Skocz do zawartości

Dell S2716DG 27 czy wart swojej ceny?


Recommended Posts

Jak narazie testowałem monitor chwilke tylko w Mad Maxa.Obraz jest gorszy jeśli zejdzie się natywnej rozdzielczości,ale z drugiej strony do wszystkiego można się przyzwyczaic.Poza tym czasami zejście z Ultra na medium/high naprawde nie robi wielkiej różnicy a zawsze kilka Fps-ów więcej.Monitor to  zakup na lata a kartę można zawsze zmienić nawet co generację.

Naprawde bardzo fajny monitor :)

Link to post
Share on other sites

Jak narazie testowałem monitor chwilke tylko w Mad Maxa.Obraz jest gorszy jeśli zejdzie się natywnej rozdzielczości,ale z drugiej strony do wszystkiego można się przyzwyczaic.Poza tym czasami zejście z Ultra na medium/high naprawde nie robi wielkiej różnicy a zawsze kilka Fps-ów więcej.Monitor to  zakup na lata a kartę można zawsze zmienić nawet co generację.

 

Naprawde bardzo fajny monitor :)

Jak masz Wiedżmina 3 czy mógłbyś sprawdzić ile fps wyciągniesz na high bez hw w 1440p

Link to post
Share on other sites

Witam :)

Podłącze się pod temat.

Widzę, że ten model Della to jedyny sensowny monitor z G-SYNC i odświeżaniem powyżej 60hz.

Ciekawią mnie jeszcze kolory.

badstuff2 - mógłbyś zrobić zdjęcia przy włączonym monitorze: a) na pulpicie, b) w grze, c) włączonym filmie?

Dałbyś radę może jeszcze nakręcić filmik w jakiś grach z lockiem na 30 i 60fps?

Edytowane przez Adriann.7
Link to post
Share on other sites

Zdecydowałem się na tego Della :)

Jednak nie ma go w x-kom jak na razie :/

Dobra udało się złożyć zamówienie. Czekam i zdam relację  :)

Kupiłem ten monitor wczoraj - a zamówiłem go telefonicznie w piątek. W RTV Euro AGD. Przywieźli mi go do Warszawy w ciągu 1 dnia.

Za to w miniony wtorek zamówiłem go w X-kom, we środę konsultantka z Częstochowy potwierdzała, że monitor jest w magazynie i w piątek w zasadzie powinien być w Warszawie. Zadzwoniłem więc w piątek - i powiedziano mi, że monitor będzie... za miesiąc.

Zadzwoniłem więc do Komputronika - i powiedziano mi, że ten monitor będzie w najbliższy wtorek. Konsultantka przyjęła zamówienie. A za pół godziny dostaję smsa i maila, że... monitor jest gotowy do odbioru (w CH Wola Park w Warszawie). Zadzwoniłem więc znów na infolinię - i konsultantka mówi, że to jakaś pomyłka bo dostawy są we wtorki i że zaraz to zmieni. I faktycznie - status zamówienia się zmienił. Ale to jeszcze nie koniec. Za pół godziny zadzwonili do mnie z salonu w Wola Park i mówią, że ten monitor będzie do odbioru... w sobotę (czyli wczoraj). Więc raz był już gotowy do odbioru w tym salonie w piątek - a raz w sobotę... A dostawy są we wtorki... Jakoś dziwnie to odebrałem - i zauważyłem, że cena tego monitora w RTV Euro AGD spadła z ok. 2700 zł na 2599 zł - czyli na tyle samo, co w X-kom i Komputroniku. Zadzwoniłem więc na infolinię RTV Euro AGD - i monitor od wczoraj mam w domu.

 

http://www.euro.com.pl/monitory-led-i-lcd/dell-s2716dg.bhtml

 

Rewizja A03 (informacja o numerze rewizji jest na naklejce na pudle) - i pudło nierozpakowywane wcześniej.

