Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Chciałbym poradzić się w sprawie zamiaru zmiany płyty głównej i pamięci RAM (jak w tytule)

Moja konfiguracja:

MOBO: MSI B85-G43

CPU: i5 4690k

GPU: Radeon R9 380 4G (MSI)

RAM: GoodRam Play 1600MHz (Kości 4 i 8 GB. Łącznie 12GB. Wiem dziwoląg :P)

PSU: Zalman ZM-600-LX

Jak ktoś jeszcze chce to buda to Zalman Z12 Plus (Proszę nie komentować, gdyż jest to mój wybór), procesor siedzi pod Ferą 2, a do płyty podłączone są 3 dyski i nagrywarka DVD. :P

I sprawa jest następująca. Poszukałem trochę i interesuje mnie płytka MSI Z97 Gaming 3, a do niej RAMy Corsair Vengeance Pro Red DDR3-2400.

Poddaję ocenie, a jeżeli ktoś chciałby zaproponować coś lepszego to pod 2-oma warunkami:

-cena mobo taka jak tego Gaming 3 którego podałem (czyli na morelach 475 zł) albo niższa.

-za sprzedaż mobo i ram z mojej aktualnej konfiguracji (patrz "Moja konfiguracja") chciałbym pokryć zakup ramów. Czyli pewnie koło 350-360zł za ramy bo mobo jeszcze na gwarancji.

Uprzedzam pytanie: Procesor będzie czasami podkręcany ale nie jakoś nałogowo. Teraz siedzi na maks 4,5GHz (stock 3,5).

System W7 jeżeli ktoś by potrzebował. 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Ram chciałem lepszy przede wszystkim ale na tej płycie nie wyciągnę więcej niż 1600MHz. Gdybym mógł Ram kręcić to w takiej sytuacji obchodziłby mnie tylko zakup Ramu. Chyba, że lepszym rozwiązaniem będzie zakupić tu po prostu 16GB 1600. Sam właśnie nie wiem jak to jest z tymi ramami. Czy zauważę jakiś ogromny przyrost wydajności między 1600, a 2400

Link to post
Share on other sites

Hmm... Jeżeli takiej różnicy faktycznie nie będzie.... To w takim razie chyba tylko jeszcze kość 8gb goodrama dorzuce żeby to jakoś wyglądało. :P

No dobra. To dzięki za szybką pomoc (i oświecenie w pewnym sensie xD)

Można przypiąć w takim razie albo do kosza 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...