Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze Obiektywu


Recommended Posts

Witam

Planuje zakup lustrzanki i zdecydowałem się na Nikon D5300 tylko mam wielki dylemat w wyborze obiektywu ponieważ zastanawiam się nad Sigma 17-50 mm f/2.8 EX DC OS HSM lub Nikon AF-S 50mm f/1.4 G i tutaj mam pytanie który będzie lepszy obiektyw do robienia zdjęć na wakacjach? Dodam że aparat będzie do robienia zdjęć krajobrazów podczas wycieczek głównie np do robienia zdjęcia mi lub żonie z ładnym widokiem w tle.

Link to post
Share on other sites

Zoom będzie znacznie bardziej praktyczny, przy stałoogniskowym masz

lepsze światło, ale dość wąski kąt przez ogniskową 50mm a nie zawsze

można się oddalić. Nie mówiąc o tym że do krajobrazów nawet te 17mm to

już nie tak mało. Przy małym obrazu jak w tym Nikonie masz bowiem crop x1,5.

 

Na obu możesz uzyskać ładny bokeh, f/2.8 to już dość dobre światło. Do

portretów przeznaczone są obiektywy o ogniskowych 70-85mm, 50mm to

minimum. Chodzi o zniekształcenie proporcji/perspektywy

http://giphy.com/gifs/l0HlCoPjdkJOCxYQw?utm_source=iframe&utm_medium=embed&utm_campaign=tag_click

Link to post
Share on other sites

czyli nikon D5300 + Sigma 17-50 mm f/2.8 EX myslicie że będzie idealny zestaw? coś jeszcze dokupić ? pomijając statyw i karte pamieci

 

Zdecydowanie, koniecznie, warto kupić książkę(i) o fotografowaniu (podstawy techniki + kompozycja obrazu) i piszę o tym bez żadnej złośliwości.

Link to post
Share on other sites

Filtr polaryzacyjny może się przydać, np aby zlikwidować bliki świetlne na wodzie czy szybach. Ważne aby był markowy, np Hama, marumi. Chyba że nie wiesz do czego służy, jak się posługiwać to na razie pomiń, najwyżej z czasem dokupisz.

Książka dobrze wyjaśniająca podstawy foto mile widziana, nie zamierzasz chyba robić fotek w JPEG w trybie auto przy takim aparacie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...