Skocz do zawartości

i 5 4690k tryb offset


Recommended Posts

Witam próbowałem zrobić oc na płycie h97 msi w trybie offset według poradnika blacka jednak cpu z wykazał zbyt wysokie napięci wiec zaniechałem dalszych testów było ponad 1.3i nawet 1,4 .  Vccin ustawiłem na 1.780 a cpu core voltage offset na 0,200 i nawet na 0,100 i nic nie dało nadał zbyt wysokie napięcia procesor kręciłem  na 4,5 a w trybie fixed podkręciłem go na 4,5 na napięciu 1,176v było wszystko stabilnie chłodzenie lepa aio 240 co robię nie tak w trybie offset .To moje pierwsze oc wiec proszę o wyrozumiałość zasilacz to seasonic 550 gold


jak ustawiłem vccin na 1,780 a offset na 0,015  dopiero uzyskałem napięcie 1,232 na razie wszystko stabilnie temperatury w occt max 75 stopni jak było na 0,200 i w dół to napięcia były od 1,3 do 1.4


nie wiem czy płyty msi h97 gamig 3 tak maja ale jak dam offset to płyta z automatu ustawia 1.232 v przy podkręcaniu  na 4,5 lub nawet jak dam 4,2 czy te płyty tak maj czy ja mam cos z płyta nie tak

Edytowane przez fidel39
Link to post
Share on other sites
nie wiem czy płyty msi h97 gamig 3 tak maja ale jak dam offset to płyta z automatu ustawia 1.232 v przy podkręcaniu na 4,5 lub nawet jak dam 4,2 czy te płyty tak maj czy ja mam cos z płyta nie tak

Offset to teoretycznie to co poda płyta + to co podasz w offset + LLC + niewielki wpływ innych napięć, jak VCCIN

 

Nie wiem dlaczego płyta ustawia ci tak wysokie napięcie, jak rozumiem włączyłeś offset ale ustawiłeś go na 0? czy może na auto ? zawsze możesz iść też z ujemnym offset'em

Edytowane przez mr-auto
Link to post
Share on other sites

offset mam ustawiony na +0,005 w tej chwili a jak  dam test occt jest na 1,224 czyli mam ustawić - 0,005 gdy zmienie offset na auto to jest cpu core voltage 1,216v a cpu ring voltage  1,200 zostawić cpu core voltage offset na auto

Edytowane przez fidel39
Link to post
Share on other sites

ring jest do podkręcania cahe, go bym nie ruszał na razie

vccin ustaw na 1,7-1,75 nie potrzebujesz tak wysokiego jak 1,8

 

 

czyli mam ustawić - 0,005

Tak spróbuj, choć raczej poruszałbym się wartościami 0,01 - 0,05,

0,005 to prawie niezauważalna różnica, w granicach błędu pomiarowego

 

Jeśli dużo mieszałeś w biosie możesz spróbować go zresetować i ustawić na nowo (czasem coś się ustawi i zapomni :) )

Edytowane przez mr-auto
Link to post
Share on other sites

ustawiłem tak vvccin ,1700 offset mod cpu core voltage offset płyta nie chciała  ustawić 0,01 tylko  -0,010 a moze dac -0,

020  reszta na auto cpu z core voltage1,208  do 1,216 v teraz test  occt  ustawiłe -0,030 i jest 1,192v spróbuje niżej - 0,040 jest 1,184v zostawić czy zjechać jeszcze niżej dać - 0,050


Dziękuje bardzo za pomoc teraz mam offset  -0,075 napięcie 1,144 w occt max 67 stopni jeszcze raz dziękuje  za pomoc

Edytowane przez fidel39
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...