Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam mam pytanie do kombinatorów z siecią i urządzeniami w sieci :D 

chcę podłączyć 4 rzeczy :

 

TP-LINK ARCHER C3200

Canon PIXMA MG7150

Dysk sieciowy WD My Cloud 2TB Gigabit LAN USB 3.0

Telewizor 40UB800V, 40", Ultra HD 4K, Smart TV, i Moje pytanie czy jeśli podłączę dysk portem USB 3.0 do tv to będzie działać ? i dodatkowo Dysk podłącze złączem rj-45 do Routera to czy to wszystko będzie ładnie działać i czy drukarka również będzie miała dostęp do dysku? ktoś robił podobne kombinacje lub ma informacje na ten temat proszę o wypowiedź
Link to post
Share on other sites

Nie znam dysku więc nie odpowiem na 100% ale na 99% nie. Port USB służy w NAS-ach do podłaczania do nich dysku czy pendrive. Generalnie: RTFM. Co do podłączenia dysku przez RJ-45 to on do tego służy, natomiast nie bardzo wiem jak drukarka ma mieć dostęp do dysku. Coś tam na stronie Canona jest o druku z chmury więc może potrafi drukować z zasobu SMB. Generalnie ponownie: RTFM.

Link to post
Share on other sites

Nie znam dysku więc nie odpowiem na 100% ale na 99% nie. Port USB służy w NAS-ach do podłaczania do nich dysku czy pendrive. Generalnie: RTFM. Co do podłączenia dysku przez RJ-45 to on do tego służy, natomiast nie bardzo wiem jak drukarka ma mieć dostęp do dysku. Coś tam na stronie Canona jest o druku z chmury więc może potrafi drukować z zasobu SMB. Generalnie ponownie: RTFM.

jako że dysk będzie podłączony do routera drukarka też to jeśli bym chciał coś z "chmury" wydrukować nie będąc na miejscu to wtedy drukarka przez sieć mi to druknie czyli po prostu printserv cos takiego 

czyli jeszcze analizując wypowiedz lepszy będzie 2.5 cala dysk na 1 tb lub 2 tb i dopiero pod router ? 

 

chodzi mi po prostu o to aby mieć jeden dysk który podłącze jako serwer domowy i do tego dysku podłącze tv na które będę mógł nagrywać np cos albo nawet z dysku coś oglądać :) 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...