Skocz do zawartości

Podkręcanie Gigabyte Geforce GTX 750 Ti WindForce OC Edition a Wied


Recommended Posts

Witam,

Ostatnio postanowiłem podkręcić moja kartę graficzną Gigabyte Geforce GTX 750 Ti WindForce OC Edition. Wyczytałem, że jest ona podatna na OC i w jakimś teście podkręcanie, ponoć da się wyciągnąć ponad 1300 MHz na zegarze GPU i ponad 1600 MHz na pamięci ( http://pclab.pl/art56521-39.html ).

Fabrycznie mój model ma: 1059 na GPU i 1350 na pamięci.

Wziąłem się więc za OC i doszedłem do wartości 1311 MHz na GPU (z boostem 1390) i 1573 Mhz na pamięci. Stabilność sprawdzam w programie OCCT, który sam wyłapuje i podaje błędy (test 20 min, DirectX 11, Shadery 7), oraz Valley Benchmark. W obydwu testach przy takich parametrach nie zauważyłem anomalii obrazu, ani nie wykryto błędów w OCCT. Z tym, że wystarczy lekko podnieść któryś z zegarów i OCCT już błędy wyłapuje - czyli jestem jakby lekko pod granicą.

Natomiast podczas gry w Wiedźmin 1 (akurat teraz sobie zacząłem grać), odkąd podkręciłem grafę zaczęło w pewnych momentach wywalać czarny ekran, który albo po paru - parunastu sekundach znika i gra powraca do normalności , albo nie znika i gra się całkiem zawiesza. Po trochę dłuższej rozgrywc e (ponad 30 min) natomiast czasem gra na chwilę przycina i cały ekran komputera pokrywa się kolorowymi anomaliami - nawet gdy wyłączę grę, obraz jest popsuty nadal.

Stąd moje pytanie - czy OC karty jest w moim przypadku za duże i stąd te kłopoty z grafiką? Jeśli tak to dlaczego programy diagnostyczne, który powinny teoretycznie maksymalnie obciążyć kartę nie wykrywają błędów? Wiedźmin ma już przecież prawie 10 lat. Jeżeli to wina OC to do jakich wartości bezpiecznie zmniejszyć zegary?

Z góry dzięki

Mój sprzęt:
Asus Maximus Formula SE
Q6600 @3.2 GHZ OC
8 GB RAM @800 Mhz
GF GTX 750 Ti OC WindForce 2 GB

Link to post
Share on other sites

Podaj jaki masz zasilacz, ten proces lubi energię. Następne pytanie czy warto na tym zestawie robić oc GPU.?; Procesor nawet nie podkręcone i nie ogarnia. Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Sorki za błędy, słownik w telefonie:) Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Corsair TX 650 W :) Procesor podkręcony już dawno na chłodzeniu Thermalright Ultra 120 Extreme, myślę, że to nie wina zasilania. Ale nie jestem ekspertem więc może się mylę :)

 

A kartę chciałem podkręcić tak bardziej dla własnej satysfakcji, a czasem może to dać jakieś dodatkowe 3-4 klatki z tego co wiem.

Edytowane przez pikmen36
Link to post
Share on other sites

Miałem q9550 wykręconego na 3.8 z gf 750ti. Po wymianie platformy na i3 4150( karta została), wzrost był widoczny, od 10 do 40 procent w grach. Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Ja wiem, ale teraz nie planuję wymiany sprzętu :) Po prostu chciałem podkręcić kartę i dziwi mnie dlaczego po OC zawiesza lub wywala mnie z gry, a po dłuższym graniu grafika się całkiem psuje, pomimo dobrych wyników w teście stabilności.

Już powoli zaczynam kminić o co chodzi. Błędy wyświetlane w OCCT i mniejsze artefakty powstają po przekręceniu zegara na pamięci, a zwiechy i wywalanie z gry to skutek przekręcenia zegara GPU. Idąc tą drogą zacząłem zmniejszać powoli Mhz na GPU i doszedłem do punktu gdzie mam GPU 1274 MHz i MEM 1582 MHZ, jak an razie jest spokój podczas grania, jeśli coś się będzie działo to zmniejszę jeszcze o parę MHZ zegar GPU.

Mógłby ktoś dać znać czy to słuszne wnioski i metoda? :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...