 

I na dodatek 1000 zł z ceny tego monitora wziąłem sobie na 10 rat 0% po 100 zł miesięcznie. Czego nie ma w X-kom i w Komputroniku.

 

Przed kupnem w sklepie RTV Euro AGD (w Galerii Mokotów w Warszawie) poprosiłem o podłączenie tego monitora do mojego laptopa (ma wejście DP, to laptop Acer Predator G-791) - i bezproblemowo mogłem go podłączyć i sprawdzić, czy działa.

Edytowane przez rebus
Link to post
Share on other sites

 

Właśnie przyszedł do mnie dzisiaj Dell S2716DG.
Przesiadłem się z 23" LG IPS-a.
27" 1440p + 144Hz G-sync naprawdę robi robotę.Przesiadka z taniego IPS który w dodatku miał
bardzo mocny backlight bleed w lewym dolnym rogu.Różnica jest ogromna.Jeśli chodzi o kolory w Dellu 
fabrycznie są one trochę "wyprane",pomogło wgranie profilu kolorów + ręczna korekta ustawień i jest 
naprawdę ok.Jest to mój pierwszy monitor 144Hz + G-sync i jestem bardzo zadowolony.GTX 970 którego mam 
obecnie dostaję troche zadyszki i przydało by się tutaj coś pokroju 1080,ale poczekam do następnej generacji
kart i wtedy na pewno kupię coś mocniejszego,a narazie cięcie detali :) Jeśli ktoś się zastanawia polecam.
Posiadam rewizję A03 czyli ostatnią i odradzam kupowanie monitora z pierwszej rewizji,ponieważ był delikatny
problem z powłoką odbijającą światło.
 
Dla zainteresowanych podrzucam ustawienia:
-ściągnąć profil ICC z tft.central
0.75 Gamma Nvidia Control Panel
30% jasność (monitor)
99%, 99%, 96% R, G, B user colours (monitor)
-włączyć G-sync w NCP
 
IMG_20160907_142806.jpg

 

 

Pytanie do Ciebie - jak sprawdzić rewizję monitora?

W instrukcji jest opis?

 

----edit

okey, info z posta powyżej :)

 

Rewizja A03 (informacja o numerze rewizji jest na naklejce na pudle) - i pudło nierozpakowywane wcześniej.

 

Podobnie jak kolega z posta wyżej, zamówiłem z RtvEuroAgd, jutro mam do odbioru.

Mam nadzieję, że trafie na rewizje A03 :)

badstuff2 -> dzięki za linka do profili icc :) już pobrany. Pytanie do Ciebie - jak wgrać taki profil ICC do monitora DELL? Wrzucić na pendrive, podłączyć do monitora i wgrywany jest automatycznie? Jak to wygląda?

---edit

Ok znalazłem na stronie http://www.tftcentral.co.uk/articles/icc_profiles.htm#games

Edytowane przez Adriann.7
Link to post
Share on other sites

Pytanie do Ciebie - jak sprawdzić rewizję monitora?

W instrukcji jest opis?

 

----edit

okey, info z posta powyżej :)

 

Rewizja A03 (informacja o numerze rewizji jest na naklejce na pudle) - i pudło nierozpakowywane wcześniej.

 

Podobnie jak kolega z posta wyżej, zamówiłem z RtvEuroAgd, jutro mam do odbioru.

Mam nadzieję, że trafie na rewizje A03 :)

badstuff2 -> dzięki za linka do profili icc :) już pobrany. Pytanie do Ciebie - jak wgrać taki profil ICC do monitora DELL? Wrzucić na pendrive, podłączyć do monitora i wgrywany jest automatycznie? Jak to wygląda?[/size]

---edit[/size]

Ok znalazłem na stronie [/size]http://www.tftcentral.co.uk/articles/icc_profiles.htm#games

Ja też nie wiedziałem, jak wgrać ten profil - dzięki linkowi kolegi już to zrobiłem.

Link to post
Share on other sites

Wgrywanie profilu jest trochę ukryte w ustawieniach,ale ciesze się że sobie poradziliście.Ja też trochę na początku męczyłem sie z tym.Mam nadzieje że napiszecie kilka słów od siebie o tym monitorze :)

 

Swoją drogą szkoda,że w PL ciężko go dostać,ja swój kupiłem w UK,wysyłka w 2dni i zero problemów z dostępnością.

Monitor kupiłem w OcUK

Link to post
Share on other sites

Wgrywanie profilu jest trochę ukryte w ustawieniach,ale ciesze się że sobie poradziliście.Ja też trochę na początku męczyłem sie z tym.Mam nadzieje że napiszecie kilka słów od siebie o tym monitorze :)

 

Swoją drogą szkoda,że w PL ciężko go dostać,ja swój kupiłem w UK,wysyłka w 2dni i zero problemów z dostępnością.

Monitor kupiłem w OcUK

Za ile kupiłeś,pytam bo teraz ceny poszły ostro w górę,449 na 499 i wyżej.

Link to post
Share on other sites

 

 

Swoją drogą szkoda,że w PL ciężko go dostać,ja swój kupiłem w UK,wysyłka w 2dni i zero problemów z dostępnością.

Monitor kupiłem w OcUK

W PL ciężko dostać?A to: http://www.ceneo.pl/42248494

Naprawdę zastanawiam się czy go kupić.Najlepiej byłoby go przetestować i ewentualnie oddać.Gdybym miał przynajmniej  GTX 1070 to nawet bym się nie zastanawiał.Kupię ale nie taraz.Nie chcę schodzić z detali kosztem rozdzielczości.Panowie jak to wygląda jeżeli zejdzie się do FullHD?

Link to post
Share on other sites

 

 

W PL ciężko dostać?A to: http://www.ceneo.pl/42248494

 

@@rebus,

 

Za to w miniony wtorek zamówiłem go w X-kom, we środę konsultantka z Częstochowy potwierdzała, że monitor jest w magazynie i w piątek w zasadzie powinien być w Warszawie. Zadzwoniłem więc w piątek - i powiedziano mi, że monitor będzie... za miesiąc.

 

Jak narazie jest tylko w RTV Euro AGD i jest to chyba najlepsza opcja + raty 0%

 

 

 

Za ile kupiłeś,pytam bo teraz ceny poszły ostro w górę,449 na 499 i wyżej.

 

Dość długo obserwowałem ceny i przed Brexitem można było kupić go za 389f,Po Brexicie cena skoczyła do 499f,a teraz jest za 529f 

W międzyczasie była jeszcze promocja (469f) i za tyle właśnie kupiłem co daje ok ~2345zł

 

 

 

.Nie chcę schodzić z detali kosztem rozdzielczości.Panowie jak to wygląda jeżeli zejdzie się do FullHD?
 

 

Szczerze to nawet nie włączałem Full Hd w grach,raz przełączyłem żeby zobaczyć puilpit i kaszana.Różne są opinie jest masa osób które grają na Full Hd przy 27'' ja wolę wyłączyć AA,zejśc z detalami na High i jest ok

Czekam na następną generację kart,bo jeśli chcesz grać na Ultra +100 fps to tutaj minimum GTX 1080

Link to post
Share on other sites

Możliwe, że tak nagle zaczyna brakować tego Dell-a - bo może szykują rewizję A04 i teraz chcą, żeby wszystko zeszło z magazynów z rewizją A03.

Gdzieś mi mignęła informacja o tej rewizji A04, nie pamiętam gdzie...

Link to post
Share on other sites

Używam tego monitora już kilka dni, więc coś mogę napisać. Muszę przyznać, że 144Hz+G-Sync są warte tych pieniędzy i nie wyobrażam sobie już teraz grać inaczej.

