Skocz do zawartości

jakość obecnych laptopów i ich działanie


Recommended Posts

Witam 

 

Kiedyś jak tułałem się po świecie to sporo inwestowałem w laptopy, nie było laptopów stricte gamingowych, więc brało się najmocniejsze co tam się znalazło. Od niecałych 2 lat mam blaszaka bo tryb życia mi się ustabilizował i przestał być koczowniczy a co za tym idzie przestałem już tak bardzo śledzić rozwój lapków.

Powiedźcie mi czy obecnie laptopy są warte swojej ceny czy po zakupie często odwiedzacie serwisy itd?

Proponuję luźną dyskusję.

 

ja w dalszym ciągu posiadam sony vaio serii FW który ma już ponad 5 lat i w dalszym ciągu działa. Co prawda jest w użyciu przez moją kobietę która zaśmieciła go niemiłosiernie, ale twardo się trzyma.  

 

Najmocniejszy za to był fujitsu -siemens. Przeżył zalanie piwem i przypaleniem górnego rogu obudowy przy ekranie od lampki która się przewróciła po tym jak przeciąg trzasnął drzwiami. Plastik się stopił, aż ładnie było widać matrycę monitora, ale odrobina szarej taśmy i nawet nieźle to wyglądało. 

Edytowane przez SirMichael
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem wszystko zależy od klasy laptopa. Są biznesowe i komunijne. Cena zawsze idzie w parze z jakością. Niestety tak jest ze wszystkim i nie ma co się łudzić, że za małe pieniądze kupisz coś dobrego. Przykładowo polecany wszędzie ieapad za 1500 ma tylko 2 porty USB, sieć 100 Mbps, słabiutką obudowę. Laptopy gammingowe wcale nie są lepsze. Oczywiście taki za 3000 ma większą wydajność niż korpolaptop za cenę 2 lub 3 razy wyższa. Ale jak się porówna jakość obudowy, zawiasy, serwis, dostępność części zamiennych to już wcale tak dobrze nie wygląda. Często po paru latach wysiadają, bo się po prostu przegrzewają. Moim zdaniem najbardziej opłaca się kupić jakiegoś używanego 1-2 letniego za 30% ceny wyjściowej. Ale musi być to laptop biznesowy a nie zabawka. Czasami naprawdę trafiają się niezłe rodzynki. Sam miałem Della 6500, Lenovo X61. Te laptopy mają po 8 lat i ciągle działają. I z łatwością można je odsprzedać po kilku latach. Nie wiem, czy taki za 2000 komunijny wytrzyma tyle i czy po kilku latach ktokolwiek go będzie chciał odkupić. Niestety jesteśmy biednym krajem, pracujemy w biednych firmach i używamy taniego sprzętu. 99% klientów nawet w życiu nie miała możliwości pracowania i porównania laptopa biznesowego z komunijnym. Judzie niestety patrzą tylko na cenę i na to co jest na półkach sklepowych. Jak Lenovo ma i5 SSD i kosztuje 2000 zł to nie widzą powodu dla którego mają kupić lapka za kilka tysięcy, albo takiego samego jak ten Lenovo ale używanego.

 

Mój tryb życia też nie jest koczowniczy. Ja z kolei wyzbyłem się stacjionarki na rzecz laptopa. Główny powód to mobilność i pozbycie się kabli. Dzięki stacji dokującej mogę wszystko podpiąć. Wcale mi puchy nie brakuje.

Edytowane przez benutzer
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Mój tryb życia też nie jest koczowniczy. Ja z kolei wyzbyłem się stacjionarki na rzecz laptopa. Główny powód to mobilność i pozbycie się kabli. Dzięki stacji dokującej mogę wszystko podpiąć. Wcale mi puchy nie brakuje.

Ja to nie mogłem się doczekać aż do puszki wrócę, lubię pogrzebać w kabelkach, temperatury inne i wydajność. Teraz to kupiłbym laptopa już tylko do pracy tzn, długi czas pracy na baterii, poręczny i lekki. Wydajność już nie ma znaczenia bo w domu od tego jest pucha :)

Link to post
Share on other sites

Ja to nie mogłem się doczekać aż do puszki wrócę, lubię pogrzebać w kabelkach, temperatury inne i wydajność. Teraz to kupiłbym laptopa już tylko do pracy tzn, długi czas pracy na baterii, poręczny i lekki. Wydajność już nie ma znaczenia bo w domu od tego jest pucha :)

Jakbyś miał laptopa z dockiem, to być do żelaza nie wracał. :)

Link to post
Share on other sites

Smutne to co piszecie, ja się właśnie zastanawiałem czy da radę przesiąść się z puszki na laptoka. Nie gram już tyle co kiedyś a już na pewno w żadne najnowsze gierki AAA+, więc takiej średniej klasy laptop by starczył mi do wszystkiego co robię na PC, tylko musiałbym się przestawić a tutaj mam jednak duży monitor grafę gtx 960 to nie tyle o wydajność jakąś dużą chodzi ale jednak wszystko płynnie śmiga itp itd.

 

Nie wiem czy jednak chcę się przesiadać tymbardziej po tym co tu przeczytałem :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...