Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Phobya vs EKWB

phobya ekwb ek water blocks wodne chłodzenie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Wasek

Wasek
  • Dyskutant

• 177 postów
  • Miejscowość:Kielce

Napisano 30 sierpień 2016 - 16:53

Witam.

Mam w planach zakup swojego pierwszego zestawu LC. Wcześniej miałem tylko H100i, przy którym nabyłem tylko wstręt do słabego AiO a przede wszystkim od Corsair. Z chęcią kupiłbym EK-KIT P240 ale przekracza to mój budżet. Więc przeglądając zestawy pozostał wybór:

EK-KIT S240 czy Phobya Pure Performance Kit 240LT?

Wersja slim od EKWB to najbiedniejsza wersja 240 i martwi mnie też (jak sama nazwa wskazuje) cienka chłodnica. Ale na plus przemawia do mnie fakt, że jest to firma renomowana z częściami (w większości) robionymi w EU. Na plus Phobya przemawia masywna chłodnica, większy rezerwuar i ogólnie.. performance.. Ale nic nie wiem o tej firmie. Proszę o pomoc przy wyborze. Z góry dzięki.

• 0

#2 ernorator

ernorator
  • omae wa mou shindeiru

• 2162 postów
  • Miejscowość:Grodzisk Mazowiecki

Napisano 30 sierpień 2016 - 18:40

Coś się można pokombinować z używkami pompka DDC355 z topem ~250pln / blok cpu ~100pln / chłodnica 240-360 ~200pln / metr węża ~50pln / płyn ~50pln / rez ~100 / 6 prostych złączek ~80pln

Całość ~830pln a jestem pewien, że pozamiata wydajnością i kulturą pracy oba podane przez Ciebie (ceny z allegro pierwsze co znalazłem bez szukania). Przy odrobinie cierpliwości można sporo taniej. Widziałem jakąś pompę z rezem i topem za 250, zestaw złączek za 50 czy chłodnicę 240 z porządnymi śmigłami za 200. 

• 0

An open mind is like a fortress with it's gates unbarred and unguarded, That would mean that the ones inside are ready to face the horde head-on"
Intel i7 10700K | Thermalright SilverArrow IB-Extreme | MSI Z490 Gaming Plus | Patriot 2x8 4400@3600Mhz CL14 | Powercolor RX 5700 XT Red Dragon | m.2 970 EVO 1TB | SilverStone Fortress FT02 | Seasonic Focus Gold 750 W | 2x120/4x140 Arctic P PWM CO

Ekspert działu: Chłodzenie powietrzem, Chłodzenie wodne i inne

#3 zulugula11

zulugula11
  • Gaduła

• 435 postów
  • Miejscowość:Leszno

Napisano 30 sierpień 2016 - 19:06

Phobya Pure Performance Kit 240LT

Powinieneś mieć tak samo wydajnie ale zdecydowanie ciszej .Te chłodnice mocno przypominają te

http://www.aquatunin...radiator?c=6327

Przypuszczam, że ten sam producent.Mają zabezpieczone finy przed śrubkami i małe FPI co przyczyni się na ciszę .

• 0

#4 Wasek

Wasek
  • Autor tematu
  • Dyskutant

• 177 postów

Napisano 30 sierpień 2016 - 19:14

Coś się można pokombinować z używkami pompka DDC355 z topem ~250pln / blok cpu ~100pln / chłodnica 240-360 ~200pln / metr węża ~50pln / płyn ~50pln / rez ~100 / 6 prostych złączek ~80pln

Całość ~830pln a jestem pewien, że pozamiata wydajnością i kulturą pracy oba podane przez Ciebie (ceny z allegro pierwsze co znalazłem bez szukania). Przy odrobinie cierpliwości można sporo taniej. Widziałem jakąś pompę z rezem i topem za 250, zestaw złączek za 50 czy chłodnicę 240 z porządnymi śmigłami za 200. 

Mogę prosić o konkretne rzeczy, które znalazłeś? Z blokiem, chłodnicą sobie poradzę. Wiatraki mam dobre bo mi zostały po H100i - kupiłem wtedy 2 x Noctua NF-P12 PWM. Ale z resztą praktycznie jestem zielony np. o co chodzi z tym topem przy rezerwuarze i pompie. Po prostu zatyczka pewnego rodzaju?

• 0

#5 ernorator

ernorator
  • omae wa mou shindeiru

• 2162 postów

Napisano 30 sierpień 2016 - 19:30

Pompka LC to magnetyczny wirnik a top od niej utrzymuje ciśnienie pompowanej przez wirnik cieczy. Fabryczny top jest  żeby być i każda pompka z fabrycznym topem jest mniej wydajna i głośna. Dlatego kupuje się "custom" top (a często też obudowę całej pompy) z cięższego metalu, lepiej spasowany poprawiający wydajność i ograniczający. Top może być sam albo może być sprzężony z rezerwuarem. 

Przykłąd

sama pompa DDC 1T - http://www.angela.pl...al-edition.html

pompa z topem (tu akrylowy przezroczysty) - http://www.angela.pl...-incl-pump.html

pompa z topem i metalową obudową pomagającą w rozpraszaniu ciepła jakie generuje podczas pracy pompa - http://www.angela.pl...-incl-pump.html

pompa z topem, obudową i rezerwuarem sprzężonym z topem - http://www.angela.pl...dc310-pump.html

• 0

An open mind is like a fortress with it's gates unbarred and unguarded, That would mean that the ones inside are ready to face the horde head-on"
Intel i7 10700K | Thermalright SilverArrow IB-Extreme | MSI Z490 Gaming Plus | Patriot 2x8 4400@3600Mhz CL14 | Powercolor RX 5700 XT Red Dragon | m.2 970 EVO 1TB | SilverStone Fortress FT02 | Seasonic Focus Gold 750 W | 2x120/4x140 Arctic P PWM CO

#6 Wasek

Wasek
  • Autor tematu
  • Dyskutant

• 177 postów

Napisano 30 sierpień 2016 - 19:41

Pompka LC to magnetyczny wirnik a top od niej utrzymuje ciśnienie pompowanej przez wirnik cieczy. Fabryczny top jest  żeby być i każda pompka z fabrycznym topem jest mniej wydajna i głośna. Dlatego kupuje się "custom" top (a często też obudowę całej pompy) z cięższego metalu, lepiej spasowany poprawiający wydajność i ograniczający. Top może być sam albo może być sprzężony z rezerwuarem. 

Przykłąd

sama pompa DDC 1T - http://www.angela.pl...al-edition.html

pompa z topem (tu akrylowy przezroczysty) - http://www.angela.pl...-incl-pump.html

pompa z topem i metalową obudową pomagającą w rozpraszaniu ciepła jakie generuje podczas pracy pompa - http://www.angela.pl...-incl-pump.html

pompa z topem, obudową i rezerwuarem sprzężonym z topem - http://www.angela.pl...dc310-pump.html

Dzięki, myślę, że rozumiem. A co z czymś takim http://allegro.pl/po...446174786.html?
Rezerwuar i pompka?

Jeszcze jeden minus składania z używanych części jest taki, że nie wiadomo na 100% w jakim stanie kupujemy a przy zestawie mam przynajmniej przez jakiś czas gwarancję producenta.

• 0

#7 ernorator

ernorator
  • omae wa mou shindeiru

• 2162 postów

Napisano 30 sierpień 2016 - 19:47

Ten zestaw sam bym kupił, D5 to najlepsza imo pompa do LC. 

Jeśli nie jesteś w gorącej wodzie kompany to poczytaj najpierw a potem spokojnie kompletuj części. Na każde pytanie odpowiemy tutaj jeśli jakieś będziesz miał. 

Część z kolegów handluje częściami może oni poratują czymś ciekawym. 

Jeśli chodzi o używane części to zawsze jest ryzyko. Można je minimalizować kupując u sprawdzonych ludzi np. tu na forum. Trzeba się jednak uzbroić w cierpliwość. 

• 0

#8 Wasek

Wasek
  • Autor tematu
  • Dyskutant

• 177 postów

Napisano 30 sierpień 2016 - 20:10

Ten zestaw sam bym kupił, D5 to najlepsza imo pompa do LC. 

Jeśli nie jesteś w gorącej wodzie kompany to poczytaj najpierw a potem spokojnie kompletuj części. Na każde pytanie odpowiemy tutaj jeśli jakieś będziesz miał. 

Część z kolegów handluje częściami może oni poratują czymś ciekawym. 

Jeśli chodzi o używane części to zawsze jest ryzyko. Można je minimalizować kupując u sprawdzonych ludzi np. tu na forum. Trzeba się jednak uzbroić w cierpliwość. 

Mam jeszcze trochę czasu. Z resztą muszę znaleźć kupca na mojego NH-D15. Licząc wysyłkę to za tamtą aukcję ~390 zł czyli wypadałoby, żebym za ~400-450 zł kupił resztę. Chłodnicę jeszcze znajdę za koło 200 zł ale co z resztą? Nie mogę znaleźć bloku za CPU za 200 zł a co dopiero za 100 zł. Jak pisałeś po raz pierwszy z tymi orientacyjnymi cenami to miałeś coś konkretnego na myśli?

• 0

#9 ernorator

ernorator
  • omae wa mou shindeiru

• 2162 postów

Napisano 31 sierpień 2016 - 06:40

Bardziej z doświadczenia ostatnich tygodni, sam modernizuje własny układ i przeglądam oferty. Była pompka D5 za 150pln, był top do niej za 70pln, była chłodnica 360 60mm za 200pln (którą kupiłem ;p), były złączki EK za 10pln sztuka, blok cpu heatkiller za 120pln itd. Były w przedziale miesiąca może półtora. 

• 0

#10 Wasek

Wasek
  • Autor tematu
  • Dyskutant

• 177 postów

Napisano 31 sierpień 2016 - 12:50

Bardziej z doświadczenia ostatnich tygodni, sam modernizuje własny układ i przeglądam oferty. Była pompka D5 za 150pln, był top do niej za 70pln, była chłodnica 360 60mm za 200pln (którą kupiłem ;p), były złączki EK za 10pln sztuka, blok cpu heatkiller za 120pln itd. Były w przedziale miesiąca może półtora. 

Heatkiller jest na 1155/1156 z tego co widziałem, więc nie dla mnie. :) Będę szukał dalej. Ogólnie dzięki za pomoc. Jak coś to się odezwę w tym temacie. ;)

• 0

#11 ernorator

ernorator
  • omae wa mou shindeiru

• 2162 postów

Napisano 31 sierpień 2016 - 14:53

gniazda 115x wszystkie mają takie same otwory montażowe na chłodzenie. 

• 0

#12 Wasek

Wasek
  • Autor tematu
  • Dyskutant

• 177 postów

Napisano 31 sierpień 2016 - 17:25

gniazda 115x wszystkie mają takie same otwory montażowe na chłodzenie. 

Racja. Głupota z mojej strony.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: phobya, ekwb, ek, water, blocks, wodne, chłodzenie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych