Skocz do zawartości

dodo's office


Recommended Posts

  • 3 tygodnie później...

Grałem w inne gry poza OV i muszę powiedzieć, że dałem ciała.

 

Nie kupujcie 3GB GPU, Przy BF1 mimo wystarczającej do płynnej rozgrywki ilości klatek mam czasem przycięcia z powodu braku pamięci GPU. BF1 przy racjonalnych dla 1060 ustawieniach zapycha 2.6GB w zależności od mapy. W COD BO4 natomiast trzeba ustawić wszystko na LOW/Medium (gra wygląda okropnie) aby grać.

 

Z ograniczeniami pamięci GPU mógłbym sobie jakoś mentalnie poradzić ale 60Hz to dramat, FS w BF czy OW załatwia sprawę ale w BO4 gra mi się ciężko na 60Hz. 

 

Być może za niedługo pojawi się na allegro GPU i monitor...

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

No takie budget-concious zestawy to jest zawsze spore ryzyko :/ Jak robiłem kompa w kwietniu 2017 to zacząłem od i5 7500 / GTX 1060 / 256GB SSD. Miało być w pełni wystarczające do casualowego grania. Pod koniec roku było już i7 7700 / GTX 1080 i 2 x 256GB SSD. Na szczęście podwyżki kryptowalutowe mnie ominęły, GTX 1080 kupiłem za 2250 zł a sprzedałem za 2100 zł po roku zabawy. Na dzień dzisiejszy wiem, że dobór flaków bardzo mocno podyktowany jest po prostu rodzajem wyświetlacza. Niestety u mnie 1440p ciągnęło za sobą spore wymogi odnośnie flaków. Za PC mi się tęskni ale jak obecnie się przeanalizuje ceny komponentów ... to w odniesieniu do konsol jest przepaść po prostu. Nie mam nawet racjonalnego usprawiedliwienia dla siebie teraz gdyby zachciało mi się powrotu do PC. Z kolei z lekką obawą patrzę na przyszły rok - na nowym mieszkaniu będzie pokój, który na parę ładnych lat może mieć zastosowanie typowo biurowo-gejmerskie -  a żona jeszcze mnie do tego zachęca ;p. Aż mnie będą łapki świerzbić na jakiś zestawik PC ale po obecnych cenach vs ceny konsol po prostu się na to nie godzę.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Konsole zawsze były bardziej przystępne pod względem ceny, choć faktycznie ceny komponentów PC są obecnie wysokie. Ja robie to dla fun-u, lubie zmieniać kombinować, zawsze lubiłem.

 

Fakrycznie, rodzaj wyświetlacza i rodzaj gier w jakie gramy ma kolosalny wpływ na GPU/CPU, sądziłem, że 60Hz wystarczy ale w niektórych grach (COD) jest dramat, gdzie w Overwatch mogłem spokonie na 650Hz grać. Zmiana monitora na 144Hz wymusiło zmianę GPU, zmiana GPU wymusiła zmianę obudowy na bardziej przewiewną, teraz okaże się pewnie, że ITX w obudowie będzie wylądać śmiesznie itp itp

Jedyne czego nie zrobię to zmianę CPU na model K, po ostatniej słabej sztuce 6600K nie bawie się w OC CPU.


Co do samego monitora, mabrothrax przekonał mnie do wyboru MSI na panelu VA i chwała mu za to.

Responsywność jest zauważalnie niższa niż w przypadku TN ale kolory, kontrast wszystko wynagradzają (z nawiążką, różnice w responsywności są minimalne, różnica w kolorach w pojęciu ogólnym kolosalna) 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

OKej, przeprowadzka

 

SVxF4Xdl.jpg

 

 

W porównaniu do Bitfinix obudowa ogromna, chłodzenie trochę przeszkadza (muszę odkręcić aby przykręcić płytę główną)

 

eB1bplsl.jpg

 

Nie wiem jak temperatury bo GPU jak wiecie not working

 

Z zewnątrz bardzo elegancka, szczególnie biorąc pod uwagę jej cenę

 

H1C9jQIl.jpg

 

Jutro, jak będę się kłucił w Proline aby wymienili mi kartę muszę kupić dłuższy kabel DP, bo strasznie wygląda nad biurkiem, tego USB do monitora muszę się pozbyć bo w sumie nie jest mi potrzebne

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Jakie teraz masz okablowanie? sam wrzuciłbym czarno-szare, ta pamięć jako jedyny czerwony element na mój gust trochę się gryzie z resztą ale tak buda mega, wzornictwo fractala kozak, schludnie, może bym dorzucił jakiegoś leda do środka. 

Link to post
Share on other sites

ogólnie w środku według mnie wygląda dobrze, przy przedłużkach bądź oplotach  środek jeszcze bardziej nabrałby temperamentu, to co planujesz w najbliższym czasie? Ja u siebie w nowym roku wymienię całą platformę na lga 1151 ale niestety wszystko musi pozostać w kolorystyce czarno-czerwonej choć teraz zmieniłbym już ten kolor, ale co za tym idzie połowę klamotów bym musiał wymienić. 

Link to post
Share on other sites

Nie planuje nic, ale jak wyjdzie nie wiem. Ze sprawnym GPU myślę, że na chwile obecną jest okej


/edit

 

BO4 2070

 

 

 

1070 niższe ustawienia 


/edit 2 

 

 

Na chwilę obecną starczy, 

 

SjkXh0U.jpg

 

Q1m1xx2.jpg

 

 

 

Zmienię podkładkę bo Logitech nie pasuje i wygląda na "zmęczoną", mam też dwa głośniki i nie bardzo wiem co z nimi zrobić. Poza tym jest okej

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze primo: czy to biurko to ma regulowaną wysokość? bo tak to jakoś wygląda

Po drugie .. primo: możesz zdradzić model?

Po trzecie .. primo ... ultimo: chociaż być może odpowiedź wynikałaby z poprzedniej - jaka jest głębokość blatu? 

Dzięki :)

Link to post
Share on other sites

Tak, jest regulowane ale mechanicznie, "rączki" do regulacji nie mam zamotowanej na stałe.

To biurko z Ikea 160x80 (jest mniejsze, 140x60 i są droższe wersje elektrycznie regulowane)

 

https://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S19022808/

 

 

Myślę, że z czasem będę wymieniać blat na solidniejszy.


//e

 

Wiem co będzie następnym upgradem, CPU przy RTX2070 ma 100% zużycia :( W BF5 w CODzie.. ehhh 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • dodo zamknął ten temat
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...