Skocz do zawartości

Smartfon z dobrym aparatem ~600-700 zł


Recommended Posts

Witam,

mam do Was pytanie, co polecacie w tym segmencie cenowym?

Nie potrzebuję Bóg wie jak mocnego telefonu- rzadko kiedy gram w jakiekolwiek gry na telefonie.

 

Od telefonu oczekuje głównie dobrego aparatu (Teraz mam Xperię L, która nie potrafi złapać ostrości na żadnym obiekcie. Często zrobienie w miarę sensownego zdjęcia notatek wymagało ode mnie kilku-kilkunastu prób...) jak i tego, by raczej się nie zawieszał. W obecnym telefonie jedynie mógłbym pomarzyć o przeglądaniu jakiejkolwiek strony www, słuchaniu muzyki i aktywnych okienkach messengera. W takich momentach po prostu wiem, że zaraz któraś aplikacja się wyłączy...

 

Dobrym aspektem byłoby gdyby bateria wytrzymywała w miarę długo. Raczej żaden telefon z 5 calowym wyświetlaczem nie wytrzyma tygodnia na baterii, ale aktualnie gdy mój telefon wytrzyma cały dzień to dla mnie szok i niedowierzanie. Oddawałem go na gwarancję, to dowiedziałem się, że już mi nie przysługuje, oraz że na własną rękę mam sobie kupić baterię z oryginalnego sklepu. Wszystko fajnie, tylko Sony już nie sprzedaje tych baterii.

 

Reasumując:

1. Dobry aparat

2. Strona www + odtwarzacz+ messenger= bez większych problemów

3. W miarę dobra bateria

 

Bardzo prawdopodobne, że dostanę voucher do morele.net więc wolałbym, żeby stamtąd był ten telefon. No chyba, że duża byłaby różnica między allegro to rozważę tę drugą opcję.

 

Aa, no i w grę wchodzą używane w dobrym stanie i na gwarancji.

 

Mogę liczyć na waszą pomoc? :D

 

PS. Moje typy to Motorola 3rd gen oraz Xiaomi Redmi Note 3 Pro (nawet ta 2 gb wersja). Co o nich sądzicie?

Edytowane przez maxxam97
Link to post
Share on other sites

No w sumie patrząc na allegro to wychodzi z 800 zł za ten telefon. Za ten z 2GB ramu i 16 pamięci. 

W tej cenie nie da się znaleźć niczego lepszego? Albo zwyczajnie tańszego?

 

Hmm, ogólnie patrząc to co do aparatu nie wymagam również jakiegoś mega-ekstra dobrego aparatu. Ważne by było, żebym mógł wyciągnąć telefon, włączyć aparat i zrobić zdjęcie notatek od razu (podoba mi się w G2 mojego brata gdy klikając zrób zdjęcie od razu ma to zdjęcie zrobione, a nie jak w moim soniaku, że musi sobie rzekomo jeszcze ustawić ostrość co najczęściej kończy się tym, że ustawia na jakąś strasznie słabą i wtedy robi zdjęcie.)

Więc- wyciągam telefon, robię zdjęcie notatek (naprawdę bardzo bym się cieszył gdybym był w stanie zrobić czytelne zdjęcie dwóch stron A4 na raz- studia...) i tyle. 

 

Aa, i fajnym elementem byłaby przednia kamera w rozdzielczości większej niż Xperiowe 0.3 MPx. Tak, 0.3 MPx... To wyobraźcie sobie jak wyglądały niektóre zdjęcia zrobione tym aparatem. Owszem, wtedy zwyczajnie obracałem i robiłem tylnym ale z tym focusem to było tak strasznie niewygodne.

Link to post
Share on other sites

Taki trochę offtop, ale nic nie szkodzi :D

@@mikesz555, wybacz, ale nie zdziwię się :D Zawsze pisałem sam notatki i jestem z tego dumny. Zawsze miałem ładnie, schludnie prowadzony zeszyt gdzie wiedziałem co gdzie jest. Jestem wzrokowcem. Nierzadko bywało tak, że wiedziałem gdzie, na której stronie w zeszycie co jest. Patrząc na poprzednią kartę dobrze wiedziałem jak wygląda zarys strony. Gdzie kończy się akapit, gdzie zaczyna nowy, gdzie są ważne daty, gdzie słowa klucze itd. Niesamowicie mi to pomagało. Nic dziwnego, że średnia 5.11 w 3 liceum i 100% z matmy i angielskiego (prawie :P ) oraz 75 z fizyki. 

 

Więc owszem, nie zdziwię się :D 

Myślisz, że po co chcę robić zdjęcia notatkom? Robię zdjęcia -> przepisuje do swojego zeszytu. Ale, że już nieraz spotykałem się z tym, że "Tak, tak, wyślę Ci te notatki później" "A sorry, wiesz co, bo telefon mi nie działa" "A internetu nie mam". A nikt teraz też zeszytu ot tak nie pożycza bo jak twierdzi sam się musi uczyć. W sumie nic dziwnego.

 

Stąd ważne by zdjęcia były czytelne (tak bym nie musiał się zastanawiać co tam jest napisane) oraz żeby w miarę szybko robił zdjęcia i wszystkie miały dobrego focusa. Jak moja Xperia robi jedno zdjęcie z 5 sekund (focus, zapisywanie zdjęcia itd), a później dowiaduję się, że zdjęcie jest po prostu rozmazane przez ten nienormalny, samo-rozstrajający focus. A wiadomo jak każdy na Ciebie patrzy gdy prosisz kogoś o zeszyt, że tylko chcesz zrobić zdjęcia 20 stron notatek. Normalny telefon zrobi to w mniej niż minutę (jeżeli robiłbym A3 to ze 20 sekund). Moja Xperia, 5 sekund każde zdjęcie, wejście do galerii i zobaczenie czy jest ok (kolejne 5 sekund), zrobienie nowego (kolejne sekundy...) sprawia że nieraz robiłem takie zdjęcia notatek po parę minut, a dobrze wiecie, że każdy się teraz gdzieś spieszy. Nikt nie ma czasu zwyczajnie usiąść na 4 literach...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mi4 czy Mi4C?

Racja, bateria w Mi4C ma mniejszą pojemność i to sporo, ale myślicie, że wytrzyma przynajmniej dzień bez ładowania? Wiadomo, wszystko zależy od częstości używania. 

Ale przy używaniu takim, że:

6:00 wyciągam z ładowarki- bateria oczywiście 100 %

Jadąc na studia słucham muzyki czyli około 1h słuchania z wyłączonym ekranem na słuchawkach.

Od czasu do czasu na kilka minut wejdę na messengera czy snapchata, żeby zobaczyć czy ktoś coś napisał. 

Koło 15 na przykład chciałbym wykonać kilka połączeń, łącznie z 30 minut.

Wracając do domu tak samo muzyka na słuchawkach (z pamięci telefonu, nie z internetu)

Do domu powrót koło 20? 22? Myślicie, że telefon wytrzyma do tego momentu?

 

Jeszcze takie pytanko, czytając opinie spotkałem się z twierdzeniem, że gość kupił telefon tylko dlatego, że ma Quick Charge czy coś takiego. Warto? Nie ukrywam, że w ciągu dnia będę chwilę na wykładach, chwilę w biurze więc wszędzie będę miał chwilowy dostęp do prądu. Ale czy to naprawdę działa? Czy to tylko jakiś chwyt marketingowy? Redmi 3 podobno tego nie ma...

Link to post
Share on other sites

A co z Mi4C? Nie wiesz może czy jest duża różnica w czasie? Gdzieś spotkałem się z danymi, że 30 minut to jakieś 40-50%. Co o tym sądzisz?


@Refresh

Albo przykładowo taki P8 Lite albo Meizu Note 3? Warto to to uwagi czy lepiej ten Xiaomi? Szkoda, że WP upada bo całkiem ciekawe by to mogło być. Dobre zdjęcia, inny system (podobno szybszy ale bez wielu gier... cóż, i tak nie gram, jednak boję się, że po prostu to wszystko upadnie i zostanę z telefonem z jakimś dziwnym systemem, którego już nikt nie używa...)

 

Zacząłem przeglądać podpięty temat o Windows Phone. Patrzę- same superlatywy. Że dobry, że się nie wiesza, że wszystko działa jak natura chciała po czym zobaczyłem datę- 2013 rok. Przewinąłem do ostatniej strony i czytam tylko jak ludzie na nie narzekają, że to koniec WP :/


@jeszcze jeden refresh
Na 90% wezmę mi4c 2/16(nie będzie mnie raczej stać na 3/32... no chyba ze to naprawdę wielka różnica to pomyślę )
Ewentualnie zastanawiam się nad tą lumia 930.
Chyba ze cos innego?
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...