Skocz do zawartości

Test GTX 1080 - niejasność


Recommended Posts

Witam.W tym teście: http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_karty_graficznej_asus_geforce_gtx_1080_strix?page=0,4 według wyjaśnień testujących

na wykresach ciemniejszy kolor oznacza średnią liczbę klatek, natomiast jaśniejszy minimalną.Jeżeli chodzi o gry to rozumiem bo podczas grania ilość FPS-ów jest różna,raz większa,raz mniejsza ale co oznaczają te paski w teście FireStrike?Przecież w tym teście końcowy wynik to nie FPS-y tylko punkty i nie można tu mówić o średniej lub minimalnej ilości punktów.Jest koniec testu karta razem z procesorem i resztą podzespołów "nabiła" tyle i tyle punktów i koniec.Więc co oznaczają te paski (ciemniejszy i jaśniejszy) w tym teście FireStrike?

Edytowane przez login1969
Link to post
Share on other sites

Masz w opisie wykresu: Graphics / score.

Jeden słupek (ten z większą ilością punktów) to wynik graphics score, drugi to wynik ogólny - score.

Chyba raczej odwrotnie.Pasek z większą ilością punktów to moim zdaniem Score,czyli wynik ogólny biorący pod uwagę wszystkie podzespoły,natomiast Graphics to pasek z mniejszą ilością punktów i jest to wynik samej karty graficznej bez udziału innych komponentów.A jeżeli już to w opisie wykresu powinno być Graphics Score/Score.

Link to post
Share on other sites

Graphics Score będzie tym większy im szybsza karta graficzna użyta w teście.

Tak naprawdę 3DMark FireStrike podaje 4 wyniki:
- 3DMark Score (ogólnie)
- Physics Score (wynik szybkości procesora)
- Graphics Score (wynik szybkości karty graficznej)
- Combined Score (wynik w teście Combined Test)

W szczegółach każdego wyniku są również podane FPSy, można sobie rozwinąć.

Tutaj masz przykład linku do przykładowego wyniku w 3DMark FireStrike: http://www.3dmark.com/fs/5968131

Wyniki można też ze sobą porównywać.
Porównanie wyniku GTX 970 na dwóch procesorach - i3-4160 i i7-6850K:
http://www.3dmark.com/compare/fs/9561616/fs/5968131

 

Wynik Combined Score jest ciekawy, gdyż może posłużyć do uświadomienia sobie orientacyjnej % zmiany w ilości FPS jaka jest możliwa do uzyskania po przejściu na szybszy procesor, w czasie gdy nasza karta graficzna w danej grze była ograniczana. Bardziej docenią ten wynik posiadacze starych i wolnych procesorów typu Phenom II sparowanych z nową i szybką kartą grafiki typu GTX 1070. A znam takie połączenia ;) Oczywiście nie w każdej grze odczuje się taki wzrost, jedynie w takich, gdzie CPU w ilości wielu rdzeni jest bardzo intensywnie wykorzystywany, oraz jest to tylko wzrost orientacyjny. Reklamacji w razie niezadowolenia ze zmiany CPU nie uwzględnia się, i przed zmianą procesora skonsultuj się z forum lub forumowiczem.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

ReznoR nie rozumiem po co ta złośliwość...Więc jeszcze raz specjalnie dla ciebie:

 

"Witam.W tym teście: http://www.purepc.pl..._strix?page=0,4 według wyjaśnień testujących

na wykresach ciemniejszy kolor oznacza średnią liczbę klatek, natomiast jaśniejszy minimalną.Jeżeli chodzi o gry to rozumiem bo podczas grania ilość FPS-ów jest różna,raz większa,raz mniejsza ale co oznaczają te paski w teście FireStrike?Przecież w tym teście końcowy wynik to nie FPS-y tylko punkty i nie można tu mówić o średniej lub minimalnej ilości punktów.Jest koniec testu karta razem z procesorem i resztą podzespołów "nabiła" tyle i tyle punktów i koniec.Więc co oznaczają te paski (ciemniejszy i jaśniejszy) w tym teście FireStrike?"

 

Jeżeli przeczytałeś jeszcze raz to może zrozumiałeś może że chodzi mi o ten konkretny test i wykres.Nie pytałem o aplikację FirStrike bo tak jak pisałem 3DMarkami robię testy bodajże od 15 lat jak tylko złożyłem sobie pierwszy komputer.Ale miło z twojej strony że mi wyjaśniłeś więc grzecznie podziękowałem dla tego ta złośliwość z twojej strony jest nie na miejscu.Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

To nie jest złośliwość! To tylko bardzo ciekawe.

Cytat z linku który sam przytoczyłeś na samym początku:
"Korzystam z wbudowanego testu Fire Strike Standard po zakończeniu którego wydajność podawana jest w punktach (Score i Graphics)."

A pod spodem:

3DMark - Fire Strike Standard

Graphics / Score
Punkty (więcej = lepiej)
 
Gdybyś faktycznie tyle wiedział o 3DMarkach i ich wynikach, to wykresy te kompletnie by cię nie zdziwiły, a pytanie "Więc co oznaczają te paski (ciemniejszy i jaśniejszy) w tym teście FireStrike?" nie miałoby miejsca.

Dlatego to co sam twierdzisz, jest bardzo ciekawe ;)
Link to post
Share on other sites

Oj już nie chce mi się naprawdę drążyć tematu.Już pisałem wyżej że powinni punkty z samej grafiki nazwać GRAPHICS SCORE a nie GRAPHICS! Jeżeli już coś robić to porządnie.Opisując ten KONKRETNY test jako GRAPHICS/SCORE wprowadzają w błąd bo można pomyśleć że chodzi TYLKO o punkty zdobyte przez kartę graficzną a paski są dwa.Ok, jest tam ukośnik ale bo powinno to być nazwane tak jak na teście który pokazał drVanSteiner: GRAPHICS SCORE i SCORE.

Link to post
Share on other sites

Tu się zgodzę, że jest to nie do końca jasne, i mogliby to zmienić. Jak nie zapomnę, to napiszę do nich w tej sprawie, może posłuchają.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Tu się zgodzę, że jest to nie do końca jasne, i mogliby to zmienić. Jak nie zapomnę, to napiszę do nich w tej sprawie, może posłuchają.

ReznorR jaja sobie znowu ze mnie robisz?:)Hi hi znowu ironia.Bo mam nadzieję że nie pisałeś  poważnie tego że będziesz pisał do nich..Dzięki za wyjaśnienia.Temat do zamknięcia.

Link to post
Share on other sites

Nie. Na serio wysłałem im zgłoszenie błędu. Mi też się to ich nazewnictwo nie podobało od dłuższego czasu. Skorzystałem zresztą przy okazji z okazji, i wspomniałem o tym, że od ostatnich 2-3 testów robią test tylko w FireStrike Extreme a szablon strony i opis nadal pozostał taki sam (odnoszący się do testu Standard, które robili zawsze do tej pory).

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...