Skocz do zawartości

I7 6700k + Dark Rock 3 temperatury


Recommended Posts

Zamierzałem zanieść do netpunktu w Krakowie, tylko chciałem zadzwonić do nich, bo nie jestem pewien czy 14 dni od daty złożenia zamówienia, przyjęcia zamówienia, wysłania towaru itd. Szybciej i wygodniej :)

 

Edit: Z drugiej strony nie wiem czy chce mi się w to bawić. Równie dobrze mógłbym dostać jeszcze gorszą sztukę. W grach nie przekroczyło mi 70 stopni C, więc chyba nie jest jeszcze tak tragicznie. Oczywiście patrzę z lekką zazdrością na ludzi co po testach w OCCT mają max. 60 stopni (ja koło 80 na stocku), lecz z drugiej strony PC też się nie obciąża tak jak na testach. Poza tym jest jeszcze problem z tym, że na procesorze są takie ryski-niby dziurki po bokach od mocowania i też nie jest wiadome czy sklep robiłby z tego powodu problemy.

 

Proszę o ostatnią poradę: na stocku jest to o wiele za dużo i powinienem wymienić procesor póki mogę? Co zrobilibyście na moim miejscu?

Edytowane przez tmsik
Link to post
Share on other sites

70c ci nie przekroczyło w jakich grach ? mniej wymaganych  ? średnich ? bo jak mniej to np wiesiek itd może być znacznie więcej .
Ja bym se nie pie... tylko wysyłał na wymianę gdyż procesor kosztuje 1600 prawie a nie 500zł co by można było olać .

PS. pamiętaj ty masz wysokie temperatury przy nie podkręconym Procesorze . Reszta zależy od ciebie co zrobisz .

Link to post
Share on other sites

Dzięki, spróbuję oddać. :)

 

 

Oddałem, Pani za ladą przyjęła towar. Teraz trzeba czekać aż skontaktują się ze mną mailowo z działu reklamacji czy coś. Oby przyjęli.

Edytowane przez tmsik
Link to post
Share on other sites

Tmsik - oddałeś po uprzednim skontaktowaniu się z morele.net? Czy po prostu pojechałeś do punktu i bez problemu przyjęli do reklamacji? Gdy odbierałem towar to pani coś przebąknęła o tym, że mam 3 dni na sprawdzenie sprzętu no ale przecież jeszcze jest 14 dni na zwrot. Jestem ciekaw jak to przebiega bo nigdy nie miałem żadnych usterek i nie musiałem nic reklamować w morelach.

 

edit: ja nadal bawię się w testowanie, mam jeszcze w razie czego parę dni na zwrot. Dziwna sprawa bo udało mi się na razie wyciągnąć z procka 4,4GHz przy napięciu 1.23 ustawionym w biosie. Testowałem to ustawienie na programie prime95 przez godzinę i temperaturę maksymalną miałem 82 stopnie C. Oczywiście nic się nie zawiesiło, żadnego blue screena itd. ale zastanawiam się czy to "zdrowe" dla procka żeby chodził na tak wysokim taktowaniu przy tak małym napięciu.

Edytowane przez sandwitch
Link to post
Share on other sites

Zrobiłem tak. Wydrukowałem formularz (załącznik na mailu/z ich strony), zaniosłem do netpunktu wraz z rachunkiem. Rachunek mi oddała, bo mam na nim jeszcze więcej sprzętu, towar wzięła, dała jeszcze jedną karteczkę do wypełnienia i wydała rewers.

Spytałem jak to ma przebiegać, to jej odpowiedź: procesor trafi tam do jakiegoś działu, mają skontaktować się mailowo w celu potwierdzenia numeru konta bankowego, aby oddać hajs.

 

Otrzymałem takiego maila przed chwilą:

"Szanowny Kliencie,

uprzejmie informuję, że zwracany towar został przyjęty w Dziale Obsługi Reklamacji. W najbliższym czasie odbędzie się weryfikacja otrzymanego towaru, a następnie zostanie wystawiony dokument korygujący w celu zwrotu należności."

Edytowane przez tmsik
Link to post
Share on other sites

 

edit: ja nadal bawię się w testowanie, mam jeszcze w razie czego parę dni na zwrot. Dziwna sprawa bo udało mi się na razie wyciągnąć z procka 4,4GHz przy napięciu 1.23 ustawionym w biosie. Testowałem to ustawienie na programie prime95 przez godzinę i temperaturę maksymalną miałem 82 stopnie C. Oczywiście nic się nie zawiesiło, żadnego blue screena itd. ale zastanawiam się czy to "zdrowe" dla procka żeby chodził na tak wysokim taktowaniu przy tak małym napięciu.

Masz dobrą sztukę i ja na twoim miejscu już bym tak zostawił jeżeli znalazłeś stabilne ustawienia.Na pewno nie zaszkodzi procesorowi niskie napięcie.Przecież cały czas walczy się o to by napięcie było jak najniższe.Gdyby mu nie pasowało to nie przechodziłby ci test.

Link to post
Share on other sites

login1969:

No prawda, jest tu pewien potencjał. Mimo wszystko mam mieszane uczucia może dlatego, że moja wiedza dot. overclockingu jest znikoma. Wobec tego procek jest niezły ale po prostu nie toleruje wysokich napięć. Gdy próbowałem mu ustawić w BIOSie 1,3V to temperaturki szybowały ponad 90 stopni C. W programie Core Temp VID mam na poziomie ok. 1.32V to chyba oznacza, że procesor domaga się wyższego napięcia. A dostaje tylko jakieś 1.24V, czy to nie będzie się jakoś odbijać na jego zużyciu/żywotności?

Link to post
Share on other sites

Sprawdzą towar czy działa itd to otrzymasz hajs chyba że prosiłeś na inną sztukę .

Hajs :)

 

login1969:

No prawda, jest tu pewien potencjał. Mimo wszystko mam mieszane uczucia może dlatego, że moja wiedza dot. overclockingu jest znikoma. Wobec tego procek jest niezły ale po prostu nie toleruje wysokich napięć. Gdy próbowałem mu ustawić w BIOSie 1,3V to temperaturki szybowały ponad 90 stopni C. W programie Core Temp VID mam na poziomie ok. 1.32V to chyba oznacza, że procesor domaga się wyższego napięcia. A dostaje tylko jakieś 1.24V, czy to nie będzie się jakoś odbijać na jego zużyciu/żywotności?

Niższe napięcie+niskie temperatury=żywotność

Link to post
Share on other sites

login1969:

No prawda, jest tu pewien potencjał. Mimo wszystko mam mieszane uczucia może dlatego, że moja wiedza dot. overclockingu jest znikoma. Wobec tego procek jest niezły ale po prostu nie toleruje wysokich napięć. Gdy próbowałem mu ustawić w BIOSie 1,3V to temperaturki szybowały ponad 90 stopni C. W programie Core Temp VID mam na poziomie ok. 1.32V to chyba oznacza, że procesor domaga się wyższego napięcia. A dostaje tylko jakieś 1.24V, czy to nie będzie się jakoś odbijać na jego zużyciu/żywotności?

Procesor może nadmiernie,czy też szybciej zużywać się tylko gdy pracuje w bardzo wysokiej temperaturze.Nawet napięcie rzędu 1.32V mu nie zaszkodzi jeżeli temperatura w domowym użytkowaniu nie będzie przekraczała norm które ustalił Intel.Nie wiem jakie normy są jeżeli chodzi o ten model procesora ale myślę że granicą której nie można przekroczyć to jest 75 - 80 stopni.Nie ustawiaj mu wyższego napięcia jeżeli stabilnie pracuje na 1,23V.

To że miałeś 90 stopni przy 1,3V to tylko wina "gluta" czyli niskiej jakości pasty między IHS-em a rdzeniem.Lekarstwem na ten problem jest tylko "skalp" czyli zdjęcie IHS-a z rdzenia,wyczyszczenie starej pasty i położenie CLU lub CLP. Ale teoretycznie tracisz gwarancję po takim zabiegu.

Link to post
Share on other sites

Hehe, no na razie zostanę z tym co mam :) Być może w przyszłości dokupię 3-4 wentylatory do obudowy i będę dalej próbować kręcić. Dzięki Panowie za sugestie i porady. Wydaje mi się, że na chwilę obecną zostawię procka i nie będę go reklamować.

I bardzo dobra decyzja.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...