Skocz do zawartości

Czy ten zestaw poradzi sobie z CS


Recommended Posts

Witam,

Potrzebuję nowego komputera, który poradzi sobie z Counter Strikiem i Hearthstonem (głównie tym pierwszym, bo to drugie działa nawet na kompie z 2007 roku). Niestety nie mam za dużego budżetu, bo potrzebuję zmieścić się w 1250zł + 450 na system operacyjny. Z drugiej strony nie jestem wymagający pod względem wydajnościowym, bo do tej pory grałem na laptopie przy fps między 40 a 60, także jeżeli zestaw utrzyma stałe 60fps to będę zadowolony, tym bardziej, że monitor też mam 60fps. Póki co mam taką opcję:

 

http://scr.hu/0cxp/ztxd4

 

i zastanawiam się czy 60 fps utrzyma i jeżeli tak to na jakich ustawieniach.

 

Przepraszam za to że jest w screenie a nie zapisanym koszyku, ale nie potrafiłem znaleźć na morele odpowiednich części, a komputer i tak w esc chciałbym kupić, a tam chyba nie da się zapisać koszyka jeżeli się da to naprawię to jak tylko się dowiem jak.

 

Dodam jeszcze, że sugerowałem się testem z kanału moreleTV:

 

Będę wdzięczny za każdą odpowiedź odnośnie fps'ów, ustawień graficznych jak i zestawów może lepszych w podobnej cenie.

 

Edit:

Posiedziałem jeszcze chwilę, obejrzałem jeszcze 2 filmy i złożyłem jeszcze 2 podobne zestawy różniące się właściwie jedynie kartą graficzną:

 

http://scr.hu/0cxp/hduvy

na podstawie:

 

http://scr.hu/0cxp/49ein

na podstawie:

Edytowane przez pafcio95
Link to post
Share on other sites

Tak nie chcę części używanych.

 

Dzisiaj jeszcze popatrzyłem się na podobny zestaw tylko, że na sockecie FM2 z AMD Athlon II X4 860k. Nie wiem czy te 2 wątki robią dużą różnicę w porównaniu z Intelem G3260, bo te 80 zł jeszcze jakoś uciupię. Dodam jeszcze, że w ciągu 2-3 miesięcy i tak kartę graficzną wymienię prawdopodobnie na GTX 750 Ti, więc na razie taka, żeby cs'a udźwignęła na tych 60 fps'ach.

Edytowane przez pafcio95
Link to post
Share on other sites

Z testów jak patrzyłem to ta integra tak średnio sobie radzi, a męczyć jakoś specjalnie się teraz nie chcę, żeby później mieć fajny sprzęt do gry. Bardziej zależy mi na tym, żeby teraz na przynajmniej średnich ustawieniach te 60fps'ów wyciągnąć. Ta wymiana grafiki to tylko na wypadek, gdyby rzeczywiście komputer za 1200-1300 zł nie spełniał nawet moich małych oczekiwań.Tak wiem, że źle sformułowałem zdanie wcześniej i z tego wynikła ta niejasność. Przepraszam.

 

A wracając do tematu: Czy dołożenie 80zł i zamienienie Intela G3260 (249zł) na AMD Athlona x4 860k (330zł) jest opłacalne czy też w podobnej cenie do tego Intela wybrać AMD Athlon x4 840 (269zł).

Link to post
Share on other sites
1440x900 rozdzielczość

W tej rozdzielczości na i3 i integrze  możesz liczyć na 60 fps ze spadkami do 45-50 na niskich detalach, czyli tak jak na swoim laptopie. Na pewno jest to o wiele bardziej przyszłościowe rozwiązanie, 2 gołe rdzenie w przypadku G3260, albo ten Athlon to nie są zbyt dobre opcje.

Rozważ może jednak używki, bo to byłby zupełnie nieporównywalny sprzęt. Można by spokojnie myśleć o i5 2500.

Edytowane przez TheLordNacho
Link to post
Share on other sites

Wiem, że w tej cenie większość osób decyduje się na używki, ale ja zostałem wychowany na nowych częściach i takiego charakteru nabrałem, że wolę być spokojny, że to nowe od producenta niż mieć coś po kimś i się zastanawiać czy mi jakiegoś kitu nie wcisnął. Tym bardziej, że poraz pierwszy składam komputer praktycznie sam, zawsze ktoś mi to robił (też z nowych części).

