Skocz do zawartości

Procesor + płyta do 1400zł i5 6600K(?)


Recommended Posts

Witam

 

Planuje wymianę płyty a jak płyta to i procek obecnie i5 750 płyta Gigabyte GA-P55-UD3(niedomaga w systemach wyższych niż win vista nie mam pojęcia dlaczego)

ram: 7gb 1333MHz

zasilacz: OCZ Mod XTreem pro 500W

karta: Shapphire Vapor-X 280X

Chłodzenie Fortis 2 pasta Arctic Cooling MX2

Użytkowanie to gry i programy.

Może będę robił lekkie OC kiedyś ale nie jest to koniecznością.

 

Rzucił mi się w oczy najbardziej i5 6600K.

Nie orientuję się obecnie w płytach głównych(kolorystyka czarny/niebieski nie jest to konieczność)

Poszukuję czegoś w najlepszym balansie jakość/cena.

 

Link to post
Share on other sites

Trzymając się budżetu 

1 x  AsRock B150 Fatal1ty Gaming K4/Hyper /intel B150, DDR4, LGA1151/ 1 x 

Intel Core i5-6402P /2.8GHz, 6MB, LGA1151, BOX/

 

Jeden z wolniejszych i5, na tym mobo mimo zablokowanego mnożnika możesz podkręcić go za pomocą BCLK. Efekt bardzo zbliżony jak oc 6600k przez mnożnik.

Proponujesz mu B150, przy tej samej cenie z170 ?: http://www.agito.pl/plyta-glowna-asrock-z170-gaming-k4/pd/D0XMPYBBM/?utm_medium=Feed&utm_source=Ceneo.pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=12056119, które jest pewniejsze ze względu na fakt, że sprawdzone, a dwa że jak w przyszłości zmieni cepa na tego z literką k to będzie go mógł kręcić mnożnikiem, a nie bclk ?

Link to post
Share on other sites

 

 

Proponujesz mu B150, przy tej samej cenie z170 ?

 

 

Trzymając się budżetu 

 

 

 

że sprawdzone,

?

 

 

a dwa że jak w przyszłości zmieni cepa na tego z literką k

jaki jest sens wymiany podkręconego i5 6402p na 6600k, skoro po oc daje to niemal identyczną wydajność?  

Link to post
Share on other sites

A kto tu pisał o 6600k ?, nie ma tu jasnowidzów, którzy powiedzą na co autor będzie wymieniał w przyszłości i jak długo ta podstawka się utrzyma w użyciu.

A po drugie popatrz sobie na ludzi co wybierają ? B150 czy Z170 w tych samych pieniądzach ? SKY OC zostało oficjalnie wycofane w tym samym czasie z jednego jak i drugiego, ponadto b150 oficjalnie nie wspiera ramów powyżej 2133mhz, jak nie zatrybią to nic nie zrobisz z tymi wyżej taktowanymi, no i inna sprawa, że znajomy na B150 z  zewnętrznym generatorem bclk nie mógł wykręcić ES 6400T, a na Z170 poszedł jak masło, więc wybór jest oczywisty.

 

Popatrz sobie na testy z oc non-k ile jest robionych na z170, a ile na b150/h170 z hyper bclk ?, różnica miażdżąca, więc jak myślisz w razie problemów przy czym szybciej uzyskasz pomoc ?

 

Trzymając się budżetu, sory ale mam ES-a i7 na 3,6 ghz w pełni stabilnego + nowe z170 pro 4s komplet za 900zł i u mnie to działa bardzo dobrze...

Edytowane przez luck85
Link to post
Share on other sites

 

 

SKY OC

To już nie jest ta pierwsza wersja. po zablokowaniu sky oc asrock wydał płyty z zewnętrznym kontrolerem bclk. 

 

 

 

jak długo ta podstawka się utrzyma w użyciu.

znając intel na pewno nie długo. Dostaniemy jeszcze jedną serię i nowy socket. Więc nic wydajniejszego i tak na 1151 nie wsadzi.

 

6600k na z170 jest oczywiście lepszą opcją, po oc nie jest choćby integra wyłączona i kilka innych funkcji. Oc przez bclk stanowi jednak sensowną alternatywę, zwłaszcza przy ograniczonym budżecie.

Link to post
Share on other sites

Ja tu piszę o i5 6400 + z170, nawet na oficjalnej stronie asrocka, dalej można ściągnąć bios z funkcją sky oc, a z170 jest po prostu lepsze, jeśli kosztuje tyle samo.

 

Ogólnie intel zapowiedział, że kabylake również będzie siedział na s1151, więc mogą wyjść biosy do z170, które będą to trzymać, ale pewności 100% nie ma...

Edytowane przez luck85
Link to post
Share on other sites

Chciałbym raczej żeby combo procek + płyta posmigalo trochę dłużej niż na pewien krótszy okres czasu, bo nie przewiduje szybkiej wymiany. OC przy takim procku jak i5 6600 jest zbędne bo nic mi to narazie nie da wiec to opcja na przyszłość. Opłaca się w tym okresie inwestować w ten zestaw? Czy czekać na nowe procki? A może coś innego niż i5 6600K? Z170 + 6600K wychodzi dość ponad budżet nie wiem jak długo się utrzyma wolny rozwój procesorów i czy opłaca się taka inwestycja?

Edytowane przez Nelipson
Link to post
Share on other sites

Chciałbym raczej żeby combo procek + płyta posmigalo trochę dłużej niż na pewien krótszy okres czasu, bo nie przewiduje szybkiej wymiany. OC przy takim procku jak i5 6600 jest zbędne bo nic mi to narazie nie da wiec to opcja na przyszłość. Opłaca się w tym okresie inwestować w ten zestaw? Czy czekać na nowe procki? A może coś innego niż i5 6600K? Z170 + 6600K wychodzi dość ponad budżet nie wiem jak długo się utrzyma wolny rozwój procesorów i czy opłaca się taka inwestycja?

W tym budżecie płyta i procek, a jeszcze wszyscy zapomnieli o pamięciach ram, więc kolego musisz dozbierać jeszcze trochę kasy...

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz zestaw na lata to kup sobie używany i5 4590k + mobo na z97i nie będziesz musiał zmieniać ram, a wydajność mocno zbliżona z racji tego, że się lepiej kręci od i5 6600k, chyba najrozsądniejszy kompromis i sprzęt na lata, a w budżecie się spokojnie zmieścisz.

Edytowane przez luck85
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...