Skocz do zawartości

Najlepszy stosunek ceny do jakości do 1100 zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Gość,

Recommended Posts

Witam! Po 2-letnim okresie korzystania z mojego LG L9 II chciałbym zakupić nowy telefon. 

Moim faworytem jest:

Xiaomi Redmi Note 3 pro 3/32 jednak naczytałem się że telefon jest podatny na różnego rodzaju awarie a gwarancje bym miał tylko przy zakupie z ibuygou.com więc zacząłem się rozglądać za czymś z lepszą gwarancją. Zastanawiam się nad Nexusem 5X i iPhone 5s. Czy jest w tej cenie coś jeszcze za czym warto się rozejrzeć?

  • mój budżet : 1100 zł 
  • gdzie i jak zamierzam dokonać zakupu : aliexpress.com;ibuygou.com;gearbest.com;allegro;olx
  • nówka czy używka : nówka
  • preferowany rozmiar wyświetlacza : nie ma znaczenia
  • preferowany system mobilny : nie Windows 
  • do czego będę używać urządzenia : gry, oglądanie filmów, robienie zdjęć, dużo pisania
  • moje najważniejsze wymagania : dobry aparat, brak zacięć
Link to post
Share on other sites

odradzam zakupu telefonu na stronach typu alliexpress i ibuygou czy jakich kolwiek chińskich dytrybutorów. do ceny telefonu dojdą dodatkowe podatki i VAT. pozatym masakra z jaką kolwiek gwarancją

 

Jak widać się nie znasz. Na ibuygou masz ubezpieczenie od VAT i gwarancję we Wrocławiu w MiCenter.

Link to post
Share on other sites

odradzam zakupu telefonu na stronach typu alliexpress i ibuygou czy jakich kolwiek chińskich dytrybutorów. do ceny telefonu dojdą dodatkowe podatki i VAT. pozatym masakra z jaką kolwiek gwarancją

Na ibuygou jest możliwość zapłacenia ubezpieczenia od VAT (chyba 5% wartości telefonu ale nie dam sobie ręki uciąć). Co do alliexpres kupując np u Goldwaya poprzez Eu Express i płacąc ~17$ za Seller's Shipping Method także można uniknąć VATu (produkt jest wysyłany najpierw do jednego z krajów UE a następnie dopiero trafia do nas). Czy w tej cenie znajdę innego chińczyka lub jakiś telefon z polską dystrybucją o dobrym stosunku cena-jakość? 

Link to post
Share on other sites

Goldway ma niskie ceny, ale jak przyjdzie Ci reklamować telefon to 2 miesiące w plecy (znam to z własnego doświadczenia),

 

Dlatego lepiej kupić w Ibuygou (gwarancja w Polsce, za 5$ na 2 lata). U polskich Januszy nie kupuj, bo nie wiadomo potem jak z gwarancją. 

Link to post
Share on other sites

A czy na ibuygou trzeba płacić za dostawę (nie znalazłem takich informacji na ich stronie). Poza tym zgaduję, że paczka 2 dni to może iść kurierem np DHL. A poza tym czy ubezpieczenie od VATu obowiązuje w przypadku zamówień dostarczanych przez firme kurierską?

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

A czy na ibuygou trzeba płacić za dostawę (nie znalazłem takich informacji na ich stronie). Poza tym zgaduję, że paczka 2 dni to może iść kurierem np DHL. A poza tym czy ubezpieczenie od VATu obowiązuje w przypadku zamówień dostarczanych przez firme kurierską?

 

Są kody rabatowe na Ibuygou przez co obniżysz cenę telefonu https://www.facebook.com/majsterpirzu/photos/a.421695144657753.1073741829.407215866105681/590804044413528/?type=3&theater. Paczka idzie kurierem DHL, VAT naliczają z deklaracji na paczkach, które są niskie. Ubezpieczenie od VAT jest zawsze dostępne.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...