Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Mam problem związany z bodajże routerem. Jakiś czas temu mój internet był podpięty bezpośrednio z urządzenia dostawcy do mojego komputera, osiągał maksymalną prędkość, a wysyłanie filmów nawet o olbrzymim rozmiarze trwało góra pół minuty.

 

Niedawno kabelek został podłączony do routera ASUS RT-N12D1 i od tamtego czasu filmy o tej samym rozmiarze przesyłają się ponad pół godziny więc coś definitywnie jest nie tak. Robiłem speedtesty które pokazywały, że Upload cały czas stoi na tym samym poziomie. Jedyna rzecz której mogę się przyjrzeć to fakt, że router działa na 10/100, więc mój internet po podłączeniu do routera nie osiąga więcej jak 90-pare Mb (powoli przymierzam się do kupna routera 10/100/1000). Ale mimo to jego upload jest taki jak przedtem, gdy był podłączony bezpośrednio pod komputer.

 

Czy jest jakaś możliwość że przez to że jest on 10/100 to i upload jakimś cudem nie "działa" jak powinien? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites
Gość paprykarz

Jak wepniesz 120 Mb/s w port Gigabitowy no to ok. Tyle że wysyłanie na poziomie 50 Mb/s powinno być na tym routerze który teraz posiadasz. Sprawdź na speedtest.net jaki dokładnie masz transfer na wysyłaniu. Rozumiem że film chcesz wysyłać do internetu gdzie 50 Mb/s to prędkość na poziomie 6,25 Mega Bajta. 4,7GB teoretycznie 12 minut się kopiuje. Może coś nie halo z routerem jest.

Link to post
Share on other sites

Tyle jest na sprzęcie od dostawcy:

 

http://www.speedtest.net/result/5540617393.png

 

A tyle na ASUS'ie:

 

http://www.speedtest.net/result/5609288755.png

 

A film wysyłałem lekko ponad 2 GB i szedł jak burza, a teraz cokolwiek wysyłam z takim rozmiarem to z 30 minut leci.

Edytowane przez viper277
Link to post
Share on other sites
Gość paprykarz

Transfer masz identyczny i w obu wypadkach jest tak samo to oznacza że słabo coś u dostawcy może, albo w kompie coś popitolone. 2 GB teoretycznie gdzieś 330 sekund co daje nie całe 6 minut. Ostatecznie może miejsce gdzie chcesz wysyłać ma jakieś ograniczania.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...