Skocz do zawartości

Wycena stacji roboczej 2 x Xeon 5650 (rarytas)


Recommended Posts

Witam serdecznie

Powoli przymierzam się do sprzedania mojego potężnego kompa do renderowania. Służył mi dłuuuugo Poproszę znawców tematu o pomoc w wycenie, żebym się nie wystawił na śmiech jak sam cenę ustalę:

-) dwa procki Xeon 5650 (łącznie 12 rdzeni, czyli 24 wątki), od początku chodzą stabilnie z OC na 3.2 Ghz

-) Płyta główna - megararytas Evga Sr-2, bardzo rzadko spotykana (jedyna pod socket 1366 która pozwala na MEGA OC tych dwóch procków)

-) grafika Gtx 580 3 GB (Bf4 - pójdzie na max detalach fullhd, nawet jak na serwerze gra 64 graczy i wszystko lata w powietrzu plus wybuchy)

-) 32 GB Ram

-) zasilacz 1200 Wat Thermaltake

-) chłodzenie 2 x Noctua Nu-12p (spoooooore kloce na prockach, mają te 4 wiatraki co odprowadzać w czasie np. renderowania).

-) wieeeelka obudowa Enermax Fulto GT - tam się zmieści pół rodziny, samochód i pewnie jeszcze z 2 karty Titan X.... bez kitu :)

-) nagrywara DVD 

Systemu nie sprzedaję. Dysków też nie. Nie posiadam full-kompletów opakowań czy kabli :(

 


To może ja wypiszę jak widzę te ceny a ktoś z forum się wypowie:

-) 2 x xeon 5650 - 850 zł

-) płyta Evgs Sr-2 - 1350 zł (taniej niż na Ebay.com)

-) gtx 580 3 GB - 450 zł

-) 32 GB Ram DDR3 (Kingston) - 600 zł

-) zasilacz 1200 Wat Thermaltake - 700 zł

-) chłodzenie 2 x Noctua Nu-12p - 350 zł

-) Obudowa Enermax Fulto GT - 600 zł (nowa 900 zł)

Aktualny wynik tej stacji graficznej w Cinebench R15 to 1560 punktów. Nie ma komputera poniżej 6 tyś. zł który zrobi ten sam wynik. Mi wychodzi za cały ten mój sprzęt około 5 tyś.

Całość poskładana, działająca - bez dysku i systemu.

Jak wy to widzicie?


Proszę o zamknięcie tego tematu. 

Pozdrawiam

Edytowane przez barbatana
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...