Skocz do zawartości

Wyłączanie się komputera przy grach, problemy z ponownym włączeniem PC.


Recommended Posts

Witam, muszę prosić o pomoc, gdyż przesiedziałem już nad tematem wiele godzin, dokonałem wielu napraw/usprawnień, ale nic nie pomogło. Przekopałem wszystkie fora, lecz też nic nie rozwiązało mojego problemu.
Na początek troche specyfikacji:
System Windows 7 64 bit
GPU Geforce Palit 550Ti
CPU AMD x8 8320
Zasilacz Modecom FEEL 520
Płyta główna ASUS M5A97

Z problemem zmagam się od dłuższego czasu, przy grach troszkę bardziej wymagających typu CS:GO, Evolve, komputer po prostu wyłącza się, nie pozwala się ponownie uruchomić bez wyłączenia i włączenia bezpośrednio na zasilaczu, przy czym przez jakiś czas po naciśnięciu przycisku zasilania komputer dostaje impuls, po czym znowu się wyłącza i trzeba powtórzyć czynność z zasilaczem. Czasami działa lepiej, czasami gorzej, przykładowo nie uświadczyłem tego problemu przechodząc całego Wiedźmina 3, ale odpalajac CS:Go już po 5 minutach komputer odmawia współpracy.

Pierwszym podejrzanym był procesor, zaobserwowałem zbyt wysokie temperatury, więc wymieniłem pastę, ale to nie pomogło. Dokupiłem do niego cooler FERA 3, temperatury teraz w normie, lecz problem nadal występuje.
Wszystko rozbierałem i czyściłem już wielokrotnie, wymieniłem też pastę na karcie graficznej, lecz mam wrażenie, że z upływem czasu problem narasta. Gry, które chodziły wcześniej bez najmniejszego problemu, teraz powodują wyłączanie się PC.

Przeprowadzałem testy wieloma programami, procesor chodził pod 100% obciążeniem przez 7 godzin i wszystko było w porządku.  Problemy pojawiały się przy karcie graficznej, ale działało to jak loteria - temperatura wysoka (prawie 80 stopni), ale raz chodzi przez dwie godziny, a raz 10 minut.
Sprawdzałem też stabilność napięcia +12 na zasilaczu, zaobserwowałem wahania powyżej normy, ale było to sprawdzane programem, więc nie jestem do końca pewny prawdziwości, a miernika nie mam niestety pod ręką.

Naprawdę nie wiem już co mam zrobić, obecnie poszukuję zasilacza do testów wśród znajomych, ale nie chcę wydawać już pieniędzy nie mając pewności, że to pomoże.

 

Link to post
Share on other sites

Modecom Feel 520 to nie jest zasilacz. I nie do FX 8320. Jak byś mógł to pożycz od kogoś dobry zasilacz i sprawdź kompa z dobrym zasilaczem. Jak będziesz miał pewność to polecam Thermaltake Smart SE 530W lub XFX TS series 550w (wersja za 219zł) lub lepsze zasilacze.

Edytowane przez joggy
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Modecom Feel 520 to nie jest zasilacz. I nie do FX 8320. Jak byś mógł to pożycz od kogoś dobry zasilacz i sprawdź kompa z dobrym zasilaczem. Jak będziesz miał pewność to polecam Thermaltake Smart SE 530W lub XFX TS series 550w (wersja za 219zł) lub lepsze zasilacze.

Właśnie to planuje, ale póki co nikt nie jest skory do pożyczenia zasilacza. Jest możliwe, że przez spadki napięcia tak się dzieje?

Link to post
Share on other sites

Oczywiście że tak. Ostatnio znajomemu wymieniłem w 8 letnim komputerze Modecom Feel II 350W który już po 8 latach nie dawał rady i w trakcie grania w wiedźmina 2 wyłączał komputer i zmieniłem go na tego XFXa co ci poleciłem.
Objaw był taki że komp dopóki przeglądało się internet chodził i wszystko było ok, ale jak się włączyło wymagającą i obciążającą ten komputer grę np. wspomnianego wiedźmina to w losowym momencie pół godziny może 15 minut może 5 może 3 może od razu komputer się wyłączał i włączał sam po 5-10 sekundach.

Edytowane przez joggy
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...