Skocz do zawartości

Jeżeli pralka wiruje to zasilacz brzęczy nawet jak komputer jest wyłączony.


Recommended Posts

Złożyłem nowy komputer, wszystko dobrze podłączone. Zasilacz antec vp 500w, i3 6100, gtx 1060. Gdy pralka pierze to zasilacz nie brzęczy. Natomiast jak zaczyna wirować to jest takie brzęczenie w zasilaczu. Jeszcze nie włączałem komputera, bo się boję, że coś walnie i po podzespołach. Co mam robić? Podłączałem pod różne gniazdka i to samo...

Link to post
Share on other sites

W gniazdku?

Swiatlo przygasa wieczorami z byle powodu w pokoju

Jak pralka nie pierze wyniki z gniazdka:

direct test przycisk 4e290bc6bc9fb.jpg

Inuctance break-point test przycisk 03298b4579a2a.jpg

Screeny jak pierze wrzucę może po południu.

Zamówiłem elektryka, bo z tego co cztałem to coś na "linii" w domu jest nie tak, skoro światła przygasają.

Jeżeli nawet byłoby yo normalne, że zasilacz brzęczy przy spadku napięcia po włączeniu np pralki, hydroforu to czy dla zasilacza jest to szkodliwe jeżeli będzie włączony podczas tego komputer?

Link to post
Share on other sites

a ja stawiam na stara instalację TN-C w mieszkaniu bez zerowania i na obudowie PC masz potencjał kiladziesiąt voltów

być może, ale nic mi to nie mówi

instalacja stara, bo mieszkam na wsi

na razie zainstalowałem system, bo nie używam niczego w domu zbyt przeciążającego linię i normalnie chodzi komputer, zasilacz. Bez żadnych buczeń.

Link to post
Share on other sites

Sprawdziłem kabel od zasilacza i był słabo dopnięty do zzasilacza, myšlałem, że to przez to, ale dociśnięcie nie naprawiło to problemu.

 

Okazało się, że drugi komputer w pokoju obok tak samo się zachowuje jak pralka kręci bębnem. Ten sam identyczny "brzęk/syczenie"(nie wiem jak to określić) w zasilaczu. Ale to jest stary komputer i nie żal mi jak się spali. Swojego do przyjazdu elektryka nie włączam podczas prania(xD).

Dodatkowo nie ma tego problemu, gdy działa hydrofor/zmywarka, a chyba podobnie obciążają sieć. Chociaż może tak być, że pralka jest podpięta pod tą samą "fazę"? w domu co komputer, bo z tego co wiem to mam 2 lub 3 fazy.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Sprawdziłem kabel od zasilacza i był słabo dopnięty do zzasilacza, myšlałem, że to przez to, ale dociśnięcie nie naprawiło to problemu.

 

Okazało się, że drugi komputer w pokoju obok tak samo się zachowuje jak pralka kręci bębnem. Ten sam identyczny "brzęk/syczenie"(nie wiem jak to określić) w zasilaczu. Ale to jest stary komputer i nie żal mi jak się spali. Swojego do przyjazdu elektryka nie włączam podczas prania(xD).

Dodatkowo nie ma tego problemu, gdy działa hydrofor/zmywarka, a chyba podobnie obciążają sieć. Chociaż może tak być, że pralka jest podpięta pod tą samą "fazę"? w domu co komputer, bo z tego co wiem to mam 2 lub 3 fazy.

 

 

napisali Ci to juz kilka razy, wezwij elektryka. A jak masz pralke pod "faze" z ze zwyklych gniazdek TO CZYM PREDZEJ!

Edytowane przez volvo
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...