Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Zepsuta wieża/naprawa/zmiana sprzętu

Wieza glosniki Spalona

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 albort

albort
  • Amator

• 35 postów

Napisano 26 sierpień 2016 - 13:48

Witam! Jeżeli chodzi o audio jestem totalnym amatorem, czasem lubię posłuchać głośniej rozrywkowej muzyki dobrej jakości.
Jak dotąd używałem wieży Sharp i 2 głośników panasonica (opisane są tak 6 Omów 30w musisc 60w input). Wystarczało mi to czasem myslaem i rozbudowie Ale niestety przez moją niewiedzę i głupotę zepsulem moja wieżę. Jak? Poodpinalem te głośniki z tych czerwonych i czarnych wejść i z ciekawości chciałem zobaczyć czy takie małe glosniczki(0.5 w 8om) jak były w starych jednostkach pc będą działać. Działał... niedługo bo w wiezy coś strzelili kilka razy i wydostalo się trochę dymu :( od tego cZasu wieża nie puszczę glosu na moje głośniki Ale wyświetla na ekranie i reaguje na przyciski.

Czy?
Warto M to sąd do naprawy? Samemu?
Czy i za ile mogę uzyskać podobny zestaw jaki miałem?
Czy nic jakimś tanim kosztem kupić coś do czegi podłącza te 2 Panasonici?
  • 0

#2 bleck55

bleck55
  • Maniak

• 4517 postów
  • Miejscowość:Dąbrowa Górnicza

Napisano 26 sierpień 2016 - 13:52

Pewnie ujarales końcówkę mocy albo coś przy niej albo wszystko wokoło jej i ją sama. Grzebać można ale bez miernika i minimalnej chociaż wiedzy na ten temat raczej nic nie z działasz. Kup sobie urzywane solo c6 albo c7 i zagra to napewno lepiej. Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka
  • 0

#3 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7899 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 26 sierpień 2016 - 13:59

Jakbyś jeszcze podał model tego Sharpa to może by ktoś zerknął w jakąś serwisówkę... Podejrzewam, że końcówka jest scalona i jeśli to jakiś droższy model to naprawa jest nieopłacalna.

• 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7, KG7; Asus: A7M. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#4 albort

albort
  • Autor tematu
  • Amator

• 35 postów

Napisano 26 sierpień 2016 - 23:00

Jeżeli chodzi o grzebanie to wszystko wygląda dobrze oprocz( jak chyba dobra sprawdziłem koncowek mocy, take małe czarne :) mają one biały nalot do okola sobie), ten mały bezpiecznik tipikowy to jest cały.

Model podam jutro.
Dzięki za odpowiedź
  • 0

#5 bleck55

bleck55
  • Maniak

• 4517 postów

Napisano 26 sierpień 2016 - 23:07

Jeżeli chodzi o grzebanie to wszystko wygląda dobrze oprocz( jak chyba dobra sprawdziłem koncowek mocy, take małe czarne :) mają one biały nalot do okola sobie), ten mały bezpiecznik tipikowy to jest cały.

Model podam jutro.
Dzięki za odpowiedź

miernik w dłoń i będziesz wiedział 

• 0

AUNE S6 -> Dt 990 Pro (open mode), audio technica r70x, Brainwavz hm5, Takstar ts 671 ,AUDEZE LCD2 CLASIC

nuforce DAC 80 ( burson v6 clasic)  -> FOCAL Alpaha 80
xDuoo XD-05

#6 albort

albort
  • Autor tematu
  • Amator

• 35 postów

Napisano 28 sierpień 2016 - 12:31

Na wyjsciach +/- czerwony/czerń miernik nie daje żadnej reakcji-prądu tam brak.

Użytkownik albort edytował ten post 28 sierpień 2016 - 12:40

• 0

#7 bleck55

bleck55
  • Maniak

• 4517 postów

Napisano 28 sierpień 2016 - 13:43

skoro głośniki nie grają to logicze że tam nić nie ma znajdź schemat na necie i mierz wszystko po kolei 

• 0

AUNE S6 -> Dt 990 Pro (open mode), audio technica r70x, Brainwavz hm5, Takstar ts 671 ,AUDEZE LCD2 CLASIC

nuforce DAC 80 ( burson v6 clasic)  -> FOCAL Alpaha 80
xDuoo XD-05

#8 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7899 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 28 sierpień 2016 - 17:18

Jak nie ma o tym pojęcia to może narobić więcej szkód niż pożytku.
  • 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7, KG7; Asus: A7M. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#9 albort

albort
  • Autor tematu
  • Amator

• 35 postów

Napisano 28 sierpień 2016 - 18:54

Spokojnie... napisałem tylko o wyjsciach bo nie miałem czasu rozbierać. Zresztą dostęp też tam nie jest prosty
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Wieza glosniki, Spalona

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych