Skocz do zawartości

Drugi dodatkowy wiatrak nie działa


Recommended Posts

Witam.

Otóż w mojej obudowie miałem jeden dodatkowy wiatrak i postanowiłem dodać w bocznej obudowie (obok karty graficznej) drugi. I po podłączeniu jednego do płyty głównej, a drugiego przez adapter bezpośrednio do zasilacza Ten podłączony do płyty głównej nie działa, a do zasilacza działa normalnie. Gniazdo dobre ponieważ przed podłączeniem z adaptera wentylator był podłączony tylko do płyty głównej i działał. Wentylatory dwa również sprawne.

Czy to wina zasilacza czy płyty głównej, które pozwalają na podłączenie tylko jednego wentylatora czy może źle podłączone są wentylatory?

Edytowane przez sienixxx
Link to post
Share on other sites

Ogólnie to płyty mają opcje włączania bądz wyłączania wyjść na wentylatory :). Twój post jest strasznie niezrozumiały. Czy wgl jakikolwiek wnetylator podpięty w drugie wyjście na płycie ci działa? Pomijając polecam podpiąć wentylatory chłodzące obudowę pod zasilacz nie płytę. 

Link to post
Share on other sites

Ogólnie to płyty mają opcje włączania bądz wyłączania wyjść na wentylatory :). Twój post jest strasznie niezrozumiały. Czy wgl jakikolwiek wnetylator podpięty w drugie wyjście na płycie ci działa? Pomijając polecam podpiąć wentylatory chłodzące obudowę pod zasilacz nie płytę. 

Tak wentylator podpięty pod gniazdo 3 pin na płycie głównej działał, a jak podłączyłem drugi pod zasilacz przez adapter (http://www.akcesoriapc.pl/adapter-zasilania-wentylatora-3-pin-p-56.html to jest ten adapter) do zasilacza to ten podłączony do płyty głównej nie działa, a ten podpięty przez adapter działa. Adapter i wentylatory sprawne.

Link to post
Share on other sites

przecież to niemożliwe, bo podłączając wentylator bezpośrednio pod zasilacz, nie ingerujesz w płytę ( jej odczyty ) więc ten podpięty pod mobo nadal powinien działać. 

Więc moim zdaniem wina leży po stronie ustawień płyty ( uefi/bios ) 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...