Skocz do zawartości

Ocena, opinia, porada : Zestaw na Urodziny [Do 3600]


Recommended Posts

Witam serdecznie, 

Chciałbym prosić zacnych Forumowiczów o ocenę, opcjonalnie "przekształcenie" mojej listy części, z których złożę jednostkę centralną dla mojego Tatusia na urodzinki :)

 

Oto ona: 

http://s5.ifotos.pl/mini/ZESTAWpng_ahhweaq.png

 

Wydaję mi się, że zestawik jest w miarę sensowny, aczkolwiek nurtuje mnie jeden problemik... 
Jest nim płyta główna a dokładniej opcja połączenia dwóch kart graficznych... W przyszłości. Jedyną opcją połączenia dwóch kart graficznych, na tej płycie, jest "Radeonowskie Crossfire", a ja (jak widać na dołączonej liście), chciałbym pójść raczej w stronę kart GeForce i opcji SLI. 

Czy moglibyście doradzić mi, jaka płyta główna w podobnej klasie cenowej odpowiadała by moim wymaganiom?

Z góry dziękuję za każdą, nawet drobną poradę.

Pozdrawiam, 
Łukasz Z



 

Link to post
Share on other sites

Zestaw bez sensu, a SLI z GTX 960 to wręcz absurdalny pomysł.

 

Pod jaki monitor ma być to zestaw ?

W jakie gry tatuś gra ?

Masowe strategie typu Warhammer, FPS'y, opcjonalnie jakieś wyścigi... Zdarzają się też przygodówki ( :D ) . 

 

Monitor 22 cale, wiadomo HD 

 

PS. Nie napisałem przecież, że chcę utworzyć SLI z 960... Wspomniałem, że płyta ma dobrze sobie radzić ze SLI, w przyszłości. Np. pojadę za granicę, poczuję smak "piniondza" i zakupię 2xGTX 980. 

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez lukashenko
Link to post
Share on other sites

"piniondza" i zakupię 2xGTX 980.

Również poroniony pomysł, żadne SLi, jedna mocna karta i wymiana co jakiś czas na nowszą, Pod SLI odpowiednie MOBO, zasilacz z zapasem przewiewna obudowa oraz odrobina oleju w głowie bo trzeba wiedzieć co się chce zrobić, a nie usłyszeć od kolegi, że SLI fajnie mieć. 

 

1 x Intel Core i5-6500 /3.2GHz, 6MB, LGA1151, BOX/

1 x Asus H110M-K /intel H110, DDR4, LGA1151/

1 x Crucial 8GB 2133MHz CL15

1 x Palit GeForce GTX1060 JetStream 6GB DDR5 192bit (1708/8000) http://www.esc.pl/images/icons/stock_icon2.png

1 x GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s)

1 x SilentiumPC Regnum RG3 Pure Black (b/z)

1 x orsair CX450M 450W 120mm Bronze Semi-Modularny

3360zł

 

Dużo wydajniejsze GPU z cichym układem chłodzenia, szybszy SSD na żywotniejszych kościach MCL z 5 letnią gwarancją, lepiej wykonana obudowa z coverem na PSU i cichszymi wentylatorami, a także lepsze elektrycznie zasilacz na modułach DC-DC również z 5 letnią gwarancją.

http://www.esc.pl/images/pixel_black.gif

336

Link to post
Share on other sites

Dziękuję Ci za pomoc oraz wszelkie porady. 

Twoja propozycja zestawu jest niemalże idealna, ale brakuje mi tutaj jakiegoś non-boxowego chłodzenia (Coś czuję, że boxowe intelowskie w pewnych momentach może przysporzyć troszku decybeli :D )

Podmieniłem również zasilacz, na troszeczkę mocniejszy oraz dodałem 8 Gb Ramu, tworząc końcowe 16Gb.

 

https://www.morele.net/inventory/info/gIfMxt/

Prosiłbym o zatwierdzenie, opcjonalnie jeszcze jeden kubeł zimnej wody na łeb... Jeśli znowu coś sknociłem :) 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

 

 

Podmieniłem również zasilacz, na troszeczkę mocniejszy

Jaki mocniejszy, VS ma gorszą regulację napięć jak i kondensatory niż CX450M, do tego krótsza gwara. Spartan LT również cichy nie będzie, będziesz musiał zejść z RPM śmigła lub szukaj Fery 3.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...