Skocz do zawartości

Samsung galaxy a5 2016 vs Używany Iphone 6


Recommended Posts

Witajcie!

 

Nadszedł czas zmiany telefonu i przed decyzją stoi kobieta! Mianowicie stoimy przed wyborem :

 

Nowy samsung galaxy a5 2016 

 

vs

 

Używany i zadbany iphone 6

 

Założenie telefonu jest takie, żeby chodził płynnie bez przycięć, podczas codziennego używania. Facebook messenger snapchat i takie tam. Jak jest obecnie ze wsparciem przez producentów? Samsung jest młodszy, lecz apple słynie z długiego wsparcia swoich produktów.(to zasłyszana opinia a z chęcią chciałbym usłyszeć zdanie posiadaczy)

 

Najważniejszy argument to telefon, który przetrwa 2 lata codziennego użytkowania i nie będzie stawiał oporu  :)

 

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o te 2 telefony to tutaj pod 90% względami lepiej będzie wypadał Iphone 6 i też go polecam. Do tego system ios...

Sam ci dam przykład żebyś miał jasną sytuacje miałem flagowce od HTC/Sony/Samsunga i przy Iphone 6 po prostu wypadają blado. Osobiście stawiam na 1 miejscu właśnie płynność i brak przycięć co w Iphone 6 po rocznym ponad użytkowaniu nie wystąpiło dosłownie ani 1 razu... Na palcach 1 dłoni zliczyłbym za to taki mankament jak sms przychodzi i mimo jego odczytania dzwonek się nie wyłącza i leci do końca.

Link to post
Share on other sites

No iphone to napewno bardziej przyszłościowy wybór, ale jesli to twoje pierwsze uzadzenie od appla musisz wiedziec ze wgranie muzyki po raz pierwszy bedzie dla ciebie na pewno czasochłonne juz nie mówiąc o ustawieniu sobie własnego dzwonka bo tu to juz dłuższa zabawa. Niby niuanse ale dla mnie mimo iz ios jest bardzo plynny to tak samo niepraktyczny.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Cześć. Sam ostatnio stałem przed podobnym problemem. Więc podzielę się moimi spostrzeżeniami.

 

Na początek pytanie. Czy ta osoba miała wcześniej styczność z iOS i iPhone? Bo jeśli nie, to istnieje prawdopodobieństwo że system nie będzie jej pasował. Sam jestem osobą bardzo zaawansowaną technologicznie, a niestety nie potrafię się przekonać do systemu spod znaku jabłka. I nie jest to niechęć do firmy bo przez 20 lat pracowałem na MacOS począwszy od wersji 8 czy 9 (już nie pamietam) a skończywszy na zeszłorocznej OSX.

 

Ogólnie obydwa telefony bez problemu poradzą sobie z rzeczami które wymieniłeś. Sam mam Note3 czyli telefon który ma ponad 3 lata) i nie widzę problemów w codziennym użytkowaniu.

 

Jedna z największych różnic będzie gwarancja. Apple daje standardowe 12 miesięcy, a więc przy zakupie używki tej gwarancji pewnie nie będzie. Samsung to 24 miesiące. Niby nie jest to aż tak bardzo istotne bo nie znam osobiście nikogo kto musiałby oddać telefon na gwarancję, ale osobiście wolałbym ją mieć i nie potrzebować a nie mieć i musieć naprawić telefon :)

 

Aktualizacje. No w tym wypadku Apple jest niedoścignionym wzorem (no może poza telefonami Nexus na których jest czysty android). Do Samsunga może (samsung nie lubi aktualizować starszych sprzętów) będzie aktualizacja do Androida 7 i to wszystko. IP6 pewnie dostanie jeszcze ze 2 lub 3 nowe wersje systemów.

 

Równocześnie należy pamiętać że Samsung to większy ekran oraz wyższa rozdzielczość.

 

Jakoś wykonania IP stoi oczywiście na najwyższym poziomie natomiast A5 ma moja siostra i temu telefonowi również niczego nie brakuje. Może nie jest to produkt premium jak IP ale jednak wysoka półka.

 

Na koniec należy wspomnieć o baterii która porostu w samsungu jest znacznie wieksza co też daje zauważalnie dłuższy czas pracy.

 

Ja osobiście wybrałbym (zresztą tak też zrobiłem bo właśnie zmieniałem telefon) androida że względu na przyzwyczajenie. Natomiast w tym konkretnym wypadku za wyborem Samsunga przemawia głównie wyświetlacz i bateria. System jest sprawą indywidualną, a pozostałe parametry telefonów są w zupełności wystarczające do komfortowego użytkowania.

 

Mam nadzieję że przynajmniej trochę byłem w stanie pomóc w wyborze nowego telefonu :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...