Skocz do zawartości

Modernizacja zestawu komputerowego (załączona obecna specyfikacja)


Recommended Posts

Cześć wszystkim!

 

Proszę o opinię i rady. Chcę zmodernizować swój komputer stacjonarny aby był w stanie udźwignąć najnowsze produkcje gier na wysokich wymaganiach. Poniżej załączam obecną specyfikację:

  • CPU: Intel Pentium G3420 @ 3.20 GHz
  • RAM: 8,00GB 1-Kanałowy DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
  • Płyta główna: MSI Z87-G41 PC Mate (MS-7850) (SOCKET 0)
  • Grafika: SyncMaster (1680x1050@59Hz)
                   1023MB Nvidia GeForce GTX 650 (Gigabyte)
  • Nośniki: 465GB Seagate ST3500418AS ATA Device (SATA)
                    298GB SAMSUNG HD321KJ ATA Device (SATA)
  • Napęd optyczny: TSSTcorp CDDVDW SH-224DB ATA Device
  • Audio: Realtek High Definition Audio

 

Moje oczekiwania:

  • Chciałbym zminimalizować koszty, więc wymianę płyty głównej chciałbym pominąć, przy propozycjach uwzględnijcie proszę zostawienie obecnej płyty głównej lub odnieście się do tego tematu.
  • O ile w temacie procesorów i kart graficznych jestem z lekka obeznany, wiem że te podzespoły powinienem wymienić, proszę o konkretne propozycje wraz z uzasadnieniem.
  • Nie dysponuję niestety na ten moment specyfikacją zasilacza, prosiłbym więc o porady dotyczące zasilania, gdyż w tej sprawie jestem akurat zielony.
  • Wskazane dokupić 8GB ramu?
  • Co z nośnikami pamięci - obecne są wystarczające?
  • Chciałbym uzyskać dobry stosunek cena-jakość. Nie stać mnie na najnowsze, topowe karty graficzne. Wydając jak najmniej chcę grać w najnowsze gry na wysokich wymaganiach. Pomińmy więc propozycje typu "GeForce Titan" etc.

 

Liczę na waszą pomoc, chciałbym mieć opinię innych osób zanim wezmę się za organizowanie nowych części.

 

Serdecznie pozdrawiam.

Edytowane przez jasiak142
Link to post
Share on other sites

Spory budżet. Proponował bym kupno gf 1070, procesor i5 3570k,j jakieś chłodzenie i pamięć 2x8 gb.( Nie wiem jaki masz zasilacz, możliwe, że jego też trzeba wymienić.). Sprzedajesz stare GPU, cpu i pamięć. Procesor podkręcasz do 4.4 GHz i masz komputer na którym w każdą grę w fd grasz na max.

 

//niekompatybilna propozycja 

Edytowane przez kajtek.
Link to post
Share on other sites

Używana i5 4590 za te 600zł, GTX 1060 w wersji 6GB, do tego przydałaby się z czasem wymiana monitora na coś z rozdzielczością FHD. Jeśli obecny PSU i obudowa okażą się do wymiany za sprzedaży obecnej karty i procesora masz na nową skrzynkę SPC RG3/M35 i zasilacz Antec VP500PC. Do tego SSD 240GB pod system i gry, Goodram Iridium Pro 240GB na kościach MLC z szybkim zapisem i 5 letnią gwarancją.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za poradę :), jeśli to nie problem to chciałbym jeszcze prosić o uzasadnienie wyboru procesora i karty graficznej, będę niezmiernie wdzięczny.

Jeśli chodzi o monitor - mogę prosić o jakieś fajne w miarę rozsądne przykłady? Mój monitor mam od paru lat, wystarczał mi do tej pory więc też nie wiem co na ten moment dzieje się na tym rynku.

 

Oprócz tego postaram się dzisiaj wieczorem wrzucić opis mojej obudowy i zasilacza, żeby można było się odnieść do nich i ostatecznie zamknąć temat.

Link to post
Share on other sites

 

 

jeśli to nie problem to chciałbym jeszcze prosić o uzasadnienie wyboru procesora i karty graficznej, będę niezmiernie wdzięczny.

I5 4590 to jeden z bardziej opłacalnych CPU patrząc na ceny na rynku SH, ciut wydajniejszy i5 4670 kosztuje już te 100zł więcej, 4690 to już jeszcze większe pieniądze, a wzrost wydajności marginalny.

http://allegro.pl/intel-core-i5-4590-3-3-ghz-6mb-cache-s-1150-box-i6452360101.html#thumb/3

Licytuj do 600-620zł max.

Co do karty GeForce GTX1060 JetStream 6GB DDR5 192bit (1708/8000) http://www.esc.pl/images/icons/stock_icon2.png  jedno z lepszych chłodzeń na GTX 1060, do tego w dobrej cenie. Kultura pracy na poziomie MSI Gaming X która kosztuje ~150zł więcej.

 

 

Jeśli chodzi o monitor - mogę prosić o jakieś fajne w miarę rozsądne przykłady? Mój monitor mam od paru lat, wystarczał mi do tej pory więc też nie wiem co na ten moment dzieje się na tym rynku.

Osobiście celowałbym już w 24" na panelu IPS, LG 24MP48HQ-P

Do czegoś lepszego trzeba dopłacić ponad 200zł jak Dell P2414H/P2417H lepszy panel, oczywiście Flicker free, regulacja wysokości i komplet złącz cyfrowych.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...