oraz jakość wyświetlanego obrazu. Filmy i gry działają idealnie ale pod warunkiem posiadania solidnej karty graficznej 1070 da radę. Przeglądanie internetu daje tylko to że możemy otworzyć 2 strony obok siebie. XBOX wyswletla tylko obraz 16:9, gry w większości przypadków mają dostosowaną rozdzielczość.

Ps. Starsze gry mogą mieć problem.

Link to post
Share on other sites

Mam LG 34UC88 ultrawide 21:9, rozdzielczość 3440×1440 i mogę polecić ten monitor ze względu na bardzo dobre podświetlenie matrycy oraz jakość wyświetlanego obrazu. Filmy i gry działają idealnie ale pod warunkiem posiadania solidnej karty graficznej 1070 da radę. Przeglądanie internetu daje tylko to że możemy otworzyć 2 strony obok siebie. XBOX wyswletla tylko obraz 16:9, gry w większości przypadków mają dostosowaną rozdzielczość.

Ps. Starsze gry mogą mieć problem.

Myślałem o nim, bo postanowiłem, że wezmę monitor 21:9, 34 cale. 

Czy opłaca się dołożyć 2k to acera lub asus by mieć g-sync i trochę wyższe odświeżanie? 

Link to post
Share on other sites

Nie wiem bo nie widziałem żadnego z nich na oczy. Recenzje mają bardzo dobre. Mi bylo szkoda dodatkowych 2k. Poza tym te monitory są takie drogie też po części ze wzgledu na g-Sync, który jest płatny do poczytania. Ja teraz mam kartę Nvidia i nie korzystam z dobrodziejstw FreeSync'a, czekam na premierę nowych GPU od AMD i wtedy dostosuję kartę do Monitora. Wydaje Mi się że to będzie bardziej opłacalne :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Napiszę Ci to co inni mi odpisywali na chwile obecną wywalanie 5koła na monitor  od Asusa i Acera nie ma kompletnie sensu .... bo jest to totalnie przepłacone... Są to naprawdę świetnie monitory ale cena zwala z nóg i nie ma tak naprawdę cenowego przełożenia ... Tak samo dobrze bawił byś się na asusie Rog pg 278q ... a to tylko TN :] Może za 2 latka kiedy wyjdzie coś fajniejszego... ale co oni mogą wymyśleć  lepszego zmniejszyć czas reakcji na IPS-e ? Zabierz tak naprawdę coś na IPS-e z 60 hz  byś miał jak największą frajdę z giry, sam podkreślasz że grasz hobbistycznie w fps-y , zatem wysokie odświeżanie i niski czas matrycy możesz sobie podarować :] 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Samsung 34 w proporcji 21:9 ma problemy z równomiernym podświetleniem. Lg 34uc88 wypada tutaj zdecydowanie lepiej. Z ultrawide lg34uc88 wypada bardzo dobrze. Drugie miejsce dell. Tak przynajmniej pisali na zagranicznych portalach. Analizowałem przed zakupem. Tak jak Kolega wcześniej pisał odnośnie acera i asusa to popieram. Czyli siper ale za drogo.

 

 

żeby nie być gołosłownym:

https://linustechtips.com/main/topic/563869-dell-u3415w-vs-lg-34uc98-w-vs-samsung-s34e790c-comparison-and-review/


na teście masz co prawda uc98 ale on dodatkowo ma tylko wejścia thunderbolt i inną kolorystykę (biały tył monitora)

Edytowane przez jerosportback
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...