Skocz do zawartości

i5 4670k OC i trzymanie napięcia


Recommended Posts

Witam

Podkręciłem mojego i5 4670k do 4Ghz przy napięciu 1.08V od rana działa stabilnie.

Na 4.2 Ghz wchodzi i pracuje przy 1.13V więc chyba trafiłem na dobrą sztukę.

 

Mam pytanie odnośnie poboru prądu i żywotności

Bo moja płyta Asrock h87 performance automatycznie zbija napięcie przy niższych zegarach tylko gdy procesor jest niepodkręcony. Przy 4.0 Ghz ciągle mam 1.08V  - niestety nie da się nic z tym zrobić w biosie, zdążyłem się już dowiedzieć, że ta płyta po prostu nie ma trybu do OC+regulacja napięć.

 

Czy takie trzymanie procesora ciągle na 1.08V albo wyżej jak zdecyduje się trzymać go na 4.2 Ghz mocno skraca żywotność i podnosi pobór ? 

Link to post
Share on other sites
mocno skraca żywotność

Nikt nie wie, można snuć domysły, ale są ludzie którzy trzymają na wyższym napięciu procesory i nie mają żadnych problemów

 

 

podnosi pobór ?

Pobór prądu? to tylko 1V, mniej niż ma bateria AA, oczywiście liczy się moc nie napięcie, ale ona nie wzrasta tak byś był wstanie zauważyć różnicę

 

Do zbijania napięcia w idle potrzebna jest włączona funkcja EIST i ustawienie napięcia przez offset

Edytowane przez mr-auto
Link to post
Share on other sites

Czy takie trzymanie procesora ciągle na 1.08V albo wyżej jak zdecyduje się trzymać go na 4.2 Ghz mocno skraca żywotność i podnosi pobór ? 

Że co ty wymyśliłeś ? :D Im mniejsze napięcie przy którym procesor jest stabilny tym lepiej, jeżeli nie wywala bluescreena ani nie dzieje się nic niepokojącego to jest ok  ;) Vcore dla haswella możesz dawać do 1,3 V a a nawet 1,35, jeżeli masz takie Ghz przy takim niskim napięciu to pewnie spokojnie zrobisz 4,5 a może 4,6 Ghz.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...