 

Co do i3 to jakoś nie ufam zintegrowanym grafikom od Intela. Bardziej przekonują mnie od AMD procesory APU, które są projektowane z myślą o działaniu bez karty graficznej. Intele raczej bardziej wydają mi się takimi CPU do których kartę graficzną warto dokupić.

 

Jeżeli chodzi o przyszłość to po pierwsze raczej nie planuje na razie mieć większych wymagań. Po drugie koszty podzespołów na socket 1151 są nieco wyższe (mówię tutaj głównie o płycie głównej) i to też mi atakuje mój niski budżet. I po trzecie jeżeli chodzi o intela i socket 1150 to tam też z tego co widziałem i3 wchodzą w grę w przyszłości, a Athlon x4 860k wydaje się być niezłym procesorem, przynajmniej jeżeli chodzi o te niewymagające tytuły, więc w sockecie FM2 bardziej grafikę bym w przyszłości ulepszał jeżeli już.

 

Nie jestem przekonany do i3, ale tak jak mówię składam pierwszy swój komp, więc wiedzy nie mam za dużej, bardziej to opieram na jakimś odczuciu odnośnie pomysłu. Gdyby ktoś jeszcze potwierdził opcję i3 bez GPU, albo gdybyś był tak miły i jakiś gotowy zestaw z i3 bez GPU złożył to byłbym wdzięczny, bo tak jak pisałem oprócz procka to i do płyty głównej trzeba dołożyć.

 

Poza tym sugerując się testem:

to na najniższych ustawieniach jest aż za dobrze, ale podniesienie przede wszystkim rozdzielczości robi dużą różnicę.

 

Ogólnie rzecz ujmując nie wybiegając w przyszłość i nie dokładając/wymieniając elementów w komputerze wydaje mi się, że te gorsze procesory, ale jednak z GPU będą dawały lepszy efekt.

Edytowane przez pafcio95
Link to post
Share on other sites

Dyskusja się rozwinęła. 

 

Przede wszystkim cs to gra zależna od procesora. Tutaj i3 ma miażdżącą przewagę nad pentium/celeron/wszelakie athlony/fx. Do tego biorąc pod uwagę chęć zakupu w nieodległym czasie 750ti to kupowanie teraz czegoś z 860k+r7 240/250 jest dla mnie całkowicie nielogiczne. 

 

Jak kolega wyżej pisze- integra Ci wystarczy na start, chyba lepiej przemęczyć 2 miesiące na low by potem zyskać znacznie lepsze efekt? 

 

Popatrz na testy 860k w porównaniu z i3. Np. TU

Link to post
Share on other sites

Tak jak wcześniej napisałem ten post z chęcią dokupienia 750ti napisałem niefortunnie. Chodziło o to, że jeżeli okaże się, że komputer do 1300 nie będzie w stanie utrzymać 60fps to będę chciał dokupić kartę graficzną. Na razie z tego co jeszcze inna społeczność mi powiedziała G3260 + r7 250 powinno dać efekt mniej więcej 70-90 fps'ów co mnie w zupełności zadowala, a nawet jest to więcej niż planowałem. Dlatego jeżeli i tutaj ktoś mi potwierdzi, że taki zestaw http://scr.hu/0cxp/0eyqx utrzyma tyle fps'ów to uznam temat za prawie rozwiązany. Prawie bo jeszcze chciałbym się dowiedzieć czy taki sprzęt utrzyma windowsa 10.

Link to post
Share on other sites

Tak jak koledzy napisali. CS Go o typowa gra zależna od procesora. Ja sprzedając swojego 390x w złotym czasie za 1550, musiałem siedzieć na integrze z i5 6600k 4,6ghz i ramami 3000mhz i miałem 60-40 fps na minimalnych w Full HD.Osobiscie brałbym i3 6100, ale jak wolisz. Jak to ma być gra tylko do CS.... (Jakby na grze ruskich dzieci, świat sie kończył). Wcześniej czy pózniej będziesz chciał ograć cos innego, i wtedy nie musiałbyś połowy PC wymieniać tylko dokupić kartę.

