Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam !

Za jakis czas planuję przesiadkę na x99,procek to bedzię i7 6800k,potrzebuję do tego jakąś sensowną płytę główną. Osobiscie zainteresowałem się gigabytę x99 ultra gaming. Czy to dobry wybór ? Czy istnieje jakaś lepsza płyta w podobnej cenie ?

Link to post
Share on other sites

 

 

Osobiscie zainteresowałem się gigabytę x99 ultra gaming. Czy to dobry wybór ?

Sens zakupu samego 6800K względem 250-300zł tańszego 5820K jest żaden. Co do płyty to czy wydasz na nią 1000zł czy dwa tysiące i tak nie zmieni nic, wszystko zależy od sztuki CPU na jaką natrafisz.

Osobiście zainteresowałbym się tańszymi płytami jak  MSI X99A-SLI PLUS / Asrock  X99 Extreme 4 czy Asus X99-A / X99-A II.

Link to post
Share on other sites

Co do procka to nie jestem zdecydowany,teraz myślę o i7 5960x :) Popatrzę na te płyty, ten giguś zwrócił moją uwagę że względu na kolorystykę.A co do Asusa to wiesz może jak z serwisem ? Kilka razy słyszałem że strasznie badziewny jest.Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Strasznie mi się spodobała ta podstawka Asusa. Jednak trochę kolor mi nie podchodzi, jest jakaś płyta o czarno-czerwonym kolorze która jest ok ? Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites

Na allegro jest za 3,3k :) Po za tym to jeszcze nie jest rozstrzygnięte :) Choć fakt że mam na niego ochotę :)


Czy w cenie tego gigabyta jest coś z usb 3.1 ?


Edit:Zastanawiam się nad 3 cepami 6800k,5820k,5960x i teraz pytanie,który z nich jest lepszy do gier ? I jak się podkręcają ?Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Link to post
Share on other sites

To ma być komputer do gier?hm ktoś tu jest delikatnie mówią ekscentryczny:). A tak na poważnie to żaden z tych. Jeżeli to ma być sprzęt do gier to najlepszym wyborem będzie 6700k. Kolega miał podobny dylemat, zakupił 5820k i teraz żałuję.Zakup procesora pod pod 2011 jest uzasadniony tylko ( w przypadku gier), jeżeli korzystasz z multi GPU, że względu na ilość lini pci. 5820 na ich 28, 5960 bodajże 40.

Co do podkręcania , mogę wypowiedzieć się tylko o 5820k. Na dobrym chłodzeniu wodnym, osiąga stabilne 4.5.

Przy napięciu 1.35v.

Link to post
Share on other sites

To i tak nieźle, jak na 8 rdzeni :)

Edit: Ten asrock ma dobrą sekcję zasilania ? Da radę z tym cepem na full wykręconym ?

Edit : Prawdopodobnie wezmę x99 taichi,potrzebuje 32gb ramu dopasowanego kolorystycznie do tego asrocka. Czy te ramy dadzą radę ? https://m.morele.net/product/details/903569/0 Czy są jakieś lepsze w podobnej cenie ( oczywiście białe, albo czarne) ?

Link to post
Share on other sites

Wiem, po prostu czytałem opinie użytkownika obu cepów i tak napisał, chciałem to zweryfikować.

Edit: Czy jest jakaś płyta główna o podobnej specyfikacji do tego asrocka,ale w kolorze czerwonym ? Myślałem o asrock killer z usb 3.1. Czy to dobry wybór ?

Edit:chodzi mi o podobną specyfikację do asrocka taichi.

Edit: Zastanawiam się jeszcze nad Asusem Strix x99, i asrockiem x99 profesional gaming i7.

Która z tych 4 płyt będzie najlepsza ? (asus strix,asrock taichi,asrock killer usb 3.1 czy asrock x99 profesional gaming i7)

 

Edit: Ktoś,coś ?

Edit: Skłaniam się w stronę asrocka killer USB 3.1. Czy to dobry wybór ?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...