Skocz do zawartości

13,3" -14" Lapek do małej firmy do 6 tys. pln


Recommended Posts

Cześć, 

 

potrzebuję porady w zakresie lapka biznesowego do firmy. 

 

Zastosowanie (70%) - net, office, sporadycznie grafa 2d (corel)

Zastosowanie (30%) - prezentacje u klientów

 

Info dodatkowe - sprzęt codziennie przenoszony biuro-dom >> waga i jakość wykonania lapka ma znaczenie

 

Budżet max: 6 500 pln

 

Myślałem, żeby wziąć np. nieco tańszego lapka + do tego monitor, żeby zapewnić sobie w miarę sensowne warunki pracy i nie katować wzroku np. 

 

Opcja 1:  

 

a) dell vostro 5459 FHD, i7 6500u, 256 ssd, GF 930 + 25" dell u2515h

 

b) asus zenbook ux 303ub, i7, 6500u, 8gb, 240ssd  + 23,8" eizo ev2450

 

lub postawić na mocniejszego kompa, a monitor dokupić w niedalekiej przyszłości: 

 

Opcja 2:

 

a) Dell latitude e5470, i5 6300u, 14,1" FHD, 256 SSD, Radeon r7m630

 

b) Lenovo Thinkpad t460s, 14,1" WQHD, 8 GB, 256 SSD, Geforce 930m, i5 6200u

 

c) Dell Latitude, e7470, i5 6300u, 14,1" FHD, 8 GB, 256 SSD

 

d) Macbook Pro 13,3" Retina, 256 SSD, 8 GB Ram

 

 

Z góry dziękuję za wszelkie uwagi.

 

Pzdr

Edytowane przez Qaban
Link to post
Share on other sites

@benutzer - dzięki za info.

 

Z serii 7000 della latitude mogę jedynie brać 7470, bo 7450 z dedykowaną grafiką już ponad mój budżet.

Skoro jesteśmy przy dellu - tu mam dylemat, czy brać 5470 z dedykowaną grafiką, ale gorszym wykonaniem czy 7470. Do grafy 2d i tak w sumie najbardziej jest angażowany procek i ram, jednak przyszłościowo sprzęt z dedykowaną kartą zawsze wydaje się bardziej ciekawy.

 

Pytanie też czy między 5470, a 7470 jest tak duża różnica w jakości wykonania? 

Co do stacji dokującej  - zgadzam się. 

 

Co do monitora - w sumie najbardziej szukałem takiego, który nie męczy wzroku (flicker free, w miarę równomierne podświetlanie, optymalizacja niebieskiego światła) i kierowałem się w stronę Eizo EV2450.

 

BTW - jakoś możesz się odnieść do pozostałych lapków?

 

Dzięki

 

 

 

 
Link to post
Share on other sites

Ja kupiłem w outlecie w UK e7450 roczny za 2100 z SSD 250 GB, 8 GB Ram i IPS. Różnica taka, że serie 5x50 miały zintegrowane baterie a e7450 wymienną. Ten ma też klapę matrycy gumowaną. Seria niższa chyba plastikową, ale już nie pamiętam. Kupiłem e7450 bo po prostu trafił się w dobrej cenie. Jakbym znalazł niezłego e5550 z IPS to też bym brał. Jeśli chodzi o Lenovo, to się nie wypowiadam. Ostatni jaki miałem to był ośmioletni X61. Nie wiem jak teraz u nich z jakością. X250 i  X260  chyba mają 2 porty USB i dwie baterie (jedna wewnętrzna, druga wymienna). Do Della stację z USB 2.0  kupisz za 20-30 zł do Lenovo są droższe. Ja kupiłem z USB 3.0 za 60 zł. Doradzam z kartą graficzną zintegrowaną. To są bardzo cienkie laptopy. Gdzieś widziałem recenzję e7450, z prockiem 4 rdzeniowym i jakaś Nvidią. Autor narzekał, że był bardzo głośny. Mój jest praktycznie niesłyszalny. Przy internecie wentylator się praktycznie nie włącza.

Miałem w rękach e5550 i e7450 - dużej różnicy nie ma.  Tak jak mówiłem e7450 ma wymienną baterię i gumowaną obudowę. Dedykowana grafika bardziej się grzeje, bardziej eksploatuje baterię i jest większa szansa na awarię laptopa. integra moim zdaniem do pracy biurowej wystarczy. Poza tym laptop jest cięższy ponieważ ma na ogół 2 wentylatory i miedziane radiatory.  Ja na swoim dwurdzeniowym z powodzeniem renderuję krótkie filmy rodzinne. Jak masz wykonywać prezentacje u klientów, to czas pracy na baterii też będzie istotny. Nvidia na pewno skróci czas pracy o 1-2 godziny.

 

Edytowane przez benutzer
Link to post
Share on other sites

Ja kupiłem w outlecie w UK e7450 roczny za 2100 z SSD 250 GB, 8 GB Ram i IPS. Różnica taka, że serie 5x50 miały zintegrowane baterie a e7450 wymienną. Ten ma też klapę matrycy gumowaną. Seria niższa chyba plastikową, ale już nie pamiętam. Kupiłem e7450 bo po prostu trafił się w dobrej cenie. Jakbym znalazł niezłego e5550 z IPS to też bym brał. Jeśli chodzi o Lenovo, to się nie wypowiadam. Ostatni jaki miałem to był ośmioletni X61. Nie wiem jak teraz u nich z jakością. X250 i  X260  chyba mają 2 porty USB i dwie baterie (jedna wewnętrzna, druga wymienna). Do Della stację z USB 2.0  kupisz za 20-30 zł do Lenovo są droższe. Ja kupiłem z USB 3.0 za 60 zł. Doradzam z kartą graficzną zintegrowaną. To są bardzo cienkie laptopy. Gdzieś widziałem recenzję e7450, z prockiem 4 rdzeniowym i jakaś Nvidią. Autor narzekał, że był bardzo głośny. Mój jest praktycznie niesłyszalny. Przy internecie wentylator się praktycznie nie włącza.

 

Miałem w rękach e5550 i e7450 - dużej różnicy nie ma.  Tak jak mówiłem e7450 ma wymienną baterię i gumowaną obudowę. Dedykowana grafika bardziej się grzeje, bardziej eksploatuje baterię i jest większa szansa na awarię laptopa. integra moim zdaniem do pracy biurowej wystarczy. Poza tym laptop jest cięższy ponieważ ma na ogół 2 wentylatory i miedziane radiatory.  Ja na swoim dwurdzeniowym z powodzeniem renderuję krótkie filmy rodzinne. Jak masz wykonywać prezentacje u klientów, to czas pracy na baterii też będzie istotny. Nvidia na pewno skróci czas pracy o 1-2 godziny.

 

 

Ok, dzięki wielkie za info. Rozumiem, że brałeś odnawianego (Certified Refurbished).

Kolejne kwestie:

a) Niech zostanie integra - przekonałeś mnie. Co do procka - 4-rdzeniowy i5HQ czy 2-rdzeniowy i5 6300u? Skoro HQ to procek 45W, a u 15W to pewnie przy 4 rdzeniach spadnie czas pracy na baterii i komp będzie cieplejszy.

b) jak z gwarancją takiego outletowego lapka w PL - widzę, że w cenie wersja basic nbd, a kolejne za dopłatą (pro support); 

c) jak z ewentualnym zwrotem jak coś będzie nie tak?

d) transport do pl w cenie rozumiem?

e) do zasilacza pewnie przejściówka

 

Ostatnia kwestia - wspominałeś o monitorze iiyama - jakiś konkretnie model sugerujesz?

 

Dzięki wielkie

Edytowane przez Qaban
Link to post
Share on other sites

Ryzyk fizyk. Gwarancja tylko w UK. Jak mam brata i szwagra w UK więc się na to zgodziłem. Taki jak mój nówka u nas kosztuje 7000. Za zaoszczędzone pieniądze nawet sam go mogę w samolot wsadzić i zawieść do serwisu razem z żoną i córką jakieś 6 razy. Ale są też do trafienia na allegro lub OLX Delle lub Lenova za 2000-3000 z polską gwarancją.

Zasilacz ma odpinany kabel. Wystarczy kupić z polską wtyczką za kilka zł. Ja laptopa kupowałem przez szwagra. On mi przywiózł do kraju.

 

Co do monitora to mam  IIYAMA X2483HSU. Kosztował ponad 800 zł. Teraz do kupienia za 650. Miałem też IPS Dell i ten mi bardziej odpowiada

Edytowane przez benutzer
Link to post
Share on other sites

Ok, wszystko jasne. Dzięki wielkie za pomoc  :]


Ryzyk fizyk. Gwarancja tylko w UK. Jak mam brata i szwagra w UK więc się na to zgodziłem. Taki jak mój nówka u nas kosztuje 7000. Za zaoszczędzone pieniądze nawet sam go mogę w samolot wsadzić i zawieść do serwisu razem z żoną i córką jakieś 6 razy. Ale są też do trafienia na allegro lub OLX Delle lub Lenova za 2000-3000 z polską gwarancją.

Zasilacz ma odpinany kabel. Wystarczy kupić z polską wtyczką za kilka zł. Ja laptopa kupowałem przez szwagra. On mi przywiózł do kraju.

 

Co do monitora to mam  IIYAMA X2483HSU. Kosztował ponad 800 zł. Teraz do kupienia za 650. Miałem też IPS Dell i ten mi bardziej odpowiada

Cześć, 

 

jeszcze chciałem reanimować wątek na moment ;) Poniżej 2 opcje:

 

1) Dell Latitude E5470, i6200u,  FHD 256SSD, 16GB RAM, Intel HD 520, Full HD + Win10 PRO (5 100 pln) + stacja dokująca Dell Simple e-port II 130 W (550 pln) + monitor IIYAMA X2483HSU (660 PLN) 

 

Łącznie zestaw powyższy za ok: 6 310 pln brutto

 

2) Dell Latitude E7470, i5 6300u, FHD, 256 ssd, 16 GB RAM, Intel HD 520, 

 

Sam komp za ok: 6450 pln brutto

 

Co byś wybrał?  Stację i monitor można dokupić w sumie w przyszłości niedalekiej, ale pytanie czy sama seria 7 000 jest warta dopłaty ~ 1 400 pln, przy w/w konfiguracjach.

 

Ps. Jesteś zadowolony ze swojej matrycy w 7 450? Nie za ciemna? 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...