Skocz do zawartości

Czy lepsza karta z niższego budżetu zwiększy fpsy w cs:go ?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez nbp1337,

Recommended Posts

Witam.
Niedługo będę kupował sobie monitor 144hz jednak przed tym potrzebuje zrobić upgrade komputera bo ten już parę lat ma a do nowego monitora przydałby mi się stałe 200fps

 

Z takim sprzętem  : 

PROCESOR - I5-2320 (4x 3.0GHz)

RAM - 2x2GB Samsung (1333 MHz DDR3) <-- JUŻ DZISIAJ ZAMÓWIŁEM NOWY 1x8GB DDR3 1600MHz

ZASILACZ - FORTRON 450W 

GRAF - Sapphire Radeon R7 240 (2GB,DDR3)

 

 potrafie wyciągnąć 120-160 fps  deathmatch/130-180fps normalny mecz na rozdzielczości 4:3 1024x768.

 

Zastanawiałem się nad nową kartą graficzną jednak na tą chwilę budżet jest ograniczony 500-600 zł 

Czy istniała by jakaś karta z takiego budżetu która spełniła by moje oczekiwania ? A może to nie karty potrzebuje dla tych fpsów ? 

 

Link to post
Share on other sites

JUŻ DZISIAJ ZAMÓWIŁEM NOWY 1x8GB DDR3 1600MHz 

Popełniłeś mały błąd, lepiej było zamówić 2x 4GB, aby kości pracowały w Dual Channel.

 

Zastanawiałem się nad nową kartą graficzną jednak na tą chwilę budżet jest ograniczony 500-600 zł 

Czy istniała by jakaś karta z takiego budżetu która spełniła by moje oczekiwania ? A może to nie karty potrzebuje dla tych fpsów ? 

W tej cenie znajdziesz już GTX950, ale lepiej by było jakbyś napisał czy mogą być używki ;). Możesz tez poczekać na spadek cen RX 460, ale tylko tego od ASUSa - o ile taki będzie(spadek). W tej cenie znajdziesz też GTX'a 760. Miałem te kartę i na wymaksowanych ustawieniach wraz z I5-4460 robiła ~230 FPS w CS GO(FHD). Oczywiście zależne jest to od mapy, ale taki noob jak ja gra z reguły Dusta 2. Więc miałbyś zapewne niewiele mniej, w zależności od wybranej rozdzielczości. Im niższa rozdzielczość, tym bardziej FPS będą zależne od procesora, ba nawet wydaje mi się, ze ta 760tka wyciągnęłaby więcej z lepszym CPU ;).

Edytowane przez Crout
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Popełniłeś mały błąd, lepiej było zamówić 2x 4GB, aby kości pracowały w Dual Channel.

 

W tej cenie znajdziesz już GTX950, ale lepiej by było jakbyś napisał czy mogą być używki ;)

Moge anulować zamówienie bo wybrałem opcje zapłaty przy odbiorze.Jeżeli tak będzie lepiej to zamówie 2x4 :) 

 

Jeżeli znajdzie się jakaś używka w mojej okolicy po którą mogę podjechać i zabrać to bym chętnie wziął jednak zamawianie używki z daleka nie bardzo mi odpowiada.Więc możecie też podać nazwy kart na które mogę polować 

Edytowane przez nbp1337
Link to post
Share on other sites

RAM - 2x2GB Samsung (1333 MHz DDR3) <-- JUŻ DZISIAJ ZAMÓWIŁEM NOWY 1x8GB DDR3 1600MHz

Błąd. Tak się nie robi. Zawsze lepiej, jeśli Ramy pracują w Dual Channel. Dobrze też do CS:GO mieć szybszy Ram, bo CS:GO to gra bardzo zależna od szybkości procesora i pamięci.

Różnice FPS między 1x 1333 MHz a 2x 2400 MHz w CS:GO potrafią być na poziomie 27%.

Między 2x 1333 MHz a 1x 1600 MHz prawdopodobnie zanotujesz nawet spadek FPS, ze względu na Single Channel.

Przed kupnem Ram sprawdź jakie najszybsze twoja płyta główna obsłuży.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...