Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Disco polo. Nikt nie słucha, a każdy zna ;)

muzyka disco polo

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
69 odpowiedzi w tym temacie

#61 ala.ba123

ala.ba123
  • Nowicjusz

• 0 postów

Napisano 23 sierpień 2017 - 18:38

Nie wiem dlaczego wiele osób wstydzi się przyznać, że słucha taką muzykę - to jakaś ujma?

• 1

#62 jarrino

jarrino
  • Maniak

• 10062 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 23 sierpień 2017 - 19:23

To nie jest żadną ujmą,jeśli komuś to sprawia przyjemność. Ja jak gdzieś przypadkiem usłyszę i rozumiem słowa,to dostaję ataku śmiechu. Tak mam. Ani się przez to nie czuję lepszy czy mądrzejszy od tych,którzy się świetnie przy tym bawią. Jest to rodzaj muzyki i tekstu,które nie wymagają od słuchającego zupełnie nic,poza słuchem. Ma zapewnić rozrywkę,zabawę i pełen luz. Z rzadkich obserwacji ,widzę,że robi to świetnie. Daleki natomiast jestem,od jakiegoś tam poczucia dumy,że to nasze,polskie....

Użytkownik jarrino edytował ten post 23 sierpień 2017 - 19:24

• 1

i5 9600K; EVGA Z370 ;32Gb Hyperx 2666 ; MSI 1070 ;Thermaltake Smart SE 630W

#63 jureba

jureba
  • Dyskutant

• 167 postów

Napisano 24 sierpień 2017 - 00:42

dlaczego wiele osób wstydzi się przyznać, że słucha taką muzykę - to jakaś ujma?

Wydaje mi się, że nie tyle co ujma, a pokazanie otoczeniu swoich upodobań muzycznych, jak i świadectwo na to, że nie grzeszy się specjalnie słuchem muzycznym. Wiem, pewnie podpadłem komuś, kto tworzy taką muzykę i powie - to sam zagraj, otóż akurat mogę i umiem zagrać, tym bardziej mogę przyznać, że jest to bardzo nieskomplikowana muzycznie sztuka wymagająca właściwie tylko podstaw znajomości instrumentu klawiszowego i syntetycznej perkusji (oczywiście można wszystko dopieścić na prawdziwych instrumentach, ale ilu tak robi ...).

Wydaje mi się, że ujmą nie będzie słuchanie takiej muzyki po prostu w odpowiednim towarzystwie - utożsamiającym się muzycznie.

Osobną sprawą są słowa utworów DP - dla mnie w większości nie do zniesienia, lubię poezję, dobrą prozę, wyczulony jestem na słowa, przesłanie - tego w DP raczej nie znajdę.

ale jak pisałem na poprzednich stronach, nie o to może chodzi w DP, ale aby lubiąca ją grupa odbiorców po prostu dobrze się bawiła i to chyba wszystko ...

To oczywiście tylko moje skromne zdanie na temat, ot wyraziłem swoją opinię. Nie musicie się z nią zgadzać, ani utożsamiać.

Update

Wstawię coś (tematycznie podobnego), aby tematu nie zaśmiecać. Ponieważ mój przedmówca nie wyrabia podczas słuchania tekstu, wstawię po Rosyjsku, aby ograniczyć rozumienie treści wśród tutejszych odbiorców. ;)

Tytuł utworu: "A nad rzeką mgła"  :)

Użytkownik jureba edytował ten post 24 sierpień 2017 - 00:43

• 1

Mój złomek:

mobo: p7p55 ws  cpu: X3480  ram: 32GB ddr3 reg ecc  gpu: strix 1050Ti oc  obliczenia równoległe: 2x Tesla M2090 reszta: jakieś ssd, hdd, siecówki, FC i inne takie tam głupoty (szkoda dokładnie wymieniać).

#64 Bichits

Bichits
  • Emeryt komputerowy

• 2355 postów
  • Miejscowość:Toruń

Napisano 11 wrzesień 2017 - 21:01

jak tylko słyszę refren to mam bekę XDDD :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:

oglądam teledysk i myślę sobie, że ktoś to wziął aż na pół poważnie podczas reżyserowania jego XDDDD  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:

• 1

Mobo: MSI Z77A - G43 CPU: Intel Core i5 3570k (@ 4,5Ghz 1.240v) Cooler: Fortis HE 1225 GPU: Sapphire HD 7770 Ram: 2 x 4 GB Corsair Vengeance LP DDR3 1600MHz SSD: SanDisk SSD PLUS 120GB + GoodRam Iridium PRO 480GB HDD: Toshiba P300 1TB + Samsung HD642JJ 640GB Sound Card: Sound Blaster SB1500 PSU: Thermaltake Smart SE 530w  Case: Phanteks Enthoo Pro Window, black Mouse: Roccat Kone Pure Owl - Eye 3300DPI Keybord: Logitech G105 blue

#65 damian_t

damian_t
  • Nowicjusz

• 18 postów

Napisano 28 wrzesień 2017 - 10:58

Przecież nie od dziś wiadomo, że przy muzyce disco-polo wszyscy się bawią. Wyobrażacie sobie jakieś wesele, na którym dj puszcza rap? No chyba słabo. 

• 0

#66 jarrino

jarrino
  • Maniak

• 10062 postów

Napisano 28 wrzesień 2017 - 14:28

Ja sobie wyobrażam takie wesele,tym bardziej,że na dwóch takich byłem. DP było po prostu zabronione i wszyscy się świetnie bawili...

• 0

#67 jarrino

jarrino
  • Maniak

• 10062 postów

Napisano 16 grudzień 2017 - 00:05

@up - bo to nie wstyd. Wstydem jest wychwalanie tego rodzaju "muzyki i tekstów"...

• 0

#68 adi777

adi777
  • Dyskutant

• 204 postów
  • Miejscowość:Nowe Miasto nad Wartą

Napisano 24 grudzień 2017 - 23:39

Przecież nie od dziś wiadomo, że przy muzyce disco-polo wszyscy się bawią. Wyobrażacie sobie jakieś wesele, na którym dj puszcza rap? No chyba słabo. 

Rap nie, ale muzykę w stylu The Beatles, chodzi mi o te bardziej przebojowe utwory, pewnie też The Beach Boys mają coś ,,zabawowego'' w zanadrzu, wczesne Bee Gees, Elvis Presley, Roy Orbison, i ogólnie artyści związani z rock and rollem czy sunshine popem. Mało ? Uwierz mi, znalazł bym jeszcze mnóstwo dobrej muzyki, przy której można się świetnie bawić, ale mi się nie chce :)

Użytkownik adi777 edytował ten post 25 grudzień 2017 - 01:35

• 1

#69 sirius

sirius
  • Nowicjusz

• 11 postów

Napisano 26 styczeń 2018 - 10:38

A popularnego ostatnio Sławomira jak byście ocenili? Bo niby to takie trochę w klimacie disco polo, ale jednak nie do końca... Słyszałem ostatnio określenie na jego temat jako disco rock, ale chyba się z tym zgodzić nie mogę...

• 0

#70 chudy131080

chudy131080
  • obłąkany

• 6788 postów

Napisano 26 styczeń 2018 - 10:40

Sławomir to jest gość na poziomie ;)
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: muzyka, disco polo

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych