Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Gry, część bardziej wymagająca (Wiedźmin III)
  • Maksymalna kwota : Preferowane 2500-3000zł, możliwe zwiększenie pułapu
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : W okolicach 1-2 tygodni (aczkolwiek zawsze można poczekać, jeśli to dużo zmieni)
  • Których części potrzebuję : Praktycznie cały komputer
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : W miarę możliwości
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : Brak. Zakupię nowy, więc wszelkie uwagi mile widziane
  • Specjalne wymagania : Brak
  • Części z poprzedniego komputera : Brak
  • Własna propozycja zestawu: (niekoniecznie jest własna) http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_sierpien_2016?page=0,11

Głównie posiłkowałem się powyższym zestawem, ale mam trochę wątpliwości i własnych propozycji.

 

1. Czy warto dopłacić do i5-6500 zamiast i5-6400? Będzie widoczna różnica w grach, czy może 6400 powinien spokojnie wystarczyć?

 

2. Proponowana karta graficzna to MSI R9 380 Gaming LE, przykładałem się również do zakupu GTX 960, ale według tego filmu R9 jest nieco lepszy:

Poza tym są jeszcze modele R9 380x oraz RX 470, a może jeszcze jakieś. Która karta graficzna będzie najlepsza patrząc na wydajność oraz cenę?

 

3. Dwie kości ramu 4GB, czy może lepiej zakupić jedną 8GB (z myślą o ewentualnym rozszerzeniu)? Czytałem opinie, że na dzień dzisiejszy 8GB ramu wystarcza, ale czy może za np. 2lata takie dokupienie kolejnej kości zwiększy wydajność?

 

4. Czy MSI B150M Mortal będzie miała duże znaczenie dla wydajności? Przykładowo MSI H110M PRO-VD kosztuje ponad 100zł mniej, a jednak nie dostrzegam między nimi większej różnicy.

 

5. Pytanie trochę zmieniające bieg rzeczy: Czy nie lepiej byłoby złożyć komputer w oparciu o i5-4460 oraz pamięć ram DDR3 (zamiast DDR4)?

 

 

Starałem się to napisać w miarę przejrzyście (chociaż efekt taki a nie inny).

Z góry chciałbym podziękować wszystkim za pomoc, bardzo to doceniam :)

Edytowane przez Keyle
Link to post
Share on other sites

W 3000zł zmieścisz się praktycznie z GTX 1060 6GB, karta znacznie wydajniejsza od RX 470.

Ile masz na monitor ?

Karta za ponad 1300, no nieźle. Możesz podać propozycję takiego zestawu?

Z tego co się orientuję to do 500zł można już zakupić dobry monitor, więc budżet też będzie tego typu

Link to post
Share on other sites

1 x Intel Core i5-6402P /2.8GHz, 6MB, LGA1151, BOX/1 x MSI H110M PRO-D /intel H110, DDR4, LGA1151/1 x Kingston 8GB 2133MHz CL151 x Gigabyte GeForce GTX1060 WF2 OC 6GB DDR5 192bit (1797/8008) http://www.esc.pl/images/icons/stock_icon2.png1 x Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA6001 x SilentiumPC Regnum RG1 (Pure Black)1 x Antec VP-PC 500W 120mm
3036zł
 
Nieco szybszy CPU, RAM w jednej kości do łatwej rozbudowy, szybszy dysk twardy, wszystko w obudowie z piwnica na PSU oraz zasilacz z dużym zapasem mocy.
Do tego  22" szkiełko o rozdzielczości FHD na panelu IPS z kompletem złącz cyfrowych LG 22MP58VQ-P

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Okej, czyli wystarczyło zapytać o zestaw za 3000zł zamiast kombinować :)

Wprawdzie brak SSD, ale zakładam, że i tak wyjdę na tym dużo lepiej.

 

Swoją drogą nie znałem tego sklepu, a zestaw wyjdzie mnie taniej niż na morele


Dalej męczy mnie kwestia SSD. Może wyjdę na tym lepiej jeśli kupię SSD ~250GB (polecane firmy/modele?) i później doinwestuję w HDD?

 

I jeszcze jedno: czy warto powierzać składanie obsłudze sklepu? De facto oni się znają na tym lepiej, ale są opinie o tym, że składają na "odwal".

Link to post
Share on other sites

 

 

Dalej męczy mnie kwestia SSD. Może wyjdę na tym lepiej jeśli kupię SSD ~250GB (polecane firmy/modele?) i później doinwestuję w HDD?

tak, warto. Dobra opcja to iridium pro 240gb. Kości mlc, wydajny i 5 lat gwarancji. Inne nośniki mają albo kości tlc, albo są dość droższe (np. mx200/plextor m6s+)

 

I jeszcze jedno: czy warto powierzać składanie obsłudze sklepu? De facto oni się znają na tym lepiej, ale są opinie o tym, że składają na "odwal".

No jak sam potrafisz złożyć to dlaczego odbierać sobie przyjemność? :) 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

I jeszcze jedno: czy warto powierzać składanie obsłudze sklepu? De facto oni się znają na tym lepiej, ale są opinie o tym, że składają na "odwal".

Coś w tym jest ,nikt nie będzie ci układał kabelków na " baczność "  ,mi złożyli tak że przednie 2xusb mi nie chodzą ;-/


Na twoim miejscu poszukałbym też ciekwszej obudowy np:http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=113&products_id=5230

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Na twoim miejscu poszukałbym też ciekwszej obudowy np:http://www.esc.pl/pr...roducts_id=5230

Z11 za 330zł to ma być żart jak rozumiem ? w tej cenie jest masa lepiej wykonanych skrzynek jak NZXT S3440 / Fractal Define S czy sporo tańszy Fractal Core 3500.

 

 

Czy ten zasilacz będzie godny polecenia? http://www.esc.pl/pr...oducts_id=72222

Nie, kiepska regulacja napięć jak na zasilacza za ponad 300zł. Sporo tańszy Corsair CX450M na DC-DC z japońskimi kondensatorami, główny Nippon Chemicon do 105 stopni i 5 letnią gwarancją.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Okej, więc biorę tego Corsair CX450M, tylko czy nie byłby zalecany większy zapas niż przy 450W?

Wprawdzie pierwszej skrzynki nie znalazłem, ale Fractal Core 3500 wydaje się być dobry (chyba, że są lepsze propozycje)

 

Rozmawiałem jeszcze o tym zestawie ze znajomym i stwierdził, że procek może hamować kartę graficzną, co o tym sądzicie?

Link to post
Share on other sites
Okej, więc biorę tego Corsair CX450M, tylko czy nie byłby zalecany większy zapas niż przy 450W?

Tam masz blisko 450W na +12V, gdzie taki zestaw nie pobierze nawet 250W ze ściany.

 

 

Wprawdzie pierwszej skrzynki nie znalazłem, ale Fractal Core 3500 wydaje się być dobry (chyba, że są lepsze propozycje)

Jeśli chcesz coś wyciszonego niewiele drożej masz SilentiumPC Pax M70 z piwnica na PSU i dyski wraz z trzema 120mm wentylatorami i filtrami kurzu.

 

 

Rozmawiałem jeszcze o tym zestawie ze znajomym i stwierdził, że procek może hamować kartę graficzną, co o tym sądzicie?

A jaki procesor według niego nie będzie "hamował" GPU ? - nie chce mi się tego nawet komentować ;).

 

 

Wprawdzie pierwszej skrzynki nie znalazłem

Literówka się wyżej wkradła, Source S340.

Edytowane przez 3ndurek
Link to post
Share on other sites

Zakładam, że miało być "hamował grafikę" (zamiast procesora).

Chodziło tutaj bardziej o coś tego typu, że średnia karta graficza ze średnim prockiem powinny działać lepiej niż dobry procek/słaba karta lub słaby procek/dobra karta.

 

A co do obudowy to bardziej zależy mi na zejściu z ceny niż na wszelkiego rodzaju wyciszeniach, światełkach itd.

Dlaczego nie np. taka? http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=61850

Link to post
Share on other sites

 

 

Chodziło tutaj bardziej o coś tego typu, że średnia karta graficza ze średnim prockiem powinny działać lepiej niż dobry procek/słaba karta lub słaby procek/dobra karta.

Nie, ta i5 nie będzie nic ograniczać, wystarczy zerknąć na wyniki użycia CPU/GPU z gier.

 

 

A co do obudowy to bardziej zależy mi na zejściu z ceny niż na wszelkiego rodzaju wyciszeniach, światełkach itd. Dlaczego nie np. taka? http://www.esc.pl/pr...oducts_id=61850

Chcesz to taniej zrobić, więc zamiast M25 RG3 z piwnicą na PSU wraz z cichszymi wentylatorami.

Jeśli chcesz mieć czytnik i kart i przedni panel zmiana płyty głównej na AsRock H110M-HDV /intel H110, DDR4, LGA1151/ poza dwoma złączami usb, bogatszy tylny panel i chłodzona sekcja.

Link to post
Share on other sites

Okej, daruję sobie te ucinanie na obudowie.

Zapytałem jeszcze jednego znajomego, który zna się dosyć dobrze na sprzęcie i zasugerował zmianę zasilacza na taki: http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=38114 co wydaje mi się dobrą opcją oraz zmiana procka na i5 6400 lub i5 6500 (raczej jestem za tą pierwszą sugestią). Tak właściwie czy między 6400 a 6402P będzie duża różnica? Z tego co patrzyłem jedyne co je dzieli to 0.1GHz w każdą stronę i 50zł na korzyść 6400 :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Zapytałem jeszcze jednego znajomego, który zna się dosyć dobrze na sprzęcie i zasugerował zmianę zasilacza na taki: http://www.esc.pl/pr...oducts_id=38114 co wydaje mi się dobrą opcją

Gorszy elektrycznie niż CX450M tj. grupowa regulacja napięć, do tego już niemodularny.

 

 

Tak właściwie czy między 6400 a 6402P będzie duża różnica?

100MHZ więcej podczas obciążenia wszystkich rdzeni. Zależy gdzie kupujesz bo np. w esc są praktycznie w tej samej cenie, różnica 30zł.

Link to post
Share on other sites

200MHZ*

 

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i5-6500-vs-Intel-6402P

 

Cóż, jedna osoba mówi, że 6500 jest dużo lepsza od 6402P, a druga pisze, że 6500 nie jest warta dopłacenia tych 100zł :/


Okej, teraz on też zmienił zdanie... procek zostaje

 

Póki co komputer wygląda tak:

Procesor: Intel Core i5-6402P  /LGA1151, BOX

Płyta główna: MSI H110M PRO-D /intel H110, DDR4, LGA1151

Pamięć RAM: Kingston 8GB 2133MHz CL15

Karta Graficzna: Gigabyte GeForce GTX1060 WF2 OC 6GB DDR5 192bit

Dysk twardy: Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

Dysk SSD: Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) (jeżeli się wyrobie finansowo)

Zasilacz: Corsair CX450M 450W 120mm Bronze Semi-Modularny

Obudowa: Fractal Design Core 3500 USB3.0

 

Chyba wszystko wygląda okej, tylko dalej mnie karcą za ten zasilacz <za słabo mocy> w samych wymaganiach GTX jest podane jako minimalne 400W

Link to post
Share on other sites

 

 

200MHZ*

100MHZ różnicy, a nie 200MHZ dla i5 6402P przy obciążeniu wszystkich rdzeni jest to 3,2GHz, dla i5 6400 3,1GHz, dla i5 6500 3,3GHz. 

 

 

 

Karta Graficzna: Gigabyte GeForce GTX1060 WF2 OC 6GB DDR5 192bit

Dorzuć to 40zł do Palit JS z cichszym chłodzeniem.

Zamiast Core 3500 możesz wrzucić wyciszonego i lepiej ofiltrowanego PAX M70.

Reszta ok, zasilacz ma od groma zapas mocy i jeszcze trochę.

Link to post
Share on other sites

Czy ja wiem czy dorzucać do Palita JS. Cichość sprzętu nie jest dla mnie aż tak ważna, a JS ma o rok krótszą gwarancję.

Nad obudową się jeszcze zastanowię, chyba nie ma między nimi aż tak dużej różnicy?

 

I jeszcze jedna kwestia: czy dysk SSD będzie miał duże znaczenie dla ogólnej wydajności? Obecny koszt komputera jest dosyć wysoki i rozważam zakup bez SSD.

Edytowane przez Keyle
Link to post
Share on other sites

 

 

a JS ma o rok krótszą gwarancję.

Palit daje 3 lata gwarancji na GPU, do tego jest lepiej wykonany niż WF2.

 

 

I jeszcze jedna kwestia: czy dysk SSD będzie miał duże znaczenie dla ogólnej wydajności? Obecny koszt komputera jest dosyć wysoki i rozważam zakup bez SSD.

Dla komfortu użytkowania tak, wydajności CI nie zwiększy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...