 

Po ustawieniu kolorów ciężko narzekać (w końcu to TN-ka), a odzwierciedlenie kolorów to jedyny prawdziwy mankament w tym monitorze - ja ustawiłem trochę inaczej niż podawali na TFT central, ale to był mój punkt wyjściowy. Niestety cudów nie ma i w porównaniu do IPS-a pod tym względem różnica jest widoczna i mam wrażenie, że ten monitor bardziej niż inne, z którymi miałem do czynienia sprawia, że obraz jest jakby przymglony. Z drobnych rzeczy dorzuciłbym jeszcze ubogie menu (gdyby było lepsze to nie trzeba by było prawdopodobnie ustawiać opcji w panelu nvidii, itd.).

 

Na plus jest czerń i brak srebrzenia w porównaniu do IPS-ów. Generalnie polecam każdemu, jeśli możecie kupić w cenie mniejszej lub porównywalnej z najtańszymi modelami konkurencji. Ja kupiłem za 2499zł (na allegro od oficjalnego przedstawiciela Dell-a, ale okazało się, że szło z Komputronika) i nie było żadnych problemów z dostępnością, a monitor doszedłby następnego dnia od zamówienia, gdyby kurier nie pomylił adresu i paczka nie musiała iść ponownie. Dostałem model z rewizją A03.

 

Dla osób, które zastanawiają się czy poprawi im się skill w grach... Wiadomo, że w statycznych grach typu hearthstone nie ma na to szans. W grach typu wiedźmin i innych, w które gra się raczej powoli również niewiele zyskacie pod tym względem. W obydwu przypadkach jednak płynność, a co za tym idzie komfort i przyjemność z grania wzrośnie znacząco. Samo korzystanie z systemu operacyjnego jest przyjemniejsze. W szybkich FPS-ach i wszystkich innych grach, gdzie obraz na ekranie jest dynamiczny możecie zyskać całkiem sporo. Ja ostatnio gram głównie w Overwatcha z szybszych gier i trafianie/zabijanie postaci takich jak genji czy tracer stało się znacznie łatwiejsze. Grając postaciami, które nie wymagają celowania czy bardzo szybkich reakcji wielkiej różnicy nie ma poza wspomnianą przyjemnością/komfortem i sytuacjami, gdy wiele się dzieje dookoła. 

 

W kwestii G-Synca to największe odniesienie mam w WoW, bo tam FPS-y skaczą mi w przedziale 50-140 ze średnią ~100 i tu rzeczywiście jest się czym wykazać. Na prawdę robi robotę. Niestety to jest gra, w której często się coś doczytuje/dociąga i czasem trochę przycina obraz z innych powodów (aktualnie nie mam tej gry na dysku SSD, więc jest to bardziej widoczne). Odziwo najbardziej zaskoczyła mnie płynność w Hearthstone, bo tam niby nic się nie dzieje na ekranie, a jednak różnica jest kolosalna, animacje są tak płynne, że aż nie chciałem wychodzić z tej gry, pomimo że w nią nie gram od dawna.  W Overwatch ustawiłem limit FPS na 143 i na moim GTX 980 na ustawieniach medium/low w ogóle nie ma spadków, obraz jest super płynny, nie ma żadnego rozrywania obrazu i innych negatywnych efektów. Nawet nie sprawdzałem jak by się grało bez G-Synca i większej liczbie FPS-ów, bo nie jestem zawodowcem i płynność obrazu ma dla mnie znacznie większą wartość niż niezauważalnie mniejsze opóźnienia. Dodam, że staram się wszędzie grać w 1440p, nawet kosztem gorszych jakościowo ustawień, jeśli trzeba. GTX 980 jest wydajnościowo na poziomie GTX 1060 i w najbardziej wymagających tytułach żeby grać w 1440p trzeba albo zejść niżej z ustawieniami albo przyjąć na klatę, że 60+ FPS jest nieosiągalne. W większości gier taka wydajność pozwala na wiele. G-Sync nadrabia trochę braki w liczbie FPS-ów i eliminuje potrzebę korzystania z V-Synca, więc w niektórych grach różnica na plus jest spora.

Edytowane przez nucleo
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...