Skocz do zawartości

przesiadka z 5 letniego laptopa, bo mam ochotę na wiedźmina


Recommended Posts

1846

Z góry przepraszam, że temat nie sugeruję choćby budżetu, ale z jednej strony on jakiś jest, ale z drugiej najnowszą grą w którą grałem (z bólami kompa, GT540M) to wiedźmin 2, więc podejrzewam, że przez parę lat parę interesujących tytułów wyszło i przez kolejnych parę lat mogę je przechodzić,

 

Z drugiej strony jak miałbym nie dołożyć 200-300 złotych do czegoś, a czuć różnice to nie będę żałował. Postaram się mieć Internet na kablu, nie mniej profilaktycznie jakąś wewnętrzna kartę Wi-fi bym chciał.

 

Może jakoś akuratnie mnie ktoś zrozumie.

 

 

 

  • Zastosowanie komputera : Różnorakie, ale nie zaawansowane. A czasami chciałbym sobie pograć, wiec to pewnie większość wydajności pochłonie.
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : W zasadzie jak będę pewny co chce, to mogę zamawiać w każdej chwili. No chyba, że miałbym poczekać za czymś bardzo korzystnym.
  • Których części potrzebuję : Wszystkich. Będę również wdzięczny jakby ktoś od razu najtańsze przyzwoite klawiaturę, mysz (i może głośniki?) zasugerował.
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Niechętnie, ale jakby miało to wuchtę bejmów zaoszczędzić to jestem poznaniakiem.
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : Monitor też potrzebny, ale przesiadam się z 14tki to ważniejsze by miał dobre parametry, nie wielkość. Ślipia i tak będą w szoku.
  • Specjalne wymagania : Chciałbym kupić komputer, pewnie na okres 4-5 lat, do którego wnętrza mogę zajrzeć co najwyżej by odkurzyć czy ram wstawić.

    Ważne by jakoś głośno normalnie nie latał bo mi łeb wybuchnie, a szkoda ścian bo malowałem.

     
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :
  • Własna propozycja zestawu :
  • Inne : SSD + HDD
  • Budżet: Małe jest piękne... Do 3k byłbym bardzo rady, choć serce się kraje, bo szwung w porównaniu do laptop sprzed 5 lat za taką samą cenę wtedy to może mnie giry bez laczków zostawić.
    Do 4k dałbym radę, choć to już większość organów na desce do krojenia. I więcej to już może nie być skąd wyciągać.
1881
Edytowane przez vampek
Link to post
Share on other sites

1 x Intel Core i5-6402P /2.8GHz, 6MB, LGA1151, BOX/1 x AsRock H110M-HDV /intel H110, DDR4, LGA1151/1 x Crucial 8GB 2133MHz CL151 x Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA6001 x GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s)1 x SilentiumPC Regnum RG3 Pure Black (b/z)1 x MSI GeForce GTX1060 Armor OC 6GB DDR5 192bit (1759/8000) http://www.esc.pl/images/icons/stock_icon2.png1 x LG 22MP58VQ-P (IPS, 5ms, HDMI/DVI)1 x Logitech K120 Keyboard1 x Logitech B100 Optical Mouse USB (black)1 x Corsair VS 450W 120mm1 x Creative Labs Inspire A120 (2.1)

4044zł
 
Mocny cztery rdzenie, 8GB RAM na start z możliwością dorzucenia drugiej kości, wydajne GPU GTX 1060 z 6 GB pamięci vram, 1TB WD na dane, dysk SSD 240GB z szybkim zapisem pod system i gierki, wszystko w całkiem dobrze wentylowanej obudowie z piwnica na PSU, do tego zasilacz z dużym zapasem mocy i 5 letnią gwarancją. Monitor 21,5" na matrycy IPS z kompletem złącz cyfrowych, standardowa klawiatura i mysz oraz głośniki w systemie 2.1.
 
Tutaj już wydajnościowo jest duża różnica głównie od strony GPU, ale także z CPU przy tytułach, które potrzebuje fizycznych czterech rdzeni.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...