Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Po odzyskaniu zdjęć z karty zamieniło pliki .RAW na .TIFF

karta pamięci fotografia tiff raw format pliku zamiana błąd zdjęcia

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 falk0n

falk0n
  • Amator

• 26 postów

Napisano 04 wrzesień 2016 - 01:18

Witam. Ostatnio zgrywałem wakacyjne zdjęcia z karty pamięci microSD(poprzez adapter usb) i w trakcie zgrywania wystąpił błąd. W następstwie utraciłem dostęp do karty, zarówno komputer jak i aparat informowały o konieczności formatu karty przed użyciem. Udało mi się odzyskać zdjęcia z karty jakimś bezpłatnym programem, odzyskało nawet te wcześniejsze które usunąłem przed wakacjami. O ile pliki JPEG odzyskało normalnie(mam w aparacie ustawienia JPEG+RAW), tak już wszystkie RAWy zamieniło na pliki .TIFF. Czy jest coś co mogę zrobić aby RAWy odzyskać? Mógłbym przekonwertować pliki .tiff na .raw, ale czy nie stracą one na konwersji?

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam. :)

• 0

#2 gepardmak

gepardmak
  • Maniak

• 4130 postów

Napisano 04 wrzesień 2016 - 07:44

Zmień rozszerzenie plików TIFF na RAW odpowiednie dla Twojego aparatu https://pl.wikipedia.org/wiki/RAW

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: karta pamięci, fotografia, tiff, raw, format pliku, zamiana, błąd, zdjęcia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych