Skocz do zawartości

Jak podłączyć kabel 8pin do 4pinowego wejścia na płycie głównej do procesora


Recommended Posts

Jak zorientować ten kabel?

Przypiąć go poziomo/pionowo?

Jak tak to jakie kolory kabli powinny iść do których pinów na płycie? Wiem, że trzeba podłączyć skrajne 4 piny z wtyczki, ale nie wiem czy tym klipsem do dołu, do góry? Najlepiej jakby ktoś powiedział jaki kolor kabla ma iść na dół, a jaki na górę/wtyczka do góry czy do dołu? W instrukcjach nie mogę znaleźć tego :/

12dfb9d921b58.jpg

4e525a4b0ce14.jpg

6107581003a83.jpg

Podpiąłem tak. Dobrze?

c1101aa025016.jpg

Link to post
Share on other sites

1 Z tego co mi się wydaje to tą złaczke 8pin można w połowie rozdzielić ( 4+4 )

2 Wkładasz tym zaciskiem tam aby naszedł na zacisk na płycie głównej ( jeden zaczepia się o drugi wtedy i zabezpiecza przed wyciągnięcem )

3 Popatrz jakie masz w środku otwory 2x kwadrat i 2x kwadrat z zaookrąglonymi rogami - po rozdzieleniu złączki szukaj identycznych (z tego co widze na zdjęciu to są te po niżej - jak patrzysz na złączke to po lewej ) 

Edytowane przez Puciek15
Link to post
Share on other sites

Ta wtyczka jest tak zaprojektowana że musiał byś się postarać by ją źle zamontować

 

 

 

 

A to normalne, że kable molex tak ciężko się wpinają? Mam wpiąć do kontrolera wentylatorów i się nie chce złączyć cholerstwo.

Normalne kable się wpinają dobrze, problem jest właśnie z takimi kontrolerami obrotów itp. (podejrzewam ze wbudowany w obudowę tak?)  zazwyczaj słaba jakość i te piny (czy jak to nazwać) wewnątrz latają niemalże luzem, na spokojnie, spróbuj je ustawić pod takim kątem by były w jednej linii i wtedy złącz z złączem zasilacza

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...