Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam !

Potrzebuję pomocy przy kupnie laptopa. 

 

1) Laptop do 4500zł

2) Nowy lub używany

3) Matryca najlepiej  15.6

4) Główne zastosowanie - gry, pisanie prac, przeglądanie stron

5) Miejsce użytkowania - dom, studia

6) Wymagania specjalne - matowa matryca, wysoka kultura pracy ( możliwie jak najcichszy i najchłodniejszy), fajnie gdybym mógł na nim spokojnie zagrać w takie tytuły jak: GTA V, Wiedźmina III, i FarCry 4

7) Może być bez systemu

9) W oko mi wpadły 

- Lenovo y700

Dream Machines G965

DELL INSPIRON 15 7559

Edytowane przez hbert132
Link to post
Share on other sites

W necie nie ma jakiejs szczegolowej recenzji Dream Machines wiec go opuszcze w porownaniach.

Hałas:

A) Lenovo

- luz - min 30 dBm max 40.9 dBm

- obciążenie - min 38.7 dBm max 43.4 dBm

B) Dell

- luz - min 32.6 dBm max 32.6 dBm

- obciazenie - min 40.5 dBm max 49.1 dBm

Temperatura:

A) Lenovo

- luz - max. 25.7 °C (obudowa)

- obciazenie - max 41.9 °C (obudowa)

B) Dell

- luz - max. 30.4 °C (obudowa)

- obciazenie - max 54°C (obudowa)

 

Te laptopy maja takie same bebechy wiec wydajnosc jest taka sama w dwoch laptopach

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czy posiadasz może jakieś dokładniejsze informacje jeżeli chodzi o tą firmę? Chodzi mi głównie o rzeczy takie jak materiały wykonania i spasowanie, awaryjność, kultura pracy tego laptopa, serwis. Może jakieś testy jak się sprawuje w grach ?


Odświeżam.

Znalazłem jeszcze inne ciekawe propozycje. 

Asus http://www.x-kom.pl/p/281108-notebook-laptop-156-asus-gl552vw-dm351t-i7-6700hq-8gb-1tb-win10-gtx960.html

Hyperbook http://sklep.hyperbook.pl/laptop_customization.php?products_id=25470

Może ktoś wie o nich coś więcej. Kultura pracy, wykonanie ? 

Link to post
Share on other sites
Niestety nie udało mi się dogadać z facetem co do ceny. Co myślicie o :


Jaka jest różnica między GTX 960 4GB/ GTX 965 4GB/ GTX 970 3GB ? Która lepsza ? Chłodniejsza? Czy znajdzie się ktoś kto wypowie się odnośnie Clevo ? HYPERBOOK ; Dream Machines; co to za maszyny ? Jak z serwisem ? Jaka jakość wykonania, chłodzenie, kultura pracy itp. ?

Edytowane przez hbert132
Link to post
Share on other sites

Ale różnica to tylko 600zł a wydajność dużo większa i gtx1060 nie jest do UHD tylko do swobodnego grania w FHD, zobacz testy tych kart i przemyśl sprawę bo lepiej dołożyć i mieć spokój na 2 lata, gtx970m już teraz nie ze wszystkimi grami radzi sobie w FHD a uwierz mi że takie GTA V wygląda bajecznie na ultra w FHD

Link to post
Share on other sites

A co dokładnie kupiłeś ? Czy nie jest tak, że przy tej lepszej grafice laptop będzie ociężały, mało mobilny, a dodatkowo jego kultura pracy będzie tragiczna ? Z tego co czytałem na 970 3GB można pograć płynnie i spokojnie w Wiedźmina, Gta V, The Division itp. mylę się ?

 

Edit : http://www.notebookcheck.net/ -> według danych zawartych na tej stronie na NVIDIA GeForce GTX 970M

zagram w najnowsze interesujące mnie tytuły płynnie na ustawieniach high. Czy są to dane wiarygodne ?

Edytowane przez hbert132
Link to post
Share on other sites

Już obecnie wychodzą gry na których 970 się dławi jak np. Battlefield 1 no chyba, że rajcuje cię granie na medium.

Każdy gamingowy laptop jest ciężki i dosyć głośny więc jeśli ci na tym zależy to odpuść.

Mój model to m513d.

 

Sent from my MI 5 using Tapatalk

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Tak właśnie zrobiłem i czekam na odpowiedź. Mam jeszcze jedno ostatnie pytanie. Miałem ostatnio w rękach laptopa acer aspire nitro v15. Jego kultura pracy dość pozytywnie mnie zaskoczyła. Czy ktoś mógłby mnie oświecić jak wygląda porównanie głośności i temperatur tego właśnie laptopa z laptopami clevo ( głównie tymi o których pisałem dreamMachines gtx 1060 lub Smart 7 kadłubek clevo też gtx 1060) ?

Odświeżam temat i proszę o podpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...