Link to post
Share on other sites

Od roku nie gram w nic innego oprócz CS'a i HS'a i na prawdę nie jestem z tych co poza cs'em świata nie widzą, ale po prostu podoba mi się ta gra i większość tego co się wokół niej dzieje, więc na razie nie planuje odpalać Wiedźminów i innych bardziej wymagających gier tym bardziej, że nie jestem ich fanem. Takie moje gusta. No ale to nie jest temat o grach i upodobaniach tylko o sprzęcie. I nie zrozumcie mnie źle. Jestem wdzięczny za wszystkie rady i pomoce. Ale jako że składam kompa poraz pierwszy mam drobny problem z dobraniem podzespołów do tego intela i3. Tamte zestawy, których ss'y podawałem były złożone na morele i ja je tylko przeniosłem na esc i ewentualnie drobne zmiany porobiłem. Także jeżeli ktoś by był tak miły i złożył jakiś konkretny zestaw to byłbym wdzięczny. Głównie mam problem z wyborem płyty głównej bo na tym się kompletnie nie znam.

 

EDIT:

Coś tam złożyłem, ale czy to ma ręce i nogi to głowy nie dam. Dlatego jak możecie to oceńcie:

http://scr.hu/0cxp/i0md1

Edytowane przez pafcio95
Link to post
Share on other sites

Jeżeli na tą chwilę nie ma mowy o dedykowanej karcie graficznej to warto brać 8 GB w dwóch kościach - dual channel da kopa na iGPU. Pomyśl też o dopłacie do większej budy - SPC RG1 lub zejście do jakiegokolwiek tańszego Zalmana z serii 'T', bo ten brutus w tej cenie to kiepsko się opłaca. Dopłać również jeżeli możesz do SSD od GoodRAMa: Iridium Pro - dłuższa gwarancja i wyższe transfery.

Wiem, że to dużo wymagań jak na mniejszy budżet ale warto dopłacić z tego względu żeby mieć dobrą bazę na start. 

Edytowane przez nos_tro
Link to post
Share on other sites

Dobra. Bierz pentiuma G3258, procesor do OC (CS lubi wysokie taktowania), Chłodzenie jakiś SPC spartan 3 albo Fera3. Płyta na H81 z możliwością OC. 2x 4gb 1600mhz (ten komplet kosztuje jakies 600-700 na nowych. Jakaś tania buda od SPC, zasilacz Corsair VS450 albo podobny. Budżet to 1300. Na szybko wyceniam całość bez karty na około 1000zl. Zostaje przynajmniej 300zl na GPU

Edytowane przez Colin2000
Link to post
Share on other sites

No właśnie chodzi o to, że doszedłem do tego momentu, że jak chcę coś ulepszyć to muszę od czegoś odjąć. A tak nie za bardzo mam od czego. No procka i3 tańszego nie znajdę, z kości pamięci też raczej niewiele zabiorę, dysk też raczej z tych tańszych jak nie najtańszy, jeżeli chodzi o obudowę to tańsze z zalmanów są tylko T1 i T2 i to o 9zł. Jeżeli chodzi o rozbudowę to kość pamięci prawdopodobnie to będzie pierwsze co dokupię jeszcze przed grafiką, ale na razie musi zostać właśnie taka. No niestety taki budżet póki co.


Dobra. Bierz pentiuma G3258, procesor do OC (CS lubi wysokie taktowania), Chłodzenie jakiś SPC spartan 3 albo Fera3. Płyta na H81 z możliwością OC. 2x 4gb 1600mhz (ten komplet kosztuje jakies 600-700 na nowych. Jakaś tania buda od SPC, zasilacz Corsair VS450 albo podobny. Budżet to 1300. Na szybko wyceniam całość bez karty na około 1000zl. Zostaje przynajmniej 300zl

 

Jeżeli miałbym zmienić socket na 1150 to wyżej jest złożony zestaw właśnie z G3260 i gt250 i tam to wszystko wychodzi ok. 1250zł z tego co patrzyłem to G3258 jest 50zł droższy (może dlatego, że ma mnożnik odblokowany). Powodem dla którego zastanawiamy się nad zmianą socket'u na 1151 i wzięciem i3-6100 jest ewentualna dalsza rozbudowa i poszerzenie o grafikę no i RAM'y.

