Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. 

 

Podczas grania w gry różnego rodzaju (np: War Thunder, LoL, Cs:Go, Rome II Total war) zużycie GPU skacze do 100% i nie niezależnie od tego czy gra jest na najwyższych ustawieniach czy najniższych bądź czy jest ustawiony limit fpsów czy nie. Wentylatorki zaczynają szybko chodzi ale pomimo tego temperatura na karcie cały czas rośnie (sprawdzane na HW Monitor). Po jakiś 10-15 minutach gry komputer się resetuje. Dodam że od razu po odpaleniu gry słychać takie jakby syczenie. Co mnie dziwi jest tak nawet w menu gry oraz podczas cutscenek. Komputer czyszczony oraz był niedawno formatowany. Oprogramowanie z "pewnych" źródeł, najnowsze sterowniki, gry również pobierane z oficjalnych stron. Jeśli będą potrzebne jakieś logi czy coś to piszcie to podajcie programy i powrzucam.

 

Proszę o pomoc bo już nie za bardzo wiem co mogę jeszcze zrobić. Z góry dziękuję za pomoc :) 

 

Parametry komputera:

Intel Xeon CPU E3-1220 v3 3.10 GHz

Gtx 970

8 Gb Ram

Zasilacz 600W firmy CoolerMaster

Link to post
Share on other sites

w masi afterburner ustaw kolego normalny power limit. w grach grafika w 90% będzie i tak osiągać swoje 100% możliwości nawet na niskich ustawieniach. Możesz mieć kopareczkę w tle :) Ale podejżewam że pc się nie restartuje podczas wyświetlania pulpitu i wtedy wykres zużycia grafy nie leci na 100% a sama grafa i 80 * na niej to sporo może dlatego się wyłączać...

Edytowane przez RafiXll
Link to post
Share on other sites

Na pulpicie przy oglądaniu filmów itd wszystko jest ok. Nawet jak gra działa w tle to jest ok zużycie spada i temperaturki również (Około 50* na GPU) tylko podczas gdy jestem "w grze" zaczyna sie grzać. Zmniejszenie power limitu nie zmieniło nic. Ciekawi mnie cały czas to syczenie gdy tylko wejdę do gry.

Link to post
Share on other sites

Cewki syczą i piszczą, to normalne i nie ma żadnych innych negatywnych konsekwencji poza wkurzaniem użytkownika dodatkowymi efektami dźwiękowymi zależnymi od obciążenia GPU.

Co do problemu z przegrzewaniem to proponuje Ci sprawdzić temperatury przy otwartym boku obudowy. Istotny jest pomiar chwilę przed wystąpieniem samoczynnego resetu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...