Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Zastanawiałem się nad zakupem nowych słuchawek tj. Kingston HyperX Cloud i  pomyślałem, że być może lepszym wyborem może się okazać pozostawienie obecnych (Creative Fatality), oraz dokupienie karty dźwiękowej Asus Xonar dx/xd 7.1. Co da lepszy efekt, a może znacie lepszą kartę dźwiękową/headset w tej cenie (~300zł)? Zależy mi na jak największym odczuciu różnicy w jakości.

P.S. na mikro mi nie zależy, bo i tak planuję kupić go osobno.


Zapraszam do dyskusji, każda odpowiedź jest dla mnie cenna tylko ktoś niech ją zacznie :)

Link to post
Share on other sites

kup sobie te chmurki, a później kartę do nich. W takiej kolejności myślę, że będzie najlepiej. 

 

ewentualnie Encore Rockmaster OE ,czy Superlux HCM631. Są to sprzęty o bardzo dobrej relacji ceny do jakości. Niewiele napisałeś o wymaganiach to ciężko wybrać jedno z nich. Najbardziej przestrzenne będą Superluxy i Encore.Najlepszą dynamikę ma Hyperx.Najbardziej wyważone brzmienie- HMC631.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Szczerze to po prostu chcę mieć dźwięk dobrej jakości w grze Overwatch, przyzwoite pozycjonowanie. Lubię też basy jeśli chodzi o muzykę, ale przede wszystkim-wygodę. Superluxy w tym aspekcie raczej nie są faworytem dlatego nawet nie rozważałem zakupu. 


Dobra kupuję te HyperX-y, a za miesiąc/dwa kupię kartę dźwiękową. Znalazłem również alternatywę od Creative'a- Sound Blaster'a Z. Więc co było by lepsze do gier? Ludzie piszą na portalach (np. na samym benchmarku), że xonar lepiej nadaje się do pozycjonowania. Czy to oznacza że skoro sound blaster  gorzej pozycjonuje, ma lepsze basy czy jakość dźwięku? Co było by lepsze do wspomnianego Overwatcha, gdzie kroki przeciwników schodzą na drugi plan? Obie karty to wydatek 300 zł.

Edytowane przez NuxLegendaryWarrior
Link to post
Share on other sites

Z dobrze nadaje się do grania ale, czy to dobry zakup ? zależy w jakiej cenie do 250zł można śmiało brać. Jakością dźwięku może nie grzeszy ale ma oprogramowanie oraz wyjście słuchawkowe względem często tu polecanych Xonarów DX,X-FI.

 

przy cenie 300zł nie wiem czy już lepiej dołożyć do Audiotraka Prodigy Cube. Jeśli jednak będziesz korzystał z efektów zostań przy kartach wewnętrznych.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Prodigy Cube jest za drogi, poza tym unikam zewnętrznych kart, uważam że trzeba również zapłacić za obudowę, w dodatku najczęściej metalową. Nie wiem jak ze sterownikami może się orientujesz (czy xonar czy z-tka ma lepsze i nowsze)? Znalazłem także Creative SB Z OEM, wersja bez ładnej obudowy (oraz opakowania), brak podświetlenia (kompletnie zresztą bezużytecznego), jakiś tam chyba wzmacniacz mikro jest w zwykłej wersji a w OEM nie ma, pozostaje tylko wciąż wysoka cena, ale czy coś o tej wersjo oem wie ktoś? Jak ten OEM nie będzie najlepszym wyborem to Xonara biorę i tyle, choć ludzie piszą że potrzeba jakiś wzmacniacz, ale mi takie gadżety nie są potrzebne bo zapewne nie wiele dają, za to wiele kosztują.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...