Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam !

Potrzebuje pomocy w złożeniu zestawu chłodzenia wodnego.Zestaw ma docelowo chłodzić i7 6800k po oc.Maxymalnie mogę wydać 1000-1200zł. Moja obudowa to fractal design 3500.Chłodnice chciałbym dać przed klatką na dyski.Preferuje chłodnice 280mm.Nie zamierzam rozbudowywać układu o gpu.

Zestaw planuje zakupić za ok 3,4 miesiące.

 

Link to post
Share on other sites

Z tym  czymś na samo gpu to bym uważał, dużo kart potrzebuje chłodzenia nie tylko procesora graficznego ale i/przede wszystkim sekcji zasilania nie wspominając o kości pamięci. Dlatego bloki full cover alfa cool to taki gniot bo to chłodzenie samego rdzenia z doklejona płytką.  

Link to post
Share on other sites

Brałem pod uwagę też ten blok na rdzeń karty,ale moje zdolności manualne pozostawiąją wiele do życzenia, wolałbym jednak gtx 1080 nie uszkodzić :D

Poza tym nie wiem jak ze zdejmowaniem oryginalnego chłodzenia o gigabyte ?

narazie chce spróbowac na procesorze,może kiedyś się o taki bloczek na kartę pokuszę :)

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.

 

Wystrugałem taki zestaw (bez złączek bo wezme barrowy od Tomasza) https://www.angela.pl/index.php?d=koszyk

Jest ok ? Czy trzeba coś w nim zmienić,dodam że chłodnicy nie będe wkładam do budy.

Edit:

Coś ten koszyk nie działa

Chłodnica:HW labs Black ice nemezis gts 480 mm

Blok na procesor: Ek supremacy evo ( jest jakaś różnica pomiędzy zwykłym A edycję x99 ?)

Pompa: Magicool 12v mc-dcp450

Wąż:Primochill advanced ltr 10/16

Wentylatory: Yate loon 120mm 1350Rpm (wersja 38 mm) x4

Płyn:Aqua computer dp czerwony 1L x2

Czy ten zestaw jest ok ?

 

Edytowane przez jfxpompa
Link to post
Share on other sites

Wentylatory słabe, blok wodny w wersji pod x99 ma tylko zestaw montażowy pod ten socket(brak backplate-ów, śrubek) oraz jetplate pod ten socket. W normalnej wersji masz pakiet zestawów montażowych pod wszystkie podstawki + zestaw wkładek i jet plate

Link to post
Share on other sites

Ok dziękuję, blok wezmę prawdopodobnie inny, bo czytałem o nowym koolance 390i ( mam nadzieję że do grudnia bedzie dostępny w angelii),jakie wentylatory były by odpowiednie dla tej chłodnicy ?

( nie chodzi mi o Eloop,bo wydawanie tyle pieniędzy na wentylatory nie uśmiecha mi się)

Czy korsarze sp120 quiet by się nadały ? Mam panel więc je ogarnie :)

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Chodzi o to z corsarami, że to "SP" w ich nazwie to się robi na max obrotach i jak je skrecisz to masz wentyle nie dające SP "ciśnienia powietrza" a przecież po to były kupione. Popatrz na enermaks twister pressure.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...