Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam Forumowiczów.

Mam zamiar kupić smartfon. Upatrzyłem sobie Xiaomi Redmi 3S i spełnia wszystkie moje wymagania, poza tym, że jest zbyt duży. Czy możecie polecić jakiś telefon mający poniższe cechy?

- zastosowanie (od najważniejszych): rozmowy, smsy, słuchanie muzyki w słuchawkach, czytanie PDFów i innych dokumentów, przeglądarka internetowa, filmy, gry
- przekątna ekranu max 4,7", idealnie 4,3", telefon musi się zmieścić w przedniej kieszeni spodni, ma mieć możliwość obsługi jedną ręką
- bateria ma wytrzymać kilka dni (wi-fi i lte włączone od czasu do czasu, gry sporadycznie)
- internet lte działający w całej Polsce (także poza większymi miastami), wi-fi
- metalowa obudowa dobrze spasowana
- system Android, który się nie przycina przy normalnym korzystaniu
- możliwość nagrywania wideo w full HD
- dobry dźwięk na słuchawkach (wejście mini jack)
- dobra jakość dźwięku rozmów

- wbudowany GPS
- kupiony w polskim sklepie
- gwarancja w Polsce
- język polski (ewentualnie, gdyby nie był dopracowany, może być angielski, ale zupełnie pozbawiony chińskich znaków)
- kolor czarny z przodu

Cena tego Xiaomi to ok. 720 zł wraz z dostawą. Za telefon spełniający wszystkie powyższe wymagania mogę zapłacić 1000 zł z dostawą. Parametry nie mogą być gorsze od Xiaomi Redmi 3S.

 

Dziękuję za propozycje i pozdrawiam,

conradol

Edytowane przez Conradol
Link to post
Share on other sites

"telefon musi się zmieścić w przedniej kieszeni spodni" mam telefon z ekranem 5,5" który jest wielkości mojej dłoni. Zarówno dłoń jak i telefon mieszczą mi się w przedniej kieszeni spodni. Nie wiem jakie ty spodnie nosisz że ci się większy telefon nie zmieści. A w zastosowaniach takich jak czytanie PDFów i innych dokumentów, przeglądarka internetowa, filmy, gry większy telefon jest niepodważalnym atutem, wiec przestaw sobie w głowie tą mentalną wajchę ze jakiś tam telefon będzie dla ciebie za duży bo zasadniczo nie ma czegoś takiego. Najdalej po tygodniu przyzwyczaisz się do większego rozmiaru , a poszerzając zakres poszukiwań choćby o telefony 5" zaoszczędzisz sobie kupę roboty i pieniędzy. 

Wejdź sobie na tą stronę:

http://www.phonearena.com/phones/size

po skalibrowaniu obrazu (przy pomocy albo karty kredytowej/dowodu osobistego albo obecnego telefonu jeśli jest w bazie) będziesz mógł zobaczyć jakiej wielkości są w rzeczywistości dane modele telefonów.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za informacje.

 

Biorę pod uwagę smartfony 5-calowe.

 

1. Czy za ok. 750 zł z dostawą dostanę coś lepszego niż Redmi 3S?

 

2. Co sądzicie o kupnie telefonu w Chinach, np. tutaj: https://www.aliexpress.com/store/product/Original-Xiaomi-Redmi-3S-Pro-Prime-Mobile-Phone-4100mAh-Fingerprint-ID-Snapdragon-430-Octa-Core-5/311331_32682778786.html ? Nie będę miał gwarancji, ale zaoszczędzę ok. 130 zł. Jak długo czeka się na telefon i czy doliczana jest dodatkowa opłata 23% wartości telefonu?

Link to post
Share on other sites

 

 

czy doliczana jest dodatkowa opłata 23% wartości telefonu?

Czasem jest, czasem nie ma. Różnie bywa.

 

Ja w tym tygodniu zamówiłem 3s 3/32 dhlem z ubezpieczeniem przesyłki i ubezpieczeniem od podatku, plus dodatkowy kabel usb i wyszło mi 780 zł. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...