Skocz do zawartości

Pierwsze OC I5 6600k


Recommended Posts

Cześć, dzisiaj postanowiłem pobawić się w OC procka, ustawiłem wszystko jak na filmiku BlackwhiteTV,  override 1.35v i mnożnik na 45, niestety po kilku minutach w teście OCCT pojawił się bluescreen, postanowiłem zmniejszyć mnożnik na 44 i o dziwo komputer jest stabilny po 30 min w OCCT i grach. Jednak nie chciałem zrezygnować w taktowania 4,5GHz, postanowiłem spróbować z offsetem, ustawiłem z powrotem mnożnik 45 i dodałem 0,2v do bazowego 1.168 co daje mi napięcie 1,368v. Komputer przechodzi testy OCCT, w grach również jest stabilny. Temperatury jakie osiąga procesor podczas testów to 63-70 stopni (mogę jeszcze zbić bo wentylatory w budzie skręcone na minimum), jedynie drugi rdzeń nagrzewa się do 78 stopni(wina gluta?). Pytanie do Was czy mogę to tak bezpiecznie zostawić czy są to zbyt wysokie wartości? 

 

Filmik

Link to post
Share on other sites

Witam nie jestem jakimś ekspertem w oc swoje pierwsze oc robiłem według poradnika też blacka i miałem problem z byt wysokim napięciem i jedna osoba tutaj  poradziła mi bym dał offset na - fakt ze to był procek 4690   a daj offset na - by obniżyć napięcie i zobacz czy  to coś da, daj tą sama wartość co dałeś na plus to zrób na minus i zobaczysz czy procek będzie stabilny

Edytowane przez fidel39
Link to post
Share on other sites

 daj offset na - by obniżyć napięcie i zobacz czy  to coś da

I Tobie to pomogło? 

Na prosty rozum, więcej mocy = więcej papu (V)  a Ty chcesz jeszcze obniżyć napięcie poniżej standardowego. 

 

Jakoś mi się to nie widzi  :co:

Link to post
Share on other sites

możesz tak zostawić bezpieczne napięcie jest do 1.390- 1.4v

PS słaba sztuka ci się trafiła ja u siebie na napięciu 1.268 mam stabilne 4.5Ghz przy max 60 stpniach

 

jakie masz chłodzenie na procku i jaką pastę?

Chłodzenie SPC Grandis v2 a pasta dołączona do chłodzenia pactum. W grach temperatury to około 52-60 stopni więc nie ma takiej tragedii, jedynie martwię się wysokim napięciem.

 

Edit. A może są jakieś dodatkowe ustawienia które pomogły by ustabilizować procka na 4,5 ghz z napięciem 1.35? Warto coś spróbować?

 

Edit 2. Adaptiv Mode działa tak że ustawiam tam limit vcore np 1.35 i jest to górna granica jaką może sobie procesor pobrać?

Edytowane przez roamir
Link to post
Share on other sites

Ustawiłem opcję z Adaptive mode i nie pojawił się dodatkowy wiersz z plusem i minusem jak to było z offsetem, jedynie vcore, dałem tym razem 1.250v i 43 mnożnik, działa stabilnie i temperatury są sporo mniejsze, najgorętszy rdzeń po 30 min w OCCT ma 70 stopni a reszta w granicach 60. Może tak być? Komputer wydaje się stabilny, próbowałem mnożnik dać na 44 z 1.25v ale już nie przechodził testów.

Link to post
Share on other sites
dałem tym razem 1.250v i 43 mnożnik
próbowałem mnożnik dać na 44 z 1.25v ale już nie przechodził testów.

No hello, żeby podnieść mnożnik musisz podnieść to napięcie, tak wygląda proces podkręcania, podnosisz mnożnik i stabilizujesz nadając coraz wyższe napięcie skokami najlepiej po 0,01 lub 0,005, jak nie przechodzi testów to kolejny skok itd.

 

Co do temperatury, staraj się by najgorętszy rdzeń nie osiągał 80 stopni podczas testu w OCCT (polecam po testować i testem CPU i testem linpack) i powinno być wszystko w porządku

Edytowane przez mr-auto
Link to post
Share on other sites

@UP Wiem że trzeba dać więcej prądu ale nie chciałem za bardzo oddalać się od tego 1.25v bo chyba mam słabą sztukę i drugi rdzeń zawsze jest około 10 stopni cieplejszy od reszty, chyba zostawię to tak jak jest 1.25 i 4.3Ghz, temperatury są spoko, zrzuca takty i napięcia więc jest okej. Dzięki za zainteresowanie tematem :)

Link to post
Share on other sites

@up ale ustawiłeś ten profil wiatraków jak ci mówiłem? Mój procek w OCCT lub prime na automatycznych ustawieniach wiatraków też miał po 80 stopni przy 1,35 a teraz śmigam na stabilnym 1,37v w biosie które realnie ma 1,36v i w codziennym użytkowaniu cpu nie przekracza 70 stopni (a nawet bym powiedział że chodzi w granicach 60-65) przez większość czasu.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Witam, odnośnie podkręcania, jaką masz płytę główną i zasilacz, bo nikt nie pytał a sam nie podałeś.

 

A i jeszcze jedno, do czego Ci ta moc z OC? Bo jak do grania to ja osobiście jeszcze nie znalazłem gry która by mi w ustawieniach fabrycznych (3.5-Turbo 3.9) wykorzystała 100% procesora.

 

Posiadam płytę Asus 170-k oraz zasilacz  Chieftec Super CFT-620A-12S 620W (ma juz swoje lata, ponad 10 :)4.5GHz (było bezproblemowe) szukając jak najmniejszego napięcia znalazłem i działa stabilnie przy 1.275v. Temperatury z chłodzeniem Pure Rock Slim pod obciążeniem 20min testu OCCT max 63 stopnie.

 

Osobiście działam i tak na fabrycznych ustawieniach bo ta moc z OC na nic się przydaje (chyba że aplikacje), osobiście tylko grywam i korzystam z netu na kompie wiec aplikacje odpadają w moim przypadku.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...