Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

W końcu udało mi się upolować kartę (r9 290), więc teraz pora na monitor.

 

Zastosowanie: Monitor główny do: programowania 45%, grania 25% (raczej nie fpsy, głównie Wiedźmin, WoW, Assasin, etc, ew Crysis), prac biurowych 20%, sporadycznie filmów 10%, czyli... uniwersalny. (dodatkowo pozostaną aktulane 2x 22" jako poboczne).

 

Rozmiar: 24"

 

Rozdzielczość: FHD

 

Budżet: do 800zł

Budżet można naciągnąć jeśli będą realne, wymierne korzyści.

 

Oczekiwania:

-Dobry dla oczu (niemęczący etc, dużo siedzę przed kompem)

-Freesync

-Przyzwoity obraz (dla raczej niewymagającego oka)

-Możliwość powieszenia (vesa 75 lub 100)

 

Specka kompa w stopce

 

Z tego co widzę to wyboru nie ma dużego...

  1. Zastanawiam się czy warto kupić IPS-PLS czy raczej jakąś lepszą TN (i jak taką poznać)?
  2. Czy warto szukać monitorów ~75Hz, żeby po OC uaktywnić LFC (o ile to w ogole się uda)?

Z takich opcji, które mi się przewineły:

  • Samsung S24F350FHUX - jedyny PLS, ale bez rzadnych informacji (nawet u producenta), prawie brak opinii...
  • AOC G2460VQ6 - 48-75Hz, z przyzwoitymi opiniami...
  • iiyama G-Master GE2488HS - z jeszcze lepszymi opiniami, ale 55-75Hz to chyba nie ma sensu, szczególnie przy bardziej wymagających grach będzie trudno dobić do tego limitu.

 

Czekam na propozycje i pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Zapomniałem dodać, z racji, że będzie to główny monitor, na wprost (i to w niedużym pomieszczeniu), to będzie użytkowany tylko i wyłącznie na wprost.

Kąty widzenia nie mają dla mnie praktycznie znaczenia ;)

 

Edit. Ciekawa ta strona, na ile wiarygodne są dane?

Dane odnośnie free-sync range są... bardzo skąpe i wszędzie różne, ale u producentów widziałem znacznie inne (gorsze) wartości niż w linku powyżej.

Ktoś wie coś więcej na ten temat?

Edytowane przez testuja
Link to post
Share on other sites

Na stronie sklepu oraz producenta podają minimalną 55Hz dla tej Iiyamy. IMO ta Iiyama wygląda lepiej od tego Aoca. 

 

Cytat z pclaba: 

Problem polega na tym, że obecnie żaden wyświetlacz z FreeSync nie jest zdolny do odświeżania obrazu wolniej niż z częstotliwością 40 Hz. Oznacza to mniej więcej tyle, że jeśli karta graficzna umie zapewnić 30–39 kl./s, nie sposób zsynchronizować jej z monitorem i na ekranie występuje rozrywanie obrazu (tearing). Dla porównania: każdy monitor zgodny z G-Sync umie spowalniać odświeżanie obrazu nawet do 30 Hz.

 

Edytowane przez Gość
Link to post
Share on other sites

 

 

Na stronie sklepu oraz producenta podają minimalną 55Hz dla tej Iiyamy

Dlatego pytam o te dane ze strony, którą podsyłałeś, bo były zaskakująco optymistyczne.

 

 

 

IMO ta Iiyama wygląda lepiej od tego Aoca

Jakieś konkretne argumenty?

Osobiście trochę zniechęca mnie zasięg freesync 55+, który nie brzmi pożytecznie...

 

 

 

Cytat z pclaba:

To jest cytat sprzed półtora roku, myślę, że trochę się zmieniło. Choćby patrząc na dane ze strony amd i pewnie u producentów.

Aczkolwiek zasięgi 35hz+, 30hz+ to raczej przy monitorach z max 144hz (do tego drogich).

 

G-sync mnie nie interesuje, trochę droga zabawa i nie ta karta;)

Link to post
Share on other sites

 

 

Pod względem wizualnym ładniejsza jest Iiyama.

Uh..., aspekty wizaulne to jest ostatnia rzecz na którą patrze, zresztą o gustach ciężko dyskutować.

Proszę o pomoc w kwestiach technicznych...

 

 

 

Możliwe, że zmieniły się minimalne częstotliwości

W momencie pisania arykułu free-sync był w powijakach, niespełna rok na rynku, teraz mineło drugie tyle czasu i sytuacja się trochę zmieniła.

Prosiłbym raczej o konkrety, szczególnie takie, które pomogą mi w podjęciu decyzji odnośnie monitora, a nie rozpętywanie wojny amd/nvidia;)

 

Pozdrawiam i czekam cierpliwie na pomoc;)

Link to post
Share on other sites

Acer

XF240YU

24"

TN

2560x1440

40-144Hz via DisplayPort™; 40-70Hz via HDMI® (LFC Disabled)

DisplayPort™ HDMI®

Yes**



Acer

VE240Y

24"

IPS

1920x1080

48-75Hz

DisplayPort™

No



Acer

XF240H

24"

TN

1920x1080

48-144Hz

DisplayPort™ HDMI®

Yes



AOC

G2460VQ6

24"

TN

1920x1080

48-75Hz

DisplayPort™ HDMI®

No



Iiyama

GB2488HSU

24"

TN

1920x1080

35-120Hz

DisplayPort™

Yes



Nixeus

NX-VUE24

24"

TN

1920x1080

30-144Hz

DisplayPort™

Yes



Samsung

LS24E370

24"

