Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Działalność gospodarcza - agencja interaktywna, Photoshop, inDesign, Illustrator.
  • Maksymalna kwota : 3500 PLN 
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : Koniec września/ początek października
  • Których części potrzebuję : Jednostka + Monitor (21.5" i w górę)
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : NIE
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : -
  • Specjalne wymagania : z systemem Win 10, dysk 1TB
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : -
  • Własna propozycja zestawu :  -
  • Inne : -

 

Witam, zamierzam od września ruszyć z własną działalnością gospodarczą, potrzebuję zmiany komputera. Przeglądając tematy na forum, jestem przygotowany na odpowiedzi "budżet za mały, nie kupisz nawet monitora".

Obecnie w pracy działam na iMac 21,5" 2,9 GHz Intel Core i5, 8 GB 1600 MHz DDR3, NVIDIA GeForce GT 750M 1024  MB - konfiguracja jest wystarczająca, jednak to iMac więc cena wysoka a podejrzewam (a mogę się mylić), że w cenie którą podałem, PC dostanę z podobną konfiguracją lub wyższą.

3500 - monitor + jednostka.

W domu po godzinach jako freelancer pracuję przy starszym sprzęcie, zwykłym gotowym zestawie z allegro za 1000 zł, jednak w tej chwili już za długo myśli przy wielowarstwowych ciężkich projektach stron lub większych wielkoformatowych billboardach, dodam, że mam tam zintegrowaną grafikę. Mało tego obecny monitor to Samsung  2033SW, który mocno oszukuje z kolorami na co nie mogę sobie pozwolić.

 

Przy powodzeniu działalności, w przyszłym roku pozwolę sobie na bardziej zaawansowany sprzęt, ten zostanie komputerem domowym, dlatego póki co, powtarzam po raz kolejny, tak niski budżet.

 

Dodam także, że nie będę na nim instalował gier. Nie interesuje mnie także nic od Apple ponieważ używam sporo małych programów tylko pod Win, które nie emulują w Wine itp.

 

Edit:

Dodam jeszcze, że co do monitora - wiem także, że dobrą głębię koloru dostanę przy monitorach przybliżonych do mojego całego budżetu, jednak póki co wystarczy, że będzie współpracował z kartą graficzną i kolory nie będą mocno odbiegały od rzeczywistych.

Edytowane przez feelip
Link to post
Share on other sites

1 x Intel Core i5-6500 /3.2GHz, 6MB, LGA1151, BOX/1 x Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA6001 x GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s)1 x Antec VP-PC 400W 120mm1 x Kingston 16GB 2133MHz CL151 x Microsoft Windows 10 Home OEM 64Bit PL1 x Zalman Z1 USB3.0 black (b/z)1 x AsRock H110M-HDV /intel H110, DDR4, LGA1151/

2675zł do tego DellP2417H
 
Wydajna czterordzeniowa i5 wraz z zintegrowanym układem graficznym, 16GB RAM na start, 1TB HD na magazyn, SSD 240GB na MLC z szybkim zapisem pod scratch i bieżące projekty, obudowa z miejscem na kolejne dyski wraz z dwoma 120mm wentylatorami, PSU Anteca z zapasem mocy, do tego WIn 10 w wersji OEM, a także 24" szkiełko na panelu IPS z regulacją wysokości i kompletem złącz cyfrowych.
Edytowane przez 3ndurek
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...