Link to post
Share on other sites

Ale, pisałeś ze chcesz aby CS działał jak najlepiej i nic rozbudowywać nie będziesz bo "wiedźminy cie nie interesują). Zobacz sobie jak wyglada sprawa G3258 z taktowaniem 4.5ghz w porównaniu do G3260 w CS. Cs lubi wysokie taktowania i Pamieci w Dual Chanell, GPU gra drugie skrzypce w CS.

Link to post
Share on other sites

Tak głównie chodzi o CS'a. Z tego co wiem to na G3258 na 4ghz kolega ma 120-150 fps'ów z tym że należy też dodać, że on tam ma wsadzoną r7 360 co też podejrzewam ma jakieś nie symboliczne znaczenie. Ale tak jak mówię ja poraz pierwszy zainteresowałem się składaniem komputera dlatego też napisałem tutaj na forum i staram się stosować do wskazówek. Parę osób napisało, że lepsza będzie i3 dlatego też bardziej teraz skłoniłem się ku tej wersji, mimo że początkowo sam obstawiałem przy wersji pentiuma z r7 250. Jeżeli chodzi o oc też się na tym kompletnie nie znam i wolałbym tego uniknąć.

 

Poza tym zależy mi też, żeby komputer dobrze radził sobie na windowsie 10 i tutaj jestem spokojniejszy jeżeli chodzi o wersję z i3 póki co bez gpu. A być może się okażę, że jeżeli będzie utrzymywał te 60fps to i na dłuższy czas bez gpu. Ale znowu tu bardziej opieram się na przeczuciu i logice niż wiedzy

Edytowane przez pafcio95
Link to post
Share on other sites

 

 

(CS lubi wysokie taktowania)

CS bardziej skorzysta z 4 rdzeni logicznych aniżeli 2 szybkich fizycznych. Poza tym i3 6100 ma dość wysokie zegary.

 

Można też szukać w okolicy 600 zł używanej i5-tki z Haswell-a jak dajmy na to ta:

http://allegro.pl/procesor-intel-core-i5-4570-3-2ghz-lga1150-sprawny-i6435282286.html

Do tego MOBO po taniości na H81 i RAM 2x4 GB. Koszt platformy wyniesie około 850 zł, a 450 zł wystarczy na całą resztę. 

Link to post
Share on other sites

Z tego co widzę to różnicy nie ma w rdzeniach, a w wątkach i z tego co wiem to cs korzysta z 3 wątków, więc wydaje mi się, że o ile ta i3 póki co utrzyma poziom 50-60 fps bez GPU na windowsie 10 to by oznaczało, że temat jest rozwiązany. A i jeszcze jedno dopłacić ok. 50zł na dysk ssd od goodrama zamiast sandiska?

Link to post
Share on other sites

Mi procesor za 185zł trzyma 160-290fps w cs go na ustawienia 1600/900 i srednio wysokich. Wszystko było by super gdyby nie mobo za400zł+które umożliwia oc:P. Zestaw +gtx750ti

 

Swoją drogą miałem i3 6100 i rzeczywiście trzyma około 100fps na dust2 przy 720p.


Na athlonie x4 845 można złozyć całkiem fajny zestaw pod csa w niskim budżecie. Zainteresuj się tym tematem również.

Edytowane przez psychics
Link to post
Share on other sites

To podejrzewam, że jakiś używany ten procek za 185zł. Ja raczej staram się składać z nowych części. Jeżeli chodzi o i3 i te 100fps to  by było spoko gdyby nie fakt, że to wynik z GPU, bez której na razie potrzebuję kupić i3. Jeżeli chodzi o Athlona to nawet na 860k myślałem złożyć, ale na sockecie FM2 bardziej już kompa raczej nie rozwinę.

 

Jako że już nie chcę Was dręczyć tym tematem to poproszę tylko o informację czy ten zestaw na windowsie 10 utrzyma 50-60fps.

http://scr.hu/0cxp/jqpr4

 

P.S. Tak wiem, że jak dołożę jakąś kartę graficzną lub jak dozbieram na i5 to będę miał dużo więcej fps'ów, ale chodzi mi o to czy konkretnie ten zestaw utrzyma te 50-60 fps.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...