PLS

1920x1080

48-75Hz

DisplayPort™

No



Viewsonic

XG2401

24"

TN

1920x1080

48-144Hz

DisplayPort™

Yes



Viewsonic

VX2457-mhd

24"

TN

1920x1080

48-76Hz

DisplayPort™

No



LG Electronics

24MP68VQ

24"

IPS

1920x1080

40-75Hz

HDMI®

No



Acer

KG240

24"

TBA

1920x1080

48-75Hz

HDMI®

No



ASUS

VG245

24"

TN

1920x1080

40-75Hz

HDMI®

No



LG Electronics

24UD58

24"

IPS

4K UltraHD

40-60Hz

DisplayPort™

No



ASUS

MG24U

24"

IPS

4K UltraHD

40-60Hz

DisplayPort™

No



Acer

KG240A

24"

AD-PLS

1920x1080

TBA-144Hz

DisplayPort™

No



ASUS

VG245HE

24"

TN

1920x1080

40-75Hz

HDMI®

No



HP

ENVY 24

24"

IPS

1920x1080

48-75Hz

DisplayPort™ HDMI®

No

 

----

YES/NO - LFC

 

 

 

Osobiście czekam na dostępność monitora 27MP68VQ / 27MP68HM . Odpowiednik 24" też się znajdzie


Powinny w ciągu miesiąca trafić do sklepów

Edytowane przez phx1990
Link to post
Share on other sites

 

 

Osobiście czekam na dostępność monitora 27MP68VQ / 27MP68HM . Odpowiednik 24" też się znajdzie

Coś konkretnego przemawia na ich korzyść? Wiadomo jaka cena?

 

 

 

Nie jest ono zbyt aktualne

To że nie ma najnowszych danych nie zaprzecza faktowi, że są tam zasięgi poniżej 40hz.

Link to post
Share on other sites

 

To że nie ma najnowszych danych nie zaprzecza faktowi, że są tam zasięgi poniżej 40hz.

Tak, tylko są to modele za więcej niż 800zł.. I co ciekawe na stronie AMD dla Iiyamy GE2288HS pokazują minimalną wartość 47Hz a na stronie Iiyamy 55Hz (chociaż tak na prawdę Iiyama nigdzie nie podaje, że jest to wartość dla Freesynca, więc te 47Hz może być realne).

http://i.imgur.com/CZx5EZA.jpg

Edytowane przez Gość
Link to post
Share on other sites

 

 

Tak, tylko są to modele za więcej niż 800zł..

Owszem, a g-sync, który chwalisz to koszt powyżej 1500zł.

 

Proszę mi wybaczyć, ale mocno odbiegamy od tematu, do którego de-facto nic nie wnosisz. Nabijasz posty czy co?

 

Uprzejmie proszę o pomoc w wyborze monitora w podanym przedziale cenowym.

Jeśli brak innych propozycji, to proszę mi poradzić, który z proponowanych przezemnie monitorów wybrać i wytłumaczyć czym one się różnią/dlaczego wybrany będzie lepszy.

 

I na miłość boską proszę nie argumentować tego wyglądem "obudowy".

Link to post
Share on other sites

Owszem, a g-sync, który chwalisz to koszt powyżej 1500zł.

 

Nigdzie nie chwaliłem G-Synca (ten cytat to nie były moje słowa).. Napisałem tylko, że G-sync jest od 30Hz a Freesync w modelach, które celujesz jest od 48Hz (mniejsze częstotliwości zarezerwowane są dla droższych modeli aby konkurować z G-synciem).

Link to post
Share on other sites

Dobrze, napisałeś oczywiste fakty, które były tu już kilkakrotnie podlinkowane i każdy sobie mógł z tabelki wyczytać.

Powiedz mi proszę jak to ma mi pomóc w wyborze monitora? Pomijając fakt, że wybrałbyś iiyama z min freesync 55Hz+, tylko dlatego, że ładnie wygląda?

 

Jeśli nie chcesz pomóc to chociaż nie spamuj.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Musiałem źle spojrzeć. Chociaż u producenta nie widzę info... No to nawet ciekawa opcja. Pytanie czy będzie lepszy od proponowanego samsunga?

 

Edit.
Ten LG (23MP68VQ) wygląda naprawdę kusząco, szerszy zasięg freesync, a 23" czy 24" to praktycznie bez różnicy...

 

Jedyna wada, że chciałem kupić w x-kom (najlepiej 2 do porównania) i jeden oddać, bo mają bezproblemowy zwrot w ciągu 30 dni, a salon mam blisko, a LG tam nie ma:D.

 

Rano myslałem, żeby brać Samsunga z PLSem + AOC (40-75Hz freesync + kabelki:D) i je porównać, gorszy dodać. Teraz mam dylemat.

Jakby ten LG miał być lepszy (i nie smużyć?) to może warto go w ciemno kupić w jakimkolwiek sklepie?

Co sądzicie?

Edytowane przez testuja
Link to post
Share on other sites

Nie wiele o nim jest w sieci, ale natknąłem się na takie coś, stąd moje wątpliwości:

 

Deus Ex Human Revolution was better in terms of tearing, I think, but I may have noticed ghosting (which was not really present on my previous IPS monitor). Need to test it further with LG response time settings and different games to make up my mind about whether the response time is okay or not.

Link #10

 

 

 

Zawsze możesz zamówić przez Internet i mieć prawo do zwrotu w ciągu 14 dni.

Zabawa w wysyłki to już pewne komplikacje ;)
Dużo łatwiej odnieść do salonu, nawet następnego